[ dekibgd @ 23.06.2009. 13:12 ] @
Dakle imam stan 86m2 na Zelenom vencu i razmisljam o otvaranju hostela.
Kakva je procedura?
Kakve su sanse da dobijem start up kredit?
Takodje ne znam da li bih imao problema oko otvaranja posto na istom spratu imam jos dvoje komsija...
Unapred zahvalan
[ madcama @ 23.06.2009. 18:36 ] @
Cenim motivisanost za zapocinjanje biznisa, ali da li si razmisljao da samo sa obicnom rentom mozes vise da zaradis?
Ono relano rashodi su ti sigurno manji (nema finansiranja drzave).
[ dekibgd @ 23.06.2009. 20:08 ] @
Jesam.Nevolja je sto je vec 15 godina to funkcionisalo kao posl.prostor,dakle nema kreveta,tusa itd. ai ja vec od januara pokusavam da izdam kao pp ali interesovanje nikakvo,iako sam bas spustio cenu.
A ako ga preuredim za stanovanja dakle ako ulozim novac(a potrebno je ne bas malo) onda mislim da je hostel bolja opcija.Tim pre sto ni ja ni brat trenutno ne radimo,tako da mi to moglo da bude nesta kao porodican posao...
[ madcama @ 23.06.2009. 21:30 ] @
Mozda da odes do Agencije za privredne registre i tamo se raspitas. Oni bi trebalo da znaju te informacije. A mozes da pogledas i ovde: http://www.apr.gov.rs/
[ Hektor-ica @ 06.10.2009. 15:33 ] @
Jesi li realizovao ideju o hostelu?
Bar poceo?
Promenio pocetnu ideju?
[ milanche4 @ 11.02.2012. 10:20 ] @
Pozdrav svima,

znam da je stara tema, ali nisam nesto mnogo vise uspeo da pronadjem o otvaranju hostela, pa reko mozda je neko odavde u medjuvremenu saznao nesto...:D

Tako da, koji su uslovi, komplikacije, gde, sta, kako...:D Svaki info je dobrodosao.

Sve najbolje!;)
[ S A J A @ 12.02.2012. 10:41 ] @
Citat:
milanche4: Pozdrav svima,
znam da je stara tema, ali nisam nesto mnogo vise uspeo da pronadjem o otvaranju hostela, pa reko mozda je neko odavde u medjuvremenu saznao nesto...:D
Tako da, koji su uslovi, komplikacije, gde, sta, kako...:D Svaki info je dobrodosao.
Sve najbolje!;)


Evo meni je trebalo 2 minuta da pronađem neke informacije na netu, zamisli da sam istraživao 2 sata...

http://www.turizam.merr.gov.rs...4-09-49-51/2010-06-25-10-04-58
http://www.kategorizacija.merr.gov.rs/
[ mil777 @ 06.06.2012. 23:27 ] @
Ko zeli da zna nesto o poslovanju hostela,
slobodno nek' pita. :)
[ pctel @ 07.06.2012. 07:58 ] @
Evo, mene zanima kako hostel ostvaruje pravo na prijavu stranaca u policiji? Konkretno, meni cesto dolaze stranci u goste i ja bih trebao da ih prijavim u policiji, medjutim to znaci da treba da uzmem slobodan dan, popunjavam formulare i gubim sate na to sto mi ne pada na pamet, pa one koji zele prijavu u policiji jednostavno posaljem u hostel da prespavaju. Hostel samo popuni jedan mali kartoncic i to je to, prijava policiji se obavlja valjda elektronski, zanima me kako tacno to funkcionise i sta bih ja trebao da uradim da bih ostvario pravo prijave gostiju bez odlaska u policiju?
[ mil777 @ 08.06.2012. 00:01 ] @
Procedura prijave stranaca u hostelima je jednostavna:
- uzimaju se pasoši na uvid,
- upisuju se podaci u Knjigu gostiju,
- ispunjava se obrazac prijave boravišta,
- gostu se daje donji deo prijave (karton koji spominjete),
- gornji deo se odnosi u Savsku u strogo određeno vreme
(sad je moguće taj obrazac i elektronski poslati).

