[ ferguson @ 16.06.2009. 10:05 ] @
Vec 2 dana pokusavam ali nista...

Imam glavni klip (main.swf) i klip koji treba ucitati (other.swf)
U main.swf imam preloader koji ucitava dalju animaciju i on radi super (animacija se krece u zavisnosti od procenta ucitanog - value promenljiva).
Putem ovog koda sam uspevao iz glavnog klipa
Code:

var percent_loaded = _root.getBytesLoaded()/_root.getBytesTotal();
    preloader_mc.value = percent_loaded;

preloader_mc je ime klipa gde se nalazi animacija
Potrebno mi je da taj isti preloader koristim i za ucitavanje other.swf (koji se ucitava na klik dugmeta) ali ne znam da izvucem vrednosti iz njega.
Putem kog koda mogu da na klik ucitam trazeni klip a da mi pre njega odradi preloader koji ce da ucitava isti taj klip?

[ StarCraft @ 17.06.2009. 08:42 ] @
Malo si nas zbunio...

Ako ti nije mrsko okači fla, najbrže ćeš dobiti pomoć.
Ne brini se, neće ti niko ukrasti ništa ;)
[ ferguson @ 17.06.2009. 09:03 ] @
Hm.. mucio sam se da okacim fajl.. ne znam kako se kaci...
Evo ga na rapidu
Code:

http://rapidshare.com/files/245457745/main.zip.html


Znaci, kada kliknem na dugme... ucitava se ekstarni .swf
Ja zelim da uradim preloader na njemu (main.swf - isti ovaj koji je u prvom frejmu) ali ne mogu da spojim kodove...
[ ferguson @ 18.06.2009. 09:14 ] @
Ako je ovo komplikovano, onda mi je potreban samo primer loadera koji ce ucitavati eksterne fajlova (.swf, .jpg, .wav) i kako da ga izvedem.
Gledao sam na raznim stranama, ali tamo su mi mnogo zamrsili sa objasnjavanjem... tako da mi nije jasno sta su hteli reci.
[ StarCraft @ 18.06.2009. 09:49 ] @
Pa otkud znam... uzmi taj container_mc iz drugog frejma (u koji učitavaš other.swf) i u njega stavi taj isti movieClip od preloadera iz prvog frejma. kad se bude ucitao other.swf, on će automatski "prelepiti" preloader animaciju.
Nisam 100% siguran, ali mislim da bi to trebalo tako da funkcioniše. u svakom slučaju, napravi drugu kopiju preloadera.
[ ferguson @ 18.06.2009. 09:55 ] @
Ali taj loader se menja u zavisnosti od broja ucitanih bitova main.swf. U ovom tvom slucaju on nece imati pojma o kom fajlu je rec, tako da se nece ni menjati, ako sam te skontao.
A ne mogu da mu dajem putanju do fajla jer on gleda samo glavni.

[ StarCraft @ 18.06.2009. 19:33 ] @
Koliko znam, ti možeš i da monitoruješ getBytesLoaded (ili koja beše funkcija) i kad učitavaš externe fajlove.
[ ferguson @ 19.06.2009. 12:44 ] @
Uspeo sam problem da resim sa ovim ovde...
http://www.webee.ro/2007/11/21...-for-external-images-in-flash/

[ Mladenko @ 16.07.2009. 10:20 ] @
Zato su ljudi izmislili AS3