[ hajduk7 @ 19.06.2009. 21:13 ] @
Imam problem oko instaliranja windwosa znaci podesim ga sve lepo butujem ali ukoci se kod plavog ekrana oko kad pise Windows setup i odatle nece ni da mrdne. Uradio sam mu defragmentaciju sve nepotrebne stvari kod starup-a sam iskljucio. Razmisljao sam da prvo ubacim program koji nalazi bad sectors na hardu i posle da proverim svaki hardware posebno. Jel imate vi neke predloge sta da uradim?
[ BoysBVS @ 19.06.2009. 23:19 ] @
Proveri cd ili probaj na drugi citac...
[ hajduk7 @ 19.06.2009. 23:40 ] @
Sa tim diskom sa vec instalirao win a i kad udjem u win on ka cita normalno a kad ga butujem ukoci se na ono mesto i to mi je proslo kroz glavu da nadjem drugi disk.
[ hajduk7 @ 17.07.2009. 18:58 ] @
Resio sam problem ipak je bilo do diska, ali sad imam novi problem. Prvo nisam mogao da nadjem drajvere za zvuk kad god pustim neku muziku on mi izbaci poruku da drajveri nicu ubaceni i posle sam kao naso prave drajvere znaci pustim nesto preko winampa i ono vidi se da ide pesma ali se nista ne cuje, reko sam drugaru da proveri njegove zvucnike i on ih proverio i reko da je sve OK sad stvarno ne znam sta vise fali ovom kompu, a reko mi da ima problem sa RAM memorijom ne znam dal ako zameni RAM dali ce da ima zvuk?
[ Milos911 @ 17.07.2009. 19:42 ] @
Kako znas da su ti to pravi audio drajveri? Pokreni task manager pa vidi imas li neke zute znakove pitanja... Zasto radis defragmentaciju prilikom instalacije sistema?
[ hajduk7 @ 17.07.2009. 21:59 ] @
Proverio sam vec nema znakovau upozorenja
[ hajduk7 @ 17.07.2009. 23:58 ] @
Citat:
Milos911: Zasto radis defragmentaciju prilikom instalacije sistema?

Ne instalaciju nego reinstalaciju a defragment sam uradio prenego sto sam instalirao win jer da je prestao da se koci posle toga bi samo dzabe reinstalirao sistem
[ Student1986 @ 23.07.2009. 09:50 ] @
Ako nema znakova upozorenja ne mora da znaci da su pravi drajveri pokusaj da instaliras druge neke ili da uradis update 100% je do drajvera
[ Armin_ @ 16.10.2010. 13:24 ] @
Imam i ja problem oko instalacije xp. Bio mi je prije xp i nakupilo se virusa restartovo sam pc ubacio cd i krenem plavi ekran dodje ono sve podesim koji hdd da stavi sistem stavim ntfs quick format on uradi format i copy one podatke nakon toga se restartuje i nakon restart kompjuter prodje ono bios i ram ocitanje i posle ne reagira zapravo samo u cosku stoji mala crtica probo sam sve druge windowse i i vistu i sedmicu cak i ubuntu nista ne pomaze isti problem. Dali mi neko moze pomoci
[ salac_ue @ 16.10.2010. 20:50 ] @
Citat:
Armin_: Imam i ja problem oko instalacije xp. Bio mi je prije xp i nakupilo se virusa restartovo sam pc ubacio cd i krenem plavi ekran dodje ono sve podesim koji hdd da stavi sistem stavim ntfs quick format on uradi format i copy one podatke nakon toga se restartuje i nakon restart kompjuter prodje ono bios i ram ocitanje i posle ne reagira zapravo samo u cosku stoji mala crtica probo sam sve druge windowse i i vistu i sedmicu cak i ubuntu nista ne pomaze isti problem. Dali mi neko moze pomoci


Pogledaj u BIOSu koji je hard postavljen da se prvo podiže. Mora da bude primarni master.
[ Armin_ @ 17.10.2010. 00:46 ] @
Problem rijesen hvala salac ipak je do HDD koji sam poslije komplet formatiro jer sam imo na jednoj particiji neke viruse i dosta stvari koji su pravili problem...