E sad, u vašem slučaju ne radi se o prijavi stranaca preko pravnog lica,
već to radite kao fizičko lice. Po zakonima to morate obaviti u roku od 24h,
isto kao i hosteli, i drugi regularni smeštaji. Zanimljivo da u Bosni je slično,
samo što su fizička lica tamo obavezna da vrše prijavu samo ako stranac
ostaje u BiH duže od 3 dana (tako da imate i to na umu ako putujete u BiH).

Kako god, hosteli imaju poseban program preko kojeg elektronski šalju prijave
i fizička lica tome jednostavno nemaju pristup.

Tako da nemate nikakvu drugu mogućnost nego da i dalje odnosite prijave
direktno u Savsku. Ili, da pronađete nekog da to radi umesto vas.

Pozz :)

[ salleps @ 24.06.2012. 00:29 ] @
Citat:
mil777: Procedura prijave stranaca u hostelima je jednostavna:
- uzimaju se pasoši na uvid,
- upisuju se podaci u Knjigu gostiju,
- ispunjava se obrazac prijave boravišta,
- gostu se daje donji deo prijave (karton koji spominjete),
- gornji deo se odnosi u Savsku u strogo određeno vreme
(sad je moguće taj obrazac i elektronski poslati).

E sad, u vašem slučaju ne radi se o prijavi stranaca preko pravnog lica,
već to radite kao fizičko lice. Po zakonima to morate obaviti u roku od 24h,
isto kao i hosteli, i drugi regularni smeštaji. Zanimljivo da u Bosni je slično,
samo što su fizička lica tamo obavezna da vrše prijavu samo ako stranac
ostaje u BiH duže od 3 dana (tako da imate i to na umu ako putujete u BiH).

Kako god, hosteli imaju poseban program preko kojeg elektronski šalju prijave
i fizička lica tome jednostavno nemaju pristup.

Tako da nemate nikakvu drugu mogućnost nego da i dalje odnosite prijave
direktno u Savsku. Ili, da pronađete nekog da to radi umesto vas.

Pozz :)


Cao, reci mi jel ti drzis hostel ili? Treba mi pomoc oko toga jer zelim da otvorim jedan. Probao sam da ti posaljem mejl ali kaze da ne mogu jer sam novi clan.
[ mil777 @ 28.06.2012. 12:31 ] @
Pozdrav!

Ne držim hostel (bar ne još:), a imam iskustva s hostelima od 2007. godine.
Tako da mi možete postaviti bilo koje pitanje o načinima poslovanja hostela u Beogradu.

