[ ch4b0x @ 17.06.2009. 11:20 ] @
Pozdrav svima,

Dakle, pitanje je sledeće, a verujem da je neko već slično i pitao:
na koji način je moguće realizovati login tako da akreditivi koje korisnik ima (na sajtu),
mogu da važe i na forumu koji bi bio postavljen na isto mesto (dakle, isti hosting, isti domen,
samo drugi "podfolder" ili sl.)

Da li je potrebno da bude deljena mysql baza ili postoji neko bolje rešenje?
Ako neko ima neku ideju, unapred zahvaljujem.
[ Milos911 @ 17.06.2009. 11:32 ] @
Najlakse ti je da se koristi ista mysql baza, tj tabela. Ali posto nisi naveo koje skripte bi koristio ne znam da li je ovo stvarno najlakse. Ukoliko ih sam pises onda jeste. Druga opcija ti je da stavis da kad se korisnik registruje na forum napr da se podatak takodje upise i u tabelu za sajt... Kao trece se pominje cron job i php fajl koji bi radio copy/paste novih podataka iz tabele ali je meni to previse komplikovano i nefunkcionalno. Za vise ideja daj vise informacija :)
[ ch4b0x @ 17.06.2009. 16:40 ] @
Citat:
Milos911: Najlakse ti je da se koristi ista mysql baza, tj tabela. Ali posto nisi naveo koje skripte bi koristio ne znam da li je ovo stvarno najlakse. Ukoliko ih sam pises onda jeste. Druga opcija ti je da stavis da kad se korisnik registruje na forum napr da se podatak takodje upise i u tabelu za sajt... Kao trece se pominje cron job i php fajl koji bi radio copy/paste novih podataka iz tabele ali je meni to previse komplikovano i nefunkcionalno. Za vise ideja daj vise informacija :)


Pa ja bih definitivno koristio skriptu koju sam napisem,
nije sam login sistem problem, vec ta replikacija.
Negde sam nasao da je moguce crpiti podake iz fajla umesto baze,
dok bi baza mogla da sluzi necem drugom (ostalom sadrzaju na sajtu),
jer kad bih je previse napunio redundantnim podacima, bojim se postoji mogucnost
da pukne tabela, sto mi svakako ne ide u korist, ali moze da se okrpi, naravno...

To sa cronjob + copy mi nije najsjajnije resenje, jer kao prvo dosta je komplikovano,
ali najvise me zanima kako su to realizovali npr na furka.com ili dernek.ba
tako nesto sam mislio da napravim...
ako imas neki link ka tutorialu ili slicno bilo bi sjajno, jer ja to nigde nisam mogao da nadjem.

inace hvala na ostalim iscrpnim informacijama :)
[ misk0 @ 17.06.2009. 21:31 ] @
Ako sam pishes sve aplikacije ili se naslanjas na jednu nikakva ti replikacija ne treba vec napravi tako da sve aplikacije koriste iste tabele za korisnike.
[ ch4b0x @ 18.06.2009. 15:58 ] @
to deluje kao prihvatljivo resenje...
nesto drugo bi bilo samo puno gresaka, podlozno bugovima i neefikasno. pokusacu sa jednom tabelom u bazi, koja bi sluzila za sve servise dalje.

hvala na razmisljanjima i konstruktivnim savetima :)