[ tomislav.ljepojevic @ 17.06.2009. 08:39 ] @
Imam jedan specifican problem. U pitanju je poslovodstvwni softver koji ima izvestaje u Crystal Reports-u 8.0. Ovo sve inace radi najnormalnije i kod mene, ali na jednom mestu jednostavno nece. Racunar na kom je instalirana sama aplikacija je pod serverskim O.S (ne znam da li to ima neke veze?); na racunaru se ulogujemo kao administratori i jos pride i svi ostali korisnici te aplikacije (koji su inace na radnim stanicama, a pristupaju preko terminala) imaju full control prava; u folderu Windows postoji folder Crystal i on sadrzi sve identicne .dll fajlove kao i kod mene (takodje full control i nad ovim folderom); isti setup kao i kod mene (preinstalirano jos jednom za svaki slucaj), ali kad kliknemo na ikonicu pisamceta (Export) ne desava se bas nista, mrtvo. Ima li neko nekih ideja?????? Hvala unapred.
[ logic_rabbit @ 17.06.2009. 10:09 ] @
Vi ste deploy-ovai merge module za crystal report na server ili ste instalirali kompletan crystal report na server?
Posto ne javi nikakvu gresku tesko je zakljuciti sta je u pitanju.
Export se moze pozvati i programski iz C# koda kad se referenciraju Crystal report dll-ovi.Mozda da probate tako?
Ako ste instalirali kompletan Crystal report probajte postaviti compatiblity mode na exe fajlu od crystal reporta na windows 2000 i sl.
[ tomislav.ljepojevic @ 17.06.2009. 10:29 ] @
Ne postoji instalacija Crystala na serveru, nije neophodna. Ali on kao da ne vidi folder Crystal u Windowsu (probao sam da simuliram i kada mu promenim ime (kao da ga nema) onda imam istu situaciju - ikonica Export postoji i dostupna je (nije siva) ali nista se ne desava kada se klikne na nju).
[ logic_rabbit @ 18.06.2009. 10:30 ] @
Da bi se Crystal report 8, 8.5, 9 deploy-ovao na klijentski racunar morate pripremiti 4 merge module fajla za crystal report koja se kopiraju na lokaciju
C:\Program Files\Common Files\Merge Modules .
Jedan od tih merge modula treba sign-ovati sa key-em crystal reporta.
Kasnije verzije Crystal Reporta imaju redistributable setup za instalaciju crystal reporta i to nije potrebno za njih raditi. Nisam siguran da li ste ikada deploy-ali na taj nacin crystal report kod klijenta ili vam je to prva instalacija crystal reporta ?
[ sallle @ 18.06.2009. 14:48 ] @
mozda nema office instaliran, ili neke interop assemblije...