A poslao sam vam poruku i na pp, nadam se da ćete je i dobiti.
[ mil777 @ 28.06.2012. 19:46 ] @
U cemu je problem s ovom porukom, link ne vodi nikuda?
[ salleps @ 29.06.2012. 09:24 ] @
Napisao sam ceo mejl, ali sam sada shvatio da nije ni otisao. Mislio sam da ste mi polali sa mejla poruku a ne ovde. Ja sam hteo jos pre dve godine da otvaram hostel ali zbog nekih problema sa novcem, nisam. Ovih meseci bih trebao dobiti neku lovu, pa me drzi ista ideja jer bas volim taj posao sa turistima itd, vec sam dugogodisnji aktivni clan couchsurfinga etc. Zanimaju me mnogo pitanja ako se razumete, prvo od svega je samo trziste. Video sam da se u medjuvremenu otvorilo mnostvo hostela, pa me zanima da li je trziste trenutno zasiceno njima, iako stalno ponavljaju da je sve veci broj turista u Beogradu?
[ pctel @ 29.06.2012. 10:43 ] @
Ja mislim da Beograd ima znacajan broj turista jedino u Junu i Julu, ostalih 10 meseci je pretezno sve prazno, tj. naidje po neko ponekad.
[ labicko1 @ 29.06.2012. 15:48 ] @
Beograd ima veoma mali broj dobrih hotela u odnosu na broj turista, tako da hostel mozes da popunis u svako doba godine.
Problem u beogradu nije to sto nema turista, vec sto su vecina hostela i apartmana (pa cak i hotela) obicne rupe, ljudi kad dodju i vide odmah izadju napolje. Inace sami Hosteli u Beogradu su dosta skupi kolko sam ja razumeo, po 15evrica je negde noc. Ako putujes sam onda je to ok, ali naprimer ako putujete dvoje ili troje, za te pare mozete iznajmiti apartmen i dobiti mnogo bolje uslove. Ako imate grupu od 4 osobe onda mozete da iznajmite dobro sredjen apartman (kada kazem dobro sredjen mislim na nesto ko u hotelu sa 5 zvezdica) u samoj knez mihajlovoj za po 20 evrica noc, a u ovim ulicama sto se ulivaju u Knez Mihajlovu za jos manje pare. Tako da hosteli sa ovim cenama nemaju smisla zaista.
[ mil777 @ 29.06.2012. 20:08 ] @
Beograd ima i finih hostela za nekih 600 - 700 din za noc, a prosecna cena kreveta u hostelima je oko 1.200 din.
Iz mog iskustva vecina hostela u gradu su pristojni, a naravno, ima i onih bas losih. A sto se tice unajmljivanja
apartmana problem je sto prosecni stranac, posebno Backpacker, nema pojma za te apartmane vec samo zna da
prati sajtove na kojima se hosteli oglasavaju, ili se pouzdaju da ce "nabasati" onako naslepo na neki smestaj,
a sto s druge strane iskoristva nekolicina lovaca na putnike na zeleznickoj i autobusnoj stanici, koji ih opet
dovode u neki od hostela.

A sto se tice popunjenosti tokom godine, ..., ipak nakon svega Beograd definitivno ima najveci broj desavanja
u regionu, plus je cvoriste zeleznickog, drumskog i avionskog saobracaja, tako da stranaca nikad ne nedostaje.
[ bakara @ 29.06.2012. 22:32 ] @
Citat:
pctel: Ja mislim da Beograd ima znacajan broj turista jedino u Junu i Julu, ostalih 10 meseci je pretezno sve prazno, tj. naidje po neko ponekad.

Eventualno dodaj spisku i avgust...ostalo je uglavnom prazno.

Citat:
mil777:

A sto se tice popunjenosti tokom godine, ..., ipak nakon svega Beograd definitivno ima najveci broj desavanja
u regionu, plus je cvoriste zeleznickog, drumskog i avionskog saobracaja, tako da stranaca nikad ne nedostaje.


Ta desavanja su upravo leti, da bi Beograd bio turisticki grad treba da se desava svakog meseca nesto internacionalnog tipa, koliko vidim do sada jedino guca, exit i neki dobar koncert mogu da napune hostel na dan, dva.
[ salleps @ 29.06.2012. 23:47 ] @
Prvo, da hosteli zvrje prazni moze da prica samo neko ko nasumice iznosi informacije jer imam dva poznanika ciji su hosteli tokom cele godine dobro popunjeni. Ili neko ne zeli konkurenciju ili ti hostel nije bas na dobrom glasu cim zvrji prazan.Najveci problem predstavlja oktobar, novembar, februar i mart, ali izadju nekako na kraj. Oni su izgradili svoja imena, pa mi ne mogu sa potpunom sigurnoscu reci da li je trziste zasiceno, ali misle da nije i da ima mesta za jos kreveta u gradu.
[ mil777 @ 30.06.2012. 10:03 ] @
Nema tu cvrstih pravila, npr. mart ove godine je bio jako dobar za neke hostele,
dok evo sad u junu neki hosteli su vise prazni nego puni. Pravilo je da nema pravila.
[ labicko1 @ 30.06.2012. 13:08 ] @
pravilo postoji, ulozi dobre pare u posao i hostel-apartman je uvek pun. Naravno ne treba preterivati sa cenom.

