[ corluka @ 11.06.2009. 18:06 ] @
Većina ljudi ne čita poleđinu računa za fiksni telefon, pošto se tu najčešće reklamiraju razne gluposti koje im nisu potrebne. Ne čitam ih ni ja, ali sam pre 3-4 dana primetio da mi na telefonu izlazi identifikacija poziva, koju niti sam ikada imao, niti sam tražio da mi uključe. Zato sam obratio posebnu pažnju na račun koji mi je danas stigao, očekujući neku prevaru od dragog nam Telekoma. I, naravno, prevara je tu. Preporučujem i vama da obratite pažnju na poleđinu računa koji ćete dobiti ovog meseca (na nekim računima su informacije o usluzi InoCall PLUS, ali na većini je ovo što ću vam preneti).

Citat:
Paket "Omnifon" - osetite novi kvalitet telefoniranja!

U promotivnom periodu do 1. avgusta, Telekom Srbija Vam omogućava da potpuno besplatno koristite Omnifon - paket usluga koji objedinjuje četiri usluge: identifikaciju poziva, poziv na čekanju, preusmeravanje poziva i konferencijsku vezu.
Omnifon Vam omogućava da, pre odgovora na poziv, na ekranu Vašeg telefona vidite broj sa koga je poziv upućen, zatim, da tokom razgovora budete obavešteni o drugom pozivu koji možete prihvatiti, ostaviti na čekanju ili, pak, potpuno ignorisati. Takođe, kada niste kod kuće, svi pozivi sa Vašeg fiksnog broja mogu da budu preusmereni na bilo koji drugi broj telefona, a imate mogućnost i da razgovarate sa više korisnika u isto vreme.
Nakon isteka promotivnog perioda, ukoliko ne otkažete Omnifon, automatski ćete moći i dalje da ga koristite uz dodatnu mesečnu pretplatu od 119 dinara bez PDV-a, koju ćete plaćati putem telefonskog računa.Omnifon možete otkazati pozivom na 9813 ili 064/789 ili u našoj najbližoj poslovnici.
Više o paketu usluga Omnifon možete saznati na našem sajtu www.telekom.rs.
Vaš Telekom Srbija


Dakle, da rezimiramo, Telekom mi uvodi uslugu koju nisam tražio i od 1. avgusta će mi je naplaćivati 140 dinara, ukoliko se ne iscimam i ne otkažem je. Imate li predstavu koliko će ljudi posumnjati da se nešto dešava tek kada dobiju taj uvećani račun (kao što rekoh, većina ljudi i ne čita šta piše na poleđini računa, zvao sam malopre nekoliko poznanika, svi su dobili račune i niko na ovo nije obratio pažnju)? Siguran sam da veliki broj ljudi neće ništa primetiti ni nakon nekoliko meseci (uredno plaćajući Telekomu uslugu koju nisu tražili i za koju verovatno i ne znaju).

Mislim da ovo zahteva akciju sa naše strane. Za početak, trebalo bi poslati nekoliko mejlova (što više, to bolje) pokretima za zaštitu potrošača (mislim da ih ima nekoliko, za početak sam našao jedan na http://www.bgpotrosac.org.rs, a ako to ne upali treba vršiti pritisak na medije. Ovo što radi Telekom (i mnogi drugi) je čist kriminal, pitanje je samo koliko dugo smo spremni to da trpimo.
[ combuster @ 11.06.2009. 18:12 ] @
http://www.elitesecurity.org/t366625-Bezobrazluk-Telekoma

Vec smo pricali o tome...
[ corluka @ 11.06.2009. 18:22 ] @
Izvinjavam se, nisam video.