[ vvuja @ 25.06.2009. 05:16 ] @
Malo se vracam u proslost jer je veliko pitanje koliko ljudi danas uopste ima obican dial-up modem.

Pisao sam vec u vezi ovoga i tema se zvala DialUP Access - Tritan
Niko mi naravno nije odgovorio.

Ali ovim putem vas pozivam da vidimo sta se moze uraditi sa jednom telefonskom linijom, modemom, linuxom na racunaru i mogucnoscu da se
konektujete modemom i da koristite internet.

Prvobitno mi je stalo da probam accounting software koji sam pisao u bash scriptingu i kako to radi ako se postavi automatski da radi.
Ono sto mogu