Cena za hostel od 10 evra pa cak i od 5 je dosta skuplja. To je ok ako putujes sam, ali naprimer dodjes sa devojkom ili drugom, sto bi se gurao u hostelu sa jos nekoliko neposnatih ljudi, kada mogu da iznajmim apartman za potpuno iste pare a koji je izglea 100 puta bolji od hostela.

Kao sto rekoh beograd nema problem sa kolicinom turista, vec sa kolicinom pristojnog smestaja. Nije ovde pitanje samo otvoriti Hostel ili izdati stan, ovde je pitanje srediti smestaj da izgleda pristojno, to znaci da trebas uloziti minumum 5k evrica po stanu.
[ mil777 @ 30.06.2012. 21:25 ] @
Ljudi, nije pitanje hostela samo pitanje računice šta je jeftinije, postoji određeni stil življenja koji je vezan za noćenja u hostelima (Hosteling), te ljudi koji baš neće da idu u apartmane i hotele već samo u hostele, jednostavno da bi tamo ostvarili neke kontakte s drugim ljudima s drugih krajeva sveta, a i bolje upoznali naš način življenja.

http://serbia-hostels.org/hostel.php?jez=srp
[ tdusko @ 01.07.2012. 13:09 ] @
Ono sto ja znam o hostelima u Beogradu to je da ima dosta dobrih, cak dosta boljih i jeftinijih nego mnogi koje sam posecivao u Sloveniji i Nemackoj recimo. Koliko ko uspesno radi zavisi od toga kolika su bila pocetna ulaganja, koliku popunjenost kapaciteta uspevaju da ostvare... i najvaznije koliko "posteno" rade. Retki su oni koji sve rade na belo u sta se podrazumeva uredno promenjena namena stambenog u poslovni objekat, prijavljivanje svakog gosta i samim tm placanje boravisne takse i poreza, prijavljivanje radnika koji rade u hostelu itd. Cenim da kad bi se sve radilo na belo da bi popunjenost kapaciteta morala da bude mnogo veca ili bi cena smestaja morala da bude mnogo veca.
[ Darko Nedeljković @ 01.07.2012. 20:57 ] @
Ja sam stekao utisak da su gosti hostela uglavnom studenti koji za putovanja koriste iskljucivo period jun-jul-avgust, vec u septembru treba da odu do svog fakulteta i pripreme sve za pocetak studija, i eventualno tu je jos jedna grupa od kraja decembra do polovine januara. Ostalih meseci definitivno nema studenata, a mozda bi neko od ovih koji su toliko upuceni mogao da mi objasni koju drugu ciljnu grupu imaju hosteli - zaposlene, nezaposlene, penzionere, poslovne ljude?

I ne bih se slozio da je za hostel jako bitno da ima vrhunski namestaj, enterijer i slicno, zna se sta hostel treba da ima i to je to, treba da bude na takvoj lokaciji da ga totalno dezorjentisan stranac moze naci, taj isti stranac prethodno treba da sazna za njega i to je to. I narocito je nebitno ovo:
Citat:
tdusko: ...uredno promenjena namena stambenog u poslovni objekat, prijavljivanje svakog gosta i samim tm placanje boravisne takse i poreza, prijavljivanje radnika koji rade u hostelu itd.

