[ sanelnet @ 15.06.2009. 10:25 ] @
koristeći ovo uputstvo

http://ibgrueninger.de/blog/in...06/07/openoffice-as-a-service/

podesio sam Open Office da radi kao servs na Winodws XP ali na Windows Server 2003 Enterprise x64 Edition ne mogu da aktiviram port 8100.
sofiice.exe i soffice.bin su vidljivi na Task Manageru.

Da li je neko možda imao slilčan problem??

Sanel
[ Goran Rakić @ 15.06.2009. 13:19 ] @
Jesi li otvorio firewall?

Kako uopšte pristupaš, tj. šta pokušavaš da uradiš?
[ sanelnet @ 16.06.2009. 08:39 ] @
open office pokrenem u silent modu, tj pokrenem ga bez GUIa a koristim python skriptu da mu pošaljem fajl s kojim nešto odradi. tu je ključan port 8100 jer preko njega open office "sluša" komande koje mu skripta šalje

firewalla nema.
[ Goran Rakić @ 16.06.2009. 08:54 ] @
Ok, 8100 možeš da promeniš u bilo koji drugi port u onoj skripti za pokretanje, ali ako nemaš ništa drugo što sluša na tom portu, nije u tome problem.

Nemaš uključen ni onaj ugrađeni Windowsov firewall?

Jesi li probao da iz Command Prompta pokreneš telnet localhost 8100 ili netstat -an |find /i "listening"?
[ sanelnet @ 16.06.2009. 09:32 ] @
prob'o, nema ga izlistanog kad ukucam netstat

nema windows firewall.

OO se pokreće i koristi samo lokalno na serveru.

mislim da je problem kod prvog paljenja OO u silent modu nakon kojeg treba popuniti registracijsku formu za OO nakon koje se aktivira port 8100.

za prvo pokretanje OO u skripti koja pokreće servis korisitim ovu komandu

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\OpenOfficeService\Parameters /v AppParameters /t REG_SZ /d " -accept=socket,port=8100;urp;StarOffice.ServiceManager" /f

a poslije

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\OpenOfficeService\Parameters /v AppParameters /t REG_SZ /d "-headless -accept=socket,port=8100;urp;StarOffice.ServiceManager" /f

[ Goran Rakić @ 16.06.2009. 10:11 ] @
Da li se prikazuje program kada pokreneš bez -headless? Možeš li regularno da pokreneš OpenOffice.org pod svojim korisničkim nalogom?
[ sanelnet @ 16.06.2009. 10:36 ] @
kad pokrenem servis koji pokreće OO vidim na task menageru soffice.exe i aoffice.bin što znači da ga je pokrenuo. Isto tako ako u cmd modu ukucam soffice bez problema pokrenem OO. Po meni sve je OK sa OO al mi se čini da je neki porblem sa pokretanjem servisa korištenjem srvany.exe program