[ bigguy @ 12.06.2009. 07:59 ] @
Da li neko zna kako se vrsi razmena podataka izmedju dva racunara od kojih jedan ima RS232 izlaz/ulaz, a drugi enternet ulaz/izlaz? Kako se vrse tad, i da li ih uopste tada i ima, uskladjivanja oko boud rate, stop bit, parity, data bit? Ovo pitam jer kada je slucaj da imam dva RS232 porta onda i jedan i drugi moraju imati iste parametre kako bi mogli komunicirati.

Takodje, interesujeme kako se pristupa enternetu kako bi omogucio send data na RS232 port drugog racunara i recieve data sa RS232 porta?

Imali neko da ponudi prost primer send/recieve data dve aplikacije od kojih je jedna na desktop racunaru a druga na laptop racunaru? Konekcija se ostvaruje, kao sto je gore i navedeno, preko komunikacionog kabla RS232-enternet.

[ peka @ 12.06.2009. 20:58 ] @
Valjda mislis eternet (ethernet)?

Direktna komunikacija RS232-Ethernet naravno nije moguca, osim eventualno uz pomoc nekog adaptera, ali ne znam da li tako nesto postoji. Ono sto znam da postoji je RS232 port za USB, znaci mali uredjaj na kablu koji ubacis u USB port (koji pretpostavljam da imas na kompu koji ima eternet) i dobijes RS232 port, pa onda kompove spojis preko RS232.

Za otvaranje porta i slanje podataka preko istog pogledaj klasu SerialPort. (http://msdn.microsoft.com/en-u...ystem.io.ports.serialport.aspx)
[ bigguy @ 13.06.2009. 08:15 ] @
U pravu si (naravno ) rec je o ethernetu

Ono sto me interesuje vezano za taj RS232 port za USB jeste, da li tada treba da se ophodim prema tom portu kao prema USB portu ili kao prema RS232 portu? Odnosno da li racunar vidi taj port kao com port ili kao USB?
[ peka @ 14.06.2009. 23:36 ] @
Kada se instaliraju drajveri (nakon sto ga ubodes), vidis ga kao obicni com port.
[ drvlada75 @ 15.06.2009. 08:17 ] @
Evo, pronadjoh jedan mali adapter... http://www.computimewebstore.c...Info.aspx?productid=Z-A-ETH1-1
Mada, ima toga na internetu dosta.Tragao sam za ovim stvarima pre koju godinu jer mi je trebao prenos podataka sa telefonske centrale koja ima samo COM port.