Te birokratske zavrzlame su nesto za sta gost ne da se ne interesuje, vec opravdano ocekuje da ga time niko ne opterecuje tokom njegovog odmora.
[ mil777 @ 02.07.2012. 08:10 ] @
Ciljna grupa za hostele je kao i za Politikin zabavnik; od 7 do 107. :)

U hostele dolaze i klinci u grupama vezano za takmičenja koja se održavaju u Beogradu, pa studenti (uglavnom kao bekpekeri), zatim poslovni ljudi koji neće da bacaju pare na hotele (pojavi se i po neki pošteni načelnik neke manje opštine), obični građani koji nemaju pojma o koncepciji hostela (kojima nikako nije jasno zašto je kupatilo zajedničko), i na kraju neverovatno stari biciklisti obično iz Nemačke. Ali, ipak najviše je studenata-bekpekera, i istina je da je udarna sezona kad su oni na raspustima.
[ tdusko @ 02.07.2012. 09:17 ] @
Citat:
Darko Nedeljković: I narocito je nebitno ovo:

tdusko: ...uredno promenjena namena stambenog u poslovni objekat, prijavljivanje svakog gosta i samim tm placanje boravisne takse i poreza, prijavljivanje radnika koji rade u hostelu itd.

Te birokratske zavrzlame su nesto za sta gost ne da se ne interesuje, vec opravdano ocekuje da ga time niko ne opterecuje tokom njegovog odmora.


Ne razumem, kako nije bitno? Mislim, niko nije ni rekao da je bitno za gosta, kakve veze gost ima sa tim? Bitno je za one koji hoce da se bave vodjenjem hostela zbog cega je i ova tema nastala. Ako neko hoce da radi 100% cisto treba da zna sta sve treba da plati, a isto treba da zna da mnogi koji uspevaju da plivaju sa hostelima i trenutnim cenama ne rade bas 100% cisto. Zarada je upravo tolika, da kad bi radili cisto spustili bi se ispod margine i zatvorili bi. Ne kazem da SVI ne rade cisto i da ne moze da se zaradi ako se ne mulja, ali za sve hostele koje ja znam rade tako da se svako malo neki gost ne prijavi. Da zaposleni koji rade nisu prijavljeni pa onda hostel koji ima najmanje 2 smene ima samo jednog zaposljenog - gazdu koji uz to ima jos neki hostel. Da mnogi rade u iznajmljenim stanovima kojima namena nije promenjena u poslovni prostor itd... Za ovo poslednje ne znam da li postoji neki trik da se izbegne legalno jer koliko se ja secam cena po kvadratu je brutalna da cenim da bi se u startu zakopao sa tim da ne bi mogao 3 godine samo za to da zaradis.

Citat:
mil777: Ciljna grupa za hostele je kao i za Politikin zabavnik; od 7 do 107. :)

U hostele dolaze i klinci u grupama vezano za takmičenja koja se održavaju u Beogradu, pa studenti (uglavnom kao bekpekeri), zatim poslovni ljudi koji neće da bacaju pare na hotele (pojavi se i po neki pošteni načelnik neke manje opštine), obični građani koji nemaju pojma o koncepciji hostela (kojima nikako nije jasno zašto je kupatilo zajedničko), i na kraju neverovatno stari biciklisti obično iz Nemačke. Ali, ipak najviše je studenata-bekpekera, i istina je da je udarna sezona kad su oni na raspustima.


Tako je, gosta ima svakakvih. Tacno je da leti i novu godinu/katolicki bozic mozes da napunis i bez reklame, ali ima i tokom godine puno pojedinaca i grupa koje obilaze beograd iz svih krajeva sveta. Ima puno Slovenaca i Hrvata vikendima, kad su utakmice, koncerti... Mislim, to je kao i svaki drugi posao, moras non stop da se angazujes. Da radis na inovacijama kako bi gosti bili sto zadovoljniji pa kad se vrate da sire dalje. Evo ja sam na primer preporucio grupi nemackih studenata da dodju u BG na tri dana i ljudi su bili pre 15-ak dana i odusevljeni su napustili BG. Toliko odusevljeni da su vec poceli da traze da kupe avionske karte za jesen. Kada sam ih pitao da mi kazu koje tri stvari su ih najvise odusevile rekli su:
1. Jeftinoca
2. Jeftinoca i dobar provod
3. Rakija hour u hostelu gde je rakija bila dzabe ili neka simbolika :)

Mislim, najbolje je kukati kako van sezone nema gostiju, ali nista ne pada sa neba. Koliko hostela ima na svom sajtu listu svih low cost kompanija i letova koji lete za BG? Da li gazde hostela znaju da u regionu Memingena gde za sitne pare mozes da doletis za BG Wizzair-om ima preko 20 miliona ljudi medju kojima mnogo studenata sa parama koji nemaju pojma ni gde je Beograd, a vrlo su raspolozeni za avanture? Postoje valjda nacini da se dopre na to trziste, ja nisam u toj prici, ali cenim da postoje nacini. Pa onda Dortmund pa Brisel pa Rim pa...

