[ websurfer @ 14.06.2009. 00:14 ] @
Molio bih da napisete ovde ukoliko znate za neki primer solidnog sajta (bez obzira koja je tematika tog sajta) koji u nazivu domena ima zamenjene karaktere drugim karakterima ili brojevima ili neki takav "trik" tako da je ustvari rec napisana nepravilno kao sto je npr. hakin9.org (tj. haking ili hacking).
[ SpLaSh89 @ 19.06.2009. 16:03 ] @
Ne znam koliko bi ljudi prihvatili te stvari. 90% ljudi ni ne kapira da 9 znaci g, 1 znaci i... itd. Tako da ne verujem da sa takvim domenom moze da se napravi dobar sajt.

Recimo, haking.com citas haking tacna kom. A hakin9.com citas hakin devet tacna kom. Komplikovano je :) Naravno, oni koji znaju sta ovi brojevi predstavljaju, a to su uglavnom samo oni koji se aktivno bave racunarima ce znati.

Nisam napisao nijedan sajt tog tipa ali verujem da je tvoja namera bila da vidis da li sajt sa takvim domenom moze da prodje. Ukoliko gresim reci mi da obrisem post.
[ Backy @ 19.06.2009. 23:02 ] @
b0g.org
[ websurfer @ 20.06.2009. 19:31 ] @
Citat:
SpLaSh89:  ali verujem da je tvoja namera bila da vidis da li sajt sa takvim domenom moze da prodje.


Da, to mi je namera.
[ websurfer @ 20.06.2009. 19:43 ] @
Citat:
SpLaSh89: Ne znam koliko bi ljudi prihvatili te stvari. 90% ljudi ni ne kapira da 9 znaci g, 1 znaci i... itd. Tako da ne verujem da sa takvim domenom moze da se napravi dobar sajt.


Pravio bih sajt za englesko govorno podrucje tako da tih 10% koji bi skapirali nije bas tako malo. Ili gresim? Domen (.com) na kojem bi bio sajt se razlikuje od ispravno napisanog po tome sto umesto W ima VV, dok na odavno zauzetom ispravno napisanom domenu nema sajta (i sumnjam da ce u skorije vreme biti) vec postoji redirekcija ka jednom poznatom sajtu. Inace, naziv tog domena je genericki tako da ne postoji slicnost sa nekim brendom.