[ Stranger2 @ 23.06.2009. 19:55 ] @
Zanima me jedan domen koji vec neko poseduje oko tri godine. Da li moze preko neke internet stranice da dodjem do kontakta sa vlasnikom pa da mu predlozim..? ili sta je alternativa
[ Dusan Filiferovic @ 23.06.2009. 20:46 ] @
U whoisu domena obicno imas kontakt podatke vlasnika :)
[ view @ 23.06.2009. 21:21 ] @
idi na domaintools com i ukucaj ime domena i dobices podatke o vlasniku ako nisu skriveni ili zasticeni.a imas opciju kod godaddy.com ili slicnih da platis agenta koji ce za tebe da kontaktira vlasnika domena i dogovori cenu ali u svakom slucaju ako je domen atraktivan i jos je u necijem vlasnistvu 3 godine to ce da te kosta malo vise.
Umalo da zaboravim da ima i opcija back order ali ces morati da secekas da taj domen istekne i da vlasnik domena ne produzi registraciju.
[ Stranger2 @ 24.06.2009. 18:07 ] @
taj domen dobbrzo zvuci ali vec tri godine je parkiran pa ocito vlesnik nece nista da uradi sa njim. Nisam nikad ni kupovao ni prodavao domen pa nemam nikakvu pretpostavku o ceni. Koliko je realno da bude moja ponuda? to je .COM domen a ima isti takav i .NET mislim da je i taj u istom vlasnistvu. Ni taj nije los. Koliko da ponudim za .NET varijantu?

Citat:
imas opciju kod godaddy.com ili slicnih da platis agenta koji ce za tebe da kontaktira vlasnika domena i dogovori cenu

Ja vec imam hosting na GoDaddy ali nisam video tu opciju. da li znas detaljnije kako se to radi. I koliko godaddy naplacuje tu uslugu?

Citat:
Umalo da zaboravim da ima i opcija back order ali ces morati da secekas da taj domen istekne i da vlasnik domena ne produzi registraciju.

to sam video ali ne vredi mi da to placam jer ovaj ako je tri godine uplacivao onda verovatno nece sam od sebe odustati pa necu ni da pokusavam da cekam.

Citat:
idi na domaintools com i ukucaj ime domena i dobices podatke o vlasniku ako nisu skriveni ili zasticeni.

to sam uspeo zato i zanm da je isti vlasnik. Na sta god da kliknem ne dobijem bas podatke koje sam trazio. Sta znaci "Register history" da li ako tu pise "1" da li to znaci da od nastanka domena ima samo jednog vlasnika?

---
jos jedno pitanje:
Ako nadjem email vlasnika. Da li je onda bolje da mu se ja licno javljam ili da idem preko godaddy? mislim mozda ce traziti vise ako mu se licno javim... nemam iskustva sa tim
[ Stranger2 @ 27.06.2009. 21:08 ] @
Mozda cu uspeti da se dogovorim. Sada me zanima, ako mi cifra bude odgovarala, kako konkretno da se obavi prelaz doamna u moje vlasnistvo. Da li mora preko nekog sajta koji to radi ili kako...???
[ view @ 28.06.2009. 13:34 ] @
evo pogledaj ovde http://www.godaddy.com/gdshop/broker/landing.asp?ci=8995
Citat:
Stranger2: Mozda cu uspeti da se dogovorim. Sada me zanima, ako mi cifra bude odgovarala, kako konkretno da se obavi prelaz doamna u moje vlasnistvo. Da li mora preko nekog sajta koji to radi ili kako...???

Pa zbog sigurnosti mozda bi bilo bolje da ides preko nekog.mozda godaddy ili sedo.com.a jel taj domen na nekoj aukciji ili su samo registrovani i ne koriste se?
[ Stranger2 @ 29.06.2009. 13:15 ] @
nije na aukciji. jednostavno sam proveravao raspolozivost tog domena pa video da je kupljen. ali kada ukucam taj url prikaze se naravno "parked free...godaddy...".

kontaktirao sam vlasnika. Sada ne znama, ako se dogovorim oko cene. Kako cu konkretno obaviti trgovinu?
[ view @ 29.06.2009. 14:13 ] @
Ok ako ti vlasnik ne odgovori ili ako se ne dogovorite oko normaln cene idi na link iz mog proslog posta pa probaj tako da zavrsis kupovinu tog domena.
[ Stefan Jocic @ 29.06.2009. 16:10 ] @
Pa ako je primamljivo ime domena, nemoj da mislis da ces lepo da prodjes. Moraces puno da platis ako ga vec toliko zelis.
[ Stranger2 @ 30.06.2009. 13:41 ] @
oko cene snmo se dogovorili.
sad m zanima cisto kakva je procedura prelaska domena u moje vlasnistvo.

Citat:
idi na link iz mog proslog posta pa probaj tako da zavrsis kupovinu tog domena.

to sam gledao. naplacuju dosta puno pa ne bih to ako ne mora.
[ view @ 30.06.2009. 16:57 ] @
Pa ne mora tako.
Ali ovako morate ici na poverenje jedan drugom.verovatno ces ti prvo njemu morati uplatiti pa ce ti on poslati login podatke od tog domena ili ce ti otkljucati domen i poslati autorizacioni kod domena za transfer kod drugog registra.
A posto je taj domen na godaddy mozes sam da napravis sebi nalog na godaddy i da taj sto si kupio domen od njega pokrene account change za taj domen na tvoj nalog i to je besplatno i gotovo za 5 minuta.
[ websurfer @ 30.06.2009. 18:35 ] @
Mislim da ti je bolje preko proverenog posrednika iako je potrebno platiti ne tako malu proviziju.
[ view @ 30.06.2009. 18:44 ] @
slazem se
ako volis da rizikujes onda ok
[ Stefan Jocic @ 30.06.2009. 18:49 ] @
Najbolje je da ne rizikujes nego da pokusas na linku koji ti je view napisao. Ipak je glupo da ti te pare propadnu ako te vlasnik domena prevari. Ovako preko posrednika si siguran da ti pare nece "pobeci".
[ djidjica @ 30.06.2009. 20:17 ] @
Pa bolje i da platis i 10% provizije ako treba nego da potencijalno ostanes bez para, mozete se dogovoriti i da podelite proviziju ne znam gde si hteo to da obavis (sedo.com,escrow.com...) imas i opciju da je on stavi na prodaju na godaddy marketplace pa preko toga samo nisam siguran koliko je provizija tamo, a i uglavnom se selleru uzme % od prodaje.

Koji je domen u pitanju ako nije tajna? :)
[ websurfer @ 01.07.2009. 09:38 ] @
Citat:
djidjica
Koji je domen u pitanju ako nije tajna? :)


Trebalo bi da bude tajna dok ga ne kupi.
[ view @ 01.07.2009. 12:07 ] @
Uopste nije bitno koji je domen u pitanju i treba da se drzi u tajnosti dok se ne obavi razmena novca i podataka za pristup domenu.Samo bi bilo lepo da se javi da li je sve proslo dobro ili nije.
[ Stranger2 @ 08.07.2009. 16:20 ] @
da tajna je dok ne kupim naravno.

javicu kako je proslo. sada jos cekam...
[ view @ 01.10.2009. 13:57 ] @
Mogao si da javis sta se na kraju desilo?

Jel ima neki domaci sajt koji je ozbiljan sto se tice trgovine registrovanim domenima?aukcijama...