[ jelesije @ 17.06.2009. 01:02 ] @
jel neko povezivao asterisk na skype?
[ Zox @ 17.06.2009. 01:34 ] @
Jesmo mi, ali preko yeastar's sisky, third-part programa koji pravi virtual sound driver a na * se registruje kao trunk.
Radi solidno mada ti treba masina na kojoj ces podici SKype client obzirom da na asterisku nije preporucljiv nijedan GUI.
Cak na www.****.net nudimo i kao komercijlanu opciju umesto klasicnih softphone-a odnosno kao alternativni SkypeOut nacin telefoniranja.

Radi u oba smera Skype2Asterisk i Asterisk2Skype (pozivanjem asteriska sa PSTN linije moze se zvati Skype user, uz prethodno setovanje speeddial brojeva naravno)

Pored ovog imas UpLink kji, moje licno misljene, radi jos i bolje nego Sisky ali ima problem sa DTMF pozoiva koji dolazi od drugog Skype korisnika tako da je polu-upoterbljiv.

Inace sacekaj jos malo, Digium i Skype su vrlo blizu da izbace i njihovu verziju koja bi trebala da bude ono pravo obzirom da ce da bude "native". Navodno je u zavrsnom testiranju...

[Ovu poruku je menjao misk0 dana 17.06.2009. u 22:22 GMT+1]
[ misk0 @ 17.06.2009. 21:23 ] @
Pa skype je skoro rekao da izdaje svoj protokol (ne znam tacno koji dio) u OS tj da ce biti dostupan svima koji pozele da ga koriste pa tako vjerovatno i asterisk postaje jedan od korisnika. Nemam informaciju dokle je stigla implementacija.