[ bagi2005 @ 15.06.2009. 08:46 ] @
Imam novi iMAC koji je star svega 2 meseca. U pitanju je iMac 2.8 Ghz Intel Core 2 duo sa 2 GB DDR2 SDRAM, 24 ".
Pre dva dana boja i rezolucija koja se pojavila na monitoru odgovara boji i rezoluciji windowsa u safe modu
ili ako nemate drajvere za graficku kartu. Prikaz je u 256 boje i slika na monitoru je posterizovana. Probao sam
da u System P. u displey da vratim kalibaraciju na staro, nece. Probao sam da resetujem komp i uradim update, nece.
Uradio sam ciscenje registra, nece. Pokusao sam da isklaibrisem monitor, nece. ONO STO JE CHUDNO A TO JE
DA 3 SECUNDE POSLE PODIZANJA SISTEMA SLIKA JE OK ALI TO JE SAMO 3 SEKUNDE I ONDA SE PREBACI U OVO GOVNJAVU
REZOLUCIJU. ISTO TAKO POSLE UPDATOVANJA PRE POJAVLJIVNJA DESKTOPA PRILIKOM UPDATA PROGRAMA SLIKA JE ISOT DOBRA PREFEKTNA
I CIM SE SKROZ DIGNE SISTEM BOJA I REZLUCIJA OPET PUCA!!. DA LI NEKO MOZE DA MI POMOGNE
PREPOSTAVLJAM DA JE RIKNULA GRAFICKA KARTA BOJA OD POCETKA BISE LOSE PRIKAZIVALA
[ madamov @ 15.06.2009. 09:25 ] @
Nisi jasan, pominješ i Mac OS X i Windows. Za početak, izbaci Windows iz priče, pa nam ponovi razložno šta se dešava. Naime, prvi korak ka tome da ti neko pomogne je da uopšte razume koji problem imaš, a ja tebe ništa ne razumem, prvenstveno što mešaš Windows i Mac (recimo, kakav registry na Mac OS X-u, to ne postoji). Takođe, kalibracija nije podešavanje rezolucije i broja boja. Ako ti se sve ovo dešava pod Windowsom, mislim da je odgovor u tome da nisi instalirao Boot Camp drajvere. Da bi to uradio, kada ti je podignut Windows ubaci instalacioni DVD od Leoparda i iz komandne linije pokreni setup.exe iz root direktorijuma tog DVD-a.
[ bagi2005 @ 15.06.2009. 10:39 ] @
Windows spominjem da se shvati problematika ...da bih prikazao kako slika izgleda Mikele :)
[ MacOS @ 15.06.2009. 13:58 ] @
>> Windows spominjem da se shvati problematika ...da bih prikazao
>> kako slika izgleda Mikele :)

E pa nemoj da ga pominjes. :) Bolje uradi snapshot ekrana, okaci
negde sliku (samo ne na zid) i daj link da vidimo. E sad, malo
neobicno resenje. Da ti nije zaglavljen S taster pa se komp dize u
SafeModu? Mislim, nisam probao vec sto godina i sad vise nemam pojma
kako to izgleda. Jel ti System Pref daje druge rezolucije?
[ PPZ @ 15.06.2009. 14:40 ] @
Citat:
bagi2005: .
Uradio sam ciscenje registra, nece.


Kako si ocistio registar na Macu?


Pokusaj sa svezom instalacijom OS X-a, pa ako se problem ponovi, onda je verovatno hardverski...a za to zna se - servis...
[ iMiki @ 28.07.2009. 08:40 ] @
Verovatno si resio problem (instalacijom sistema).

Cini mi se da je uzrok "Windows boja" cackanje u System Preferences –> Universal Access –> Seeing –> Enchance contrast.