[ Gox1 @ 12.06.2009. 07:25 ] @
Ljudi pozdrav. Bio bih zahvalan ako bi neko mogao da mi da sledece informacije.
Trazio sam po forumu ali nisam nasao konkretne odgovore na neke stvari koje me interesuju.

Gazda u mojoj firmi hoce da uradi sledecu stvar, pa me interesuje je li to izvodljivo.

1. Da napravi svoj skype nalog koji ce placati karticom. Hoce onu varijantu da uplati recimo 20 evra i kada mu kredit spadne na 2 evra da mu se sa kartice automatski uplati jos kredita.

2. Druga stvar koju bi hteo jeste da on koji ima svoj nalog i uplacen kredit moze recimo za 3 zaposlena da salje kredit sa njegovog naloga (kao za mob, on ima postpaid neki i recimo salje za svoja 2 radnika koji su kao prepaid uplate sa svog postpaida-a)

Interesuje me da li postoji ovakva varijanta, kome da se obratim, koji mi je sledeci korak.

Mozda nisam bas najbolje objasnio, ali mislim da se sustina moze pohvatati.

Unapred se zahvaljujem na informacijama :-D :-)
[ misk0 @ 12.06.2009. 21:14 ] @
Nisam cuo za takvu mogucnost, najbolje je da pishes Skypu ili pogledas na njihovom sajtu
[ whitie2004 @ 13.06.2009. 07:24 ] @
Dali ce ti proci novac preko kartice i dali mozes da potpises ugovornu obavezu o automatskom skidanju love zavisi od tvoje drzave, banke, njihovog procesora naplate... Sa evropskim procesorima ne ide, jedno vreme je bila popularna destinacija Hong Kong... Mozes da slazes za drzavu, da koristis karticu otvorenu u drugoj drzavi ( nezakonito ), imaces problema sa knjizenjem ...

Ovo drugo nije problem. Pogledaj biznis ponudu. Kada kreiras grupu, administrator ( tvoj Gazda ) u biznis kontrol panelu rasporedjuje prava i lovu na korisnike...

Kada kod nas u Srbiji vidis da neko radi to prosledjivanje para za skajp, to je zapravo to. On je otvorio grupu. Ti pristupas njegovoj grupi i on ti prebacuje deo svoje love ... Ali problem je sto nije u mogucnosti da prebaci lovu u neku drugu grupu!
[ Gox1 @ 15.06.2009. 07:32 ] @
Hvala puno na odgovorima, sad bar imam neke informacije.
[ srbomil @ 15.06.2009. 15:08 ] @
Na ovom sajtu http://adriavoip.com/ potraži Rajka Kneževića i njemu se obrati i ne brini
[ igor.vitorac @ 15.06.2009. 15:27 ] @
Citat:
Gox1

1. Da napravi svoj skype nalog koji ce placati karticom. Hoce onu varijantu da uplati recimo 20 evra i kada mu kredit spadne na 2 evra da mu se sa kartice automatski uplati jos kredita.

2. Druga stvar koju bi hteo jeste da on koji ima svoj nalog i uplacen kredit moze recimo za 3 zaposlena da salje kredit sa njegovog naloga (kao za mob, on ima postpaid neki i recimo salje za svoja 2 radnika koji su kao prepaid uplate sa svog postpaida-a)


Moze i jedno i drugo.
Pogledaj: http://www.skype.com/intl/en/business/

Znaci fazon je sledeci. Registrujes sebe u delu "Business Control Panel" i dodajes sve skype korisnike koje hoces da pripadaju tvojoj "kompaniji" (Company). Napravis npr. "Petar Petrovic Family" i dodajes sve svoje clanove porodice. Uplatis kredita koliko hoces na taj zajednicki racun. I posle toga mozes:
- da dodeljujes svim svojim clanovima kredita koliko zelis (mozes cak i manje vrednosti poput 2-3 evra)
- auto-recharge
- subscribtions
- call listings
...

Ja to koristim vec skoro 2 godine i mnogo je dobra stvar.


Pozdrav,
Igor