[ vlada84_jag @ 11.06.2009. 15:54 ] @
Zna li neko da li postoji zastita za snimanje kanala sa IPTV-ja preko DVD rekordera ili se moze sve snimati kada se poveze STB na DVD rekorder?

pozzz
[ Fac Ut Vivas @ 12.06.2009. 23:19 ] @
Može se snimati, samo ne znam šta tvoj DVD ima od ulaza. Na primer mogao bi iz STB-a skartom u DVD pa iz njega u TV.
[ vlada84_jag @ 15.06.2009. 22:41 ] @
Citat:
Fac Ut Vivas: Može se snimati, samo ne znam šta tvoj DVD ima od ulaza. Na primer mogao bi iz STB-a skartom u DVD pa iz njega u TV.


skart ulaz i skart izlaz tako da je to dobra kombinacija...hvala druze..pozzz
[ softing @ 01.07.2009. 09:30 ] @
I mene ovo zanima? Da li je moguce snimanje sadrzaja preko Telekomovog Open IPTV? I kako? (ali emisije ili utakmice koju hocu da cuvam vecno, a ne bednih 72h)
[ vlada84_jag @ 01.07.2009. 14:07 ] @
Citat:
softing: I mene ovo zanima? Da li je moguce snimanje sadrzaja preko Telekomovog Open IPTV? I kako? (ali emisije ili utakmice koju hocu da cuvam vecno, a ne bednih 72h)


Preko TV kartice moze sigurno, uzmes adapter, povezes preko RCA ili RF i snimas na komp....a za DVD rekorder sam pitao da li je neko probao iz razloga sto u nekim zemljama postoji COPYRIGHT PROTECTION, i kada povezes na DVD rekorder izbaci da ne mozes da snimas taj neki odredjeni sadrzaj....Fac Ut Vivas kaze da moze..probaj..pozzz
[ Fac Ut Vivas @ 07.07.2009. 08:44 ] @
Hm... Copyright protection preko SCART-a?!? Za ovo još nisam čuo... Ne znam, što se tiče samog video signala moglo bi. Za tu protekciju stvarno ne znam tako da neću da tvrdim ali ne verujem da tako nešto postoji.
[ vlada84_jag @ 09.07.2009. 22:24 ] @
Citat:
Fac Ut Vivas: Hm... Copyright protection preko SCART-a?!? Za ovo još nisam čuo... Ne znam, što se tiče samog video signala moglo bi. Za tu protekciju stvarno ne znam tako da neću da tvrdim ali ne verujem da tako nešto postoji.


Nije u pitanju scart vec sofver u stb-u koji sluzi za zakljucavanje, a koji kod nas po svoj prilici nije aktiviran..zove se MACROVISION COPY PROTECTION...i nalazi se kao opcija u Aminet 125 stb-u


„Macrovision provides a variety of software and hardware ingredient technologies for consumer electronics devices, particularly those with video recording or playback capabilities. Its heritage product is a technology for discouraging the copying of video through analog interfaces of consumer electronic devices. A companion product called RipGuard is designed to discourage ripping of video DVDs using a personal computer. More recently, through its acquisition of Mediabolic, Macrovision has begun developing and marketing software components for enabling video playback in consumer devices. Macrovision's home entertainment technologies are incorporated into the vast majority of all DVD players, digital cable/satellite set-top boxes, personal computers, Digital Video Recorders (DVRs) such as TiVo, and portable media players such as the iPod.



A DVD recorder receiving a data stream encoded with Macrovision's legacy ACP copy protection signal will simply display a message saying the source is "copy-protected", and will pause the recording. This is achieved through a signal implanted within the offscreen range (vertical blanking interval) of the video signal—either physically recorded directly on the tape (as with VHS) or created on playback by a chip in the player (as with DVDs) or the digital cable/satellite box (as with all HDTV programs being down-converted to standard definition). NTSC and other video formats store the video signal as “lines.”

[Ovu poruku je menjao vlada84_jag dana 09.07.2009. u 23:42 GMT+1]
[ i4004 @ 20.07.2009. 00:47 ] @
kako vlada reče, to postoji itekako, a u hr na maxtv to je i aktivirano, što je poprilično naljutilo one koji snimaju tim putem....

u srbiji ne znam jeli aktivirano to, ali mislim da im nikako neće bit problem to aktivirati ako budu htjeli.

u hr se bave ripanjem tako da spajaju pc umjesto settopbox-a(maxtv uređaja), i onda tako "prevare" sistem da misli da je pc maxtv uređaj i onda to mogu snimati sa VLC ili progdvb, itd.

više o tome načini ripanja ima na njuzgrupi
hr.rec.tv.iptv
koja se lako nađe i pretraži preko google groups

naravno, ne znam kolko je to izvedivo u vas..ali možda bi vrijedilo probat...
[ i4004 @ 17.06.2011. 02:49 ] @
Poštovanje,

Imam Panasonic DVD Recorder i interesuje me da li je moguće snimanje programa tv Arenasport HD na DVD recorder preko IPTV HD? pretpostavljam da su filmovi zaštićeni od kopiranja ali mene zanima samo snimanje tv Arenasport HD na DVD rekorderu nemam IPTV ali uzeo bih samo ako mogu snimiti utakmice sa Arenasport HD na svom DVD rekorderu. ako Arenasport ima Microvision zaštitu onda ništa. znam da postoji rezervisanje snimanja preko IPTV-a ali ja pitam nešto drugo. ako možete da mi pomognete da ne bacam pare bezveze.


pozdrav

Mirko