[ joes021 @ 19.06.2009. 19:10 ] @
Na adresi http://www.digitalnikuvar.com nalazi se sajt na srpskom jeziku.

Tema sajta je digitalna fotografija i digitalni video.

Dakle, jako puno članaka o različitim aspektima digitalne fotografije i videa uobličenih u razumljiv ne-tehnički jezik.

A da, zaboravih da kazem da su kritike, sugestije, (da ne idemo tako daleko) pohvale svakako dobrodosle.

Dakle, sta je ono za menjati a sta za popraviti a sta za ostaviti....

Hvala
[ websurfer @ 25.06.2009. 19:32 ] @
Kvalitetno, korisno i zanimljivo.

Jedino sto je naziv samog domena malo zbunjujuc (asocira na uputstva za pripremanje hrane). Mozda bi moglo u hederu sajta da stoji neka slicica koja bi jasno ukazivala o cemu je rec posto je taj prvi utisak koji steknu posetioci jako bitan.
[ joes021 @ 25.06.2009. 19:45 ] @
Hvala na komentaru.


U pravi si za obe stvari.

Doduse prva je onako izabrana polusvesno i verovatno poluuspesno.

Sto se tice dizajna, tu si jos vise u pravu i bice promena (jedna od promena je i heder na nacin kako si ti predlozio).

Sajt je poprilicno u radu pa slobodno navrati s vremena na vreme jer ce biti stalno novih clanaka a malo kasnije i novosti po pitanju dizajna.


Pozdrav
[ websurfer @ 25.06.2009. 22:31 ] @
Citat:
joes021: Hvala na komentaru.


U pravi si za obe stvari.

Doduse prva je onako izabrana polusvesno i verovatno poluuspesno.



Ne mislim da je poluuspesno (vec samo na prvi pogled asocira na pripremanje hrane). Takav naziv nikako nije los (cak je i dobar) ali bi bas zbog toga sto je pomalo zbunjujuc posetiocima moralo od prvog trenutka posete sajtu da bude potpuno jasno o cemu se na sajtu radi.

Citat:
joes021
Sajt je poprilicno u radu pa slobodno navrati s vremena na vreme jer ce biti stalno novih clanaka a malo kasnije i novosti po pitanju dizajna.


Naravno, racunaj na moje posete i na preporuke drugima da posete tvoj sajt.
[ websurfer @ 27.06.2009. 12:19 ] @
Upravo sam primetio jedan ozbiljan nedostatak koji kvari ceo utisak o profesionalnosti: tekst u meniju je na vise mesta ozbiljno "osakacen" tj. nije potpun pa na primer imas:

Konvertovanje AVI fajla u MPEG (-1 ili 2) format ili jednostavij
Unos videa putem samostalnih uređaja (stand allone) koji slu
Šta je potrebno od hardvera i softvera u digitalnoj foto laborato
itd.
(da ne prepisujem dobar deo sajta)

Tako da ukoliko ti je problem da prosiris meni ili odradis da duzi nazivi idu u vise redova, mozda bi trebalo razmisliti o skracivanju teksta u meniju.

Takodje, i kada promenis heder kuvarska kapica u ikonici (favicon.ico) i dalje moze da zbuni posetioce koji ce mozda ocekivati da nadju recept za stanglice ili gurabije
[ joes021 @ 27.06.2009. 23:15 ] @
Je li sad bolje?

Favicon za sada ostaje.

Moram da priznam da su misljenja oko naziva "Digitalni kuvar" a samim tim i oko kapice podeljena.

70 : 30 u korist kuvara ( i kapice)

Praticu utakmicu, pa cemo videti.

Hvala, na zapazanju. To pomaze da sajt bude bolji.

Samo udri, svaka prava kritika je odlicna za autora da bi njegov rad postao bolji.
[ websurfer @ 28.06.2009. 14:50 ] @
Citat:
joes021: Je li sad bolje?


Bolje je.