[ balavi @ 15.06.2009. 11:52 ] @
Imam 069 broj (prenesi 60), i postpeid sam korisnik, naime, pre mesec dana sam ukljucio preusmeravanje na broj 062.
Posle nekog vremena, proverio sam prenete minute i oni su bili potpuno potroseni a nisam iskoristio ni 20 min. razgovora.

Posle konsultacije sa zaposlenima u Telenoru, receno mi je da se preusmeravanje naplacuje, naplacuje se i od onoga ko zove i onaj ko zove.

Znaci, ko ukljucuje preusmeravanje da zna da se NAPLACUJE, i najbitnije ako nesto hocete da koristite PRVO PITAJTE inace vas lupe po dzepu i to debelo!!!!!!!!!!!!!!!


[ Slobodan Milivojevic @ 15.06.2009. 11:56 ] @
Kod Telenora i mt:s-a se preusmeravanje naplacuje po tarifnom paketu, kod Vipa ova usluga ne radi.
[ Catch 22 @ 15.06.2009. 12:10 ] @
Citat:
balavi: ...
Posle konsultacije sa zaposlenima u Telenoru, receno mi je da se preusmeravanje naplacuje, naplacuje se i od onoga ko zove i onaj ko zove.


Ne znam kako si ti zamišljao preusmeravanje, ali logično je da se naplaćuje, pošto se radi o dva različita poziva.

SIM A => SIM B (vlasnik broja SIM A plaća pozivanje broja SIM B) ... preusmeren poziv SIM B ==> SIM C (vlasnik broja SIM B plaća pozivanje broja SIM C)

Nema tu nikakve druge matematike!

Pozivi se tarifiraju prema tarifnom paketu koji važi za karticu sa koje je obavljen poziv (preusmeravanje).
[ espresso @ 15.06.2009. 12:55 ] @
Mislim da je izvodljivo da se bezuslovno preusemerenje na broj u istoj mreži ne naplaćuje. Ne postoji nikakav trošak za operatera a čini malu uslugu korisniku.
[ VIDAKOVICV @ 15.06.2009. 16:24 ] @
Naravno da je izvodljivo i da nema troška ali Welcome to Serbia...
[ bttp @ 16.06.2009. 16:21 ] @
Da, preusmeravanje se uvek naplaćivalo i bar ja sam to uvek znao, tako da balavi jednostavno nije bio informisan. A da bi preusmeravanje u okviru iste mreže moglo i trebalo da bude besplatno - verovatno da da ali nažalost nije. Zato ljudi postave poruku na voicemail sekretarici na isključenom broju, na koji broj ih se može nazvati. Pa ako je nekome stalo da vas nazove - moći će to da uradi.
[ milanpavke @ 16.06.2009. 19:58 ] @
Opet vi mislite kako je negde drugde idealno, pa na zapadu naplacuju preslusavanje sekretarice, a ovde je besplatno.