[ cesare @ 15.06.2009. 15:12 ] @
Pozdrav svima !!!!

Dobio sam na koriscenje mobilni telefon koji ima WinCe 6.1 kao operativni sistem. Posto nigde na telefonu ni u uputstvu ne mogu da nadjem ime proizvodjaca telefona pretpostavljam da je "kinez". Prilikom pokretanja aparata automatski se pokrece aplikacija PhoneUI.exe koja sluzi za koriscenje aparata kao telefona. Iz tog programa je moguce prebaciti se na "klasican" Windows i obrnuto. Pre nego sto je aparat dosao kod mene u njemu je bila kartica VIP mreze i aparat je radio "normalno". Ja sam promenio karticu i stavio MTS. Nikavih drugih izmena na telefonu ili podesavanja istog nisu uradjena. Nakon pokretanja aparata pomenuta aplikacija PhoneUI.exe stalno prijavljuje fatalnu gresku zbog koje se aplikacija gasi, a ostaje aktivan samo "klasican" Windows. Probao sam i sa svojom Telenor karticom, sa kojom se javljaju isti problemi. Vratio sam "originalnu" VIP karticu u aparat, medjutim problem je i dalje tu. Postoji li resenje za ovo i ako postoji koje je?

Unapred hvala ...
Pozdrav
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 15.06.2009. 15:33 ] @
Jesi siguran da je baš WM? Možda Kinez samo ima skin koji liči na WM.
[ cesare @ 15.06.2009. 18:28 ] @
Sto posto siguran da je WM. Sve aplikacije za WM koje sam probao rade. Postoji IE, Messenger, Yahoo, Skype WindowsmediaPlayer 9 ...
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 15.06.2009. 18:38 ] @
E ok onda, čim makar jedan WM program na njemu radi, onda je WM :)
Bilo bi dobro da možda uradiš hard reset, samo ajde znaj kako na nepoznatom telefonu :) Obično su to kombinacije tastera.
[ cesare @ 15.06.2009. 20:46 ] @
Pogledacu u uputstvu. Sigurno ima.
Hval -V-O-Y-A-G-E-R-
[ cesare @ 18.06.2009. 19:19 ] @
-V-O-Y-A-G-E-R-

Probao sam savet i ne pomaze !!!

Problem sa PhoneUI aplikacijom se javlja jer ona hoce da sinhronizuje podatke. Tokom te sinhronizacije se desi problem i aplikacija "pada".

Postoji li neko drugo resenje ?
[ mimahitna @ 19.06.2009. 15:57 ] @
Obzirom da neznamo o kom se telefonu radi,nemozemo ni da pomognemo.
Predlazem da slikas telefon i okacis fotografije ovde-pa cemo probati da pomognemo.

Iskren pozdrav.
MS