[ krstak84 @ 11.06.2009. 08:36 ] @
Koristio sam Ubuntu 9.04 i tamo imao "synaptic package manager" i "add remove software" i sve je radilo ok. Sada sam presao na Kubuntu 9.04 i toga ovde nemam, imam neki KPackageKit, i on mi sluzi za skidanje i instaliranje paketa i programa.

Meni se taj KPackageKit uopste ne svidja, zapravo jako se tesko snalazim. Tu sam nasao i instalirao "synaptic package manager" koji postoji u ubuntu i njega koristim za skidanje paketa, ali nisam naso kako se zove paket koji bi instalirao i dobio isti "add remove software" kao u ubuntu.

Da li neko zna koji paket trebam da skinem da bi mi "add remove software" okruzenje bilo isto kao u ubuntu?
[ combuster @ 11.06.2009. 08:54 ] @
Jesi li probao Adept?
[ krstak84 @ 11.06.2009. 09:02 ] @
Sad sam ga instalirao, nije lose, ali kako se u njemu podesava kao ono u ubuntu da selektiram sta hocu a on mi pokaze taj spisak, recimo selektiram internet a on mi pokaze sve programe za internet ili selektiram games a on mi pokaze sve igrice?
[ krstak84 @ 11.06.2009. 09:13 ] @
Nasao sam, hvala
[ combuster @ 11.06.2009. 09:17 ] @
Zale se korisnici kubuntu-a bas na ovo, KPackageKit im ne odgovara i uglavnom koriste ili Adept ili stari dobri apt pod konzolom... mogao bi da probas i aptitude... :D