5 studenata iz Nemacke kupe regionalnu kartu za voz za 29 eur(svako po 6). Avionsku kartu za 30-50-70, zavisi kad je kupe. Taksi od aerodroma do hostela i nazad oko 20 eur, smestaj za 3 dana oko 30 eur. Za 30 eur mozes da jedes u BG-u 3 dana i za jos 70 Eur mozes da izadjes dve veceri. Suma sumarum, 200 Eur sto za njih nije neka cifra. A kad sam im rekao da ce toliko da ih kosta rekli su nema sanse.
[ Ivanush @ 26.07.2012. 02:12 ] @
Mill777,

Ostavi mi molim te mail, hteo bi da te pitam nesto, ali kao novi clan ne mogu da saljem ni PP ni mejlove.

Hvala
[ Abstract_Dream @ 28.07.2012. 13:21 ] @
U sta tacno spada hostel kod nas, tj koja mu ja kategorizacija? Posto vidim da u onom zahtevu za odredjivanje kategorije hotela nigde nema "hostel".
[ mil777 @ 05.08.2012. 08:00 ] @
Citat:
Ivanush:
Mill777,

Ostavi mi molim te mail, hteo bi da te pitam nesto, ali kao novi clan ne mogu da saljem ni PP ni mejlove.

Hvala



Poslao sam ti na pp, vec ima par dana. Da li si dobio? Pozdrav!
[ mojito @ 06.03.2013. 00:25 ] @
Zdravo.
i ja sam hteo da pitam...u koju grupu spada hostel. Kako je moguce registrovati ga?
I da li je bolje ici kao DOO ili kao preduzetnicka radnja?
Hvalla.
[ mil777 @ 09.04.2013. 15:21 ] @
Moze kao d.o.o., moze i kao preduzetnicka radnja. Iskustva su razlicita, ali nacelno pitanje je samo ocekivanog prometa.

Da li neko planira otvarati hostel ovih dana? Imam jedan fenomenalan prostor za hostel! :)
[ ironman @ 09.04.2013. 15:44 ] @
Citat:
tdusko:



5 studenata iz Nemacke kupe regionalnu kartu za voz za 29 eur(svako po 6). Avionsku kartu za 30-50-70, zavisi kad je kupe. Taksi od aerodroma do hostela i nazad oko 20 eur, smestaj za 3 dana oko 30 eur. Za 30 eur mozes da jedes u BG-u 3 dana i za jos 70 Eur mozes da izadjes dve veceri. Suma sumarum, 200 Eur sto za njih nije neka cifra. A kad sam im rekao da ce toliko da ih kosta rekli su nema sanse.

Te vozne karte od 6 evra, jel to postoji samo u Nemačkoj? o avionskim tek ne bih...
[ boyan3001 @ 09.04.2013. 16:22 ] @
Kod mene u zgradi u prizemlju, na vrlo atraktivnoj lokaciji je skoro puk'o jedan hostel. Nisu sastavili ni godinu dana postenog rada. Preko leta su imali publike, od jeseni je to postalo sve mrsavije, a preko zime mislim da skoro nikog nisam ni video da im je dolazio. Dodatna motivacija da zatvore biznis i isele se je stigla i od strane nezadovoljnog komsiluka, koji nije zeleo da im se haustor pretvori u zeleznicku stanicu. Naravno, vetar u ledja tome je bila cinjenica, da apsolutno nista nije uradjeno u skladu sa zakonom, pa je radila inspekcija. Tako da mislite i o tom momentu.
[ mil777 @ 01.05.2013. 20:12 ] @
Ako mislis na hostel u Vlajkovicevoj - tu nije bio problem u radu hostela, vec u odredjenim komsijama.
[ Deni web dizajn @ 09.05.2013. 20:55 ] @
Evo ja da malo kazem u vezi hostela. Imam iskutva znam gazde 4 hostela.

