[ filipf @ 21.06.2009. 08:25 ] @
Potrebna mi je pomoc. Zelim kod kuce da snimim muziku, u pitanju su akusticna gitara, neki duvacki instrumenti i kojekakve udaraljke. Zanima me sta mi je sve potrebno za to. Za pocetak imam racunar (zvucna kartica je cini mi se realtek hd). Imam usb ulaze u comp znaci treba mi takav mikrofon. Da li je mikseta neophodna ili mogu i preko nekog programa da odradim ton kako treba.
[ acaradio @ 21.06.2009. 12:17 ] @
Za pocetak malo pretrazi slicne teme na forumu.
O kucnoj produkciji i preporukama za opremu pricalo se bezbroj puta.
[ filipf @ 21.06.2009. 13:28 ] @
Gledao sam dosta toga i ima puno informacija ali nisam nasao nista o realtek hd zavucnoj kartici a to me najvise muci. Doduse mozda mi je promaklo ...
[ Kovacevic Vladimir @ 21.06.2009. 16:11 ] @
Citat:
filipf: Potrebna mi je pomoc. Zelim kod kuce da snimim muziku, u pitanju su akusticna gitara, neki duvacki instrumenti i kojekakve udaraljke... ili mogu i preko nekog programa da odradim ton kako treba.


Skoro da je sve rečeno u vezi pitanja vezana za Home studio i kako realizovati želje.

Mislim da ni pored najboljeg Tutorijala, sa sve slikama i preporukama tipa: šta, kako, ovako je najbolje, ovo je naj oprema, etc. nije zagarantovan kvalitetan i jednostavan proces.
Naime, izbor instrumenata, koji si naveo, je problem vezan za jačinu tona pojedinih izvora/instrumenata, koji u toku sviranja variraju (dinamička razlika), tako da ima najmanje dva problema:
1. Postavka mikrofona i razdaljina instrumenta od mikrofona
2. Kontrola jačine zvuka:
- iz samog instrumenta
- u mixeru
- u softveru

Jedno je sigurno. Proba, proba, ponovo proba...
Možda bi najbolje bilo krenuti od pojedinačnog. Uskladiti/uvežbati/zapamtiti rad na snimanju solo instrumenta, potom ići na više istovremeno.

Pozdrav
[ acaradio @ 21.06.2009. 18:15 ] @
Citat:
filipf: nisam nasao nista o realtek hd zavucnoj kartici

O njoj sigurno neces nista naci a da ima veze sa audio produkcijom.
Ta kartica (kao i vecina integrisanih audio varijanti) sluzi samo da obezbedjuje zvuk standardnom korisniku racunara, nista vise.