[ vinkof @ 24.06.2009. 17:39 ] @
Kako u label kontrolama DataList kontrole prikazati neki drugi tekst, a ne baš onaj koji piše u MSSQL bazi.

Dakle, ako je npr. <asp:Label ID="VrstaLabel" runat="server" Text='<%# Eval("Vrsta") %>' /> = "Apartmani",
neka umjesto "Apartmani" piše "Apartments".

Da li je to bolje riješavati u kodu ili dodati 4 puta više polja u bazu, za 4 različita jezika!!!?

Hvala unapred.
[ pl4stik @ 28.06.2009. 19:59 ] @
Mozda ovako nesto

http://www.asp.net/learn/videos/video-40.aspx

[ toxi_programer @ 31.07.2009. 16:13 ] @
Nije da ima konkretne veze sa temom, ali sam primetio da dosta ljudi piše sličan kod kao što je dat u prvom postu ove teme.

Naime to je kod za formiranje HTML-a, dakle prezentacije podataka. Ipak, pozivaju se redovno mehanizmi koji kumuniciraju sa bazom i vraćaju sirove podatke. Primer odavde je:
Text='<%# Eval("Vrsta") %>'

Zar to nije nekako neusklađeno sa onim pravilima troslojne arhitekture? Taj podatak "vrsta" bi trebalo da prođe kroz neku logiku i tek onda bude prikazan na stranicu. Pa čak iako te logike možda i nema za konkretan podatak, radi koegzistentnosti koda( jer je taj podatak verovatno logički deo neke klase).

Ono kako bih ja uradio je: preko odgovarajućih mehanizama dobijem podatke iz baze i obrađujem ih u biznis delu. Onda te objekte iz biznis "prevodim" u HTML kroz odgovarajuće custom web controls. Svakako zahteva više vremena ali uvek znam na čemu sam i mogu da testiram lakše, a i ne znam ni kako bih se "uhodao" u gornji kod kad bih ga napustio njegovo pisanje na par meseci. Deluje jako neorganizovano raditi tako.

Jesam li u pravu ili propuštam nešto? :/ Zbunjen sam po malo jer ima dosta ljudi(kolko vidim po forumima) kojima je praksa da tako direktno gađaju bazu...
[ pl4stik @ 06.08.2009. 21:09 ] @
Ma sve moze