Jedan je propao ali sam to znao da ce da se desi cim je poceo, dok druga 3 rade jako lepo.

Da bi hostel radio lepo treba gledati smanjiti trsokove imati dobru reklamu. Reklama danas puni hostel, ma koliko bila dobra lokacija i imala gostiju nekad 20% vise gostiju donosi duplo vecu zaradu, zato sto su tad pokriveni svi troskovi i svako novi je cista zarada.

Dobar sajt treba imati sa dobrom optimizacijom za Google, moze adwords kampanja ili facebook. Prevesti sajt na engleski ili nemacki (nemacki se pokazao kao jako dobro dosta svaba dolazi kod nas).

Sad troskovi firme su preko 200e mesecno i mozda je bolje u pocetku raditi preko nekog gde njemu date par posto za tu uslugu. Jos ako se izbare dobra agencija preko koje radite oni imaju da vam salju i goste.

Obavezno imati brz net adsl dosta njih ako nema neta ili ako je slab beze i vise nikad nece doci. Udobre duseke i dobre jastuke ako se neko probudi ukozen tesko da ce opet doci... Tv kablovsku gde ima stranih kanala...

Ja koliko sam video vecina gostiju se zali na los net, los jastuk, los dusek...

Nije posao sa kojim se mozete obogatiti ali mozete da zivite od njega.

[ mil777 @ 09.05.2013. 21:52 ] @
Deni, ovo si sve dobro rekao, mada mislim da je bitnije imati dobre pozicije na hostelskim rezervacionim sajtovima nego li imati dobro optimizovan sajt, vecina hostela to i nema, a pogotovo ne na nemackom.

Bas me zanima na koja 3 hostela mislis da rade dobro?
[ M i k i @ 15.08.2013. 01:50 ] @
Citat:
mil777:

Kako god, hosteli imaju poseban program preko kojeg elektronski šalju prijave
i fizička lica tome jednostavno nemaju pristup.



Malo kasnim sa pitanjem ali sada naiđoh na ovu temu. Kako se u stvari dolazi do tog programa gde se on kupuje? Da li u policiji kojoj se i šalju sve prijave ili nekoj od firmi koje se bave izradom takvog programa?
[ Deni web dizajn @ 15.08.2013. 02:51 ] @
Citat:
mil777:
Deni, ovo si sve dobro rekao, mada mislim da je bitnije imati dobre pozicije na hostelskim rezervacionim sajtovima nego li imati dobro optimizovan sajt, vecina hostela to i nema, a pogotovo ne na nemackom.

Bas me zanima na koja 3 hostela mislis da rade dobro?


E sad svaki rezervacijoni sajt uzima % ili clanarinu to kosta a da bi bio prvi cesto traze dosta velike sume... A veliki broj ljudi ipak ode na Google kuca hostel + grad i vidi ponudu... Tu obicno budi neki sajtovi posrednici ali ako imas dobaru optimizaciju bices i ti tu....

Retko ko ima toliko gostiju da ne moze da primi nove... tako da svakako treba ici na dobru optimizaciju i staviti hostel u ponudu booking sajtova... I cak razmisljati o reklamu recimo Adwords...
[ Deni web dizajn @ 15.08.2013. 02:52 ] @
Citat:
M i k i:
Citat:
mil777:

Kako god, hosteli imaju poseban program preko kojeg elektronski šalju prijave
i fizička lica tome jednostavno nemaju pristup.



