[ mladenovic69 @ 24.06.2009. 14:54 ] @
Da li neko moze da mi kaze kako da vratim sifru (zaboravio sam koja je) koju sam izabrao za login a da ne postavljam novu? U podesavanjima mi nude jedino da postavim novu...

Unapred HVALA!
[ Horvat I @ 24.06.2009. 21:55 ] @
Po upisivanju korisnickog imena kliknes da si zaboravio pas.Automat ti salje email sa novim pas_om
[ Skandy @ 24.06.2009. 22:53 ] @
Meni nije jasno zbog cega ti je bitno da NE postavljas novu sifru?
[ mladenovic69 @ 25.06.2009. 09:48 ] @
Imam neke (mozda i glupe) razloge shto bih ostavio staru, pa vas zato pitam za savet...
[ Laza80 @ 25.06.2009. 10:09 ] @
Ne postoji drugi način osim da se setiš stare šifre ili da uzmeš novu. Tako je projektovan sistem.
[ Horvat I @ 25.06.2009. 19:23 ] @
Citat:
Laza80: Ne postoji drugi način osim da se setiš stare šifre ili da uzmeš novu. Tako je projektovan sistem.
Pre nego sto pcnes tvrditi proveri!!! Neupuceni bi mogli poverovati!
Code:
Dear User xxxxxxxxx, 


You have requested a password reminder for your Skype account.

As it is impossible for us to retrieve your original password we have generated a new one.

Your new password is yyyyyyyy, please use this when logging in to Skype next time. Note that the password is case-sensitive.

Note that this is an automatically generated e-mail, please do not reply to this e-mail address.


Sincerely,
Skype Support Team 
[ misk0 @ 25.06.2009. 19:53 ] @
Citat:
Horvat I: Pre nego sto pcnes tvrditi proveri!!! Neupuceni bi mogli poverovati!


Pa sta nije rekao tacno? To sto si iskopirao fino kaze 'Ne mozemo da izvucemo vasu staru sifru - evo vam NOVA'.
[ mulaz @ 25.06.2009. 20:17 ] @
Obicno nema sanse da se utvrdi stara, jer se sifra kodira u hash koji moze da se izracuna samo jednosmerno (znaci iz hasha ne moze da se povrati sifra).

Znaci, nema sanse :)
[ whitie2004 @ 26.06.2009. 08:56 ] @
Dakle 2 pitanja. Da bi se razumeli ...

- sta se podrazumeva pod 'sifra' - ime korisnika ili lozinka ( pasvord),
- ima li se podatak o vezanom sanducetu za elektronsku postu.

Cini mi se da svi pricaju isto , ama je problem sa terminologijom. A i ja sam ga bas prevodio ... :-)