Malo kasnim sa pitanjem ali sada naiđoh na ovu temu. Kako se u stvari dolazi do tog programa gde se on kupuje? Da li u policiji kojoj se i šalju sve prijave ili nekoj od firmi koje se bave izradom takvog programa?


Ti kao hostel moras da budes registrovan ali kao fizicko lice mozes da registrujes apartman za izdavanje nesto smesno placas godisnje... I onda imas ista prava kao i hostel... Sad najbolje idi u mup i vidi za taj softwer cak i da ga neko prodaje ne moze bez mupa i oni ce znati sve detalje... Verovatno ima i neka varijanta da ti doneses kopiju licne isprave i slicno kao sto su nekad radili hosteli dok nije bilo interneta...

[ mil777 @ 15.08.2013. 17:02 ] @
Praksa ipak pokazuje da velika vecina gostiju tokom sezone dolazi putem rezervacionih sajtova.

Program za prijavu gostiju je u nadleznosti SUP-a u Savskoj.
[ Deni web dizajn @ 15.08.2013. 17:19 ] @
Jako malo hostela ima dobro mesto na Google tog ti rezervacijoni sajtovi ga imaju...

Moja iskustva govore da cim sajt dodje na dobro mesto ima skoro isto ili cak vise poseta preko sajta... Normalno sajt mora da bude na vise jezika...

Ali ipak treba prijaviti sajt na sajtove za rezervacija i dobar seo... Zasto? Pa ako imas 50 godistiju i ovecas samo za 10 od tih 10 tebi sve pare skoro idu u dzep... Dok od prvih 50 dok platis odrzavanje, troskove, radnika koji radi... Posle kad je to sve placano svaki sledeci dolazi kao cista zarada...

Ma da ove dva nacina je tesko porediti nekom znaci dobro mesto na Google ako je za ime hostela na prvoj stranici meni recimo znaci dobro mesto ako je za hostel beograd prva polovina prva stranice Google...
[ mil777 @ 15.08.2013. 17:27 ] @
Google optimizacija je super za domace goste koji znaju gde idu,
za strance bekpekere bitna su samo dva-tri svetska rezervaciona sajta i kritike koje hostel tu ima,
a praksa, ipak, pokazuje da je delenje flajera i hvatanje gostiju na zeleznickoj stanici najefikasnije od svega navedenog.
[ Deni web dizajn @ 15.08.2013. 17:36 ] @
Zavisi kako kome opet... Ja imam klijenta koji dobije 40 rezevacija preko svog sajta koji nigde ne reklamira samo ima dobro mesto... to je oko 150 nocenja posto ima cesto vece grupe... Da ne bude zabune kad kazem 40 rezervacija to je gore dole ali taj prosek i prosek za 12 meseci je da je bilo 150 nocenja preko sajta...

Dok sajtovi za rezervaciju donesu oko 10 mesecno... Flajere je delio ali kaze kosta ga svaki dan 30 eura deljanja a nekad bude gostuju nekad ne... 30 puta 30dana je 900eura nije malo...

A domaci gosti se mogu loviti i na reci prenociste beograd, smestaj Beograd, cak i apartmani...

Za neke reci dobro mesto za Google a za neke moze i Adwords....

Svaka reklama koja se isplati je dobra... A najbolje je imati vise nacina nije dobro osloniti se na jedan....

E sad neko zna dobro da nadje i uhvati goste na z stanici nekom to ne ide od ruke... Tako isto i optimizacija za Google...

[ M i k i @ 15.08.2013. 23:00 ] @
@Deni web dizajn, mil777
Hvala na odgovorima.
[ bokilimokili @ 12.09.2016. 11:04 ] @
Zdravo, mene zanima otvaranje hostela. Imam kuću u Nišu kod autobuske stanice , pored pijace na 50 metara od ulaza u tvrđavu. Kuća je na tri sprata sa stanovima koje sada trenutno izdajem i hteo bih da joj promenim namenu. Zanima me procedura za otvaranje hostela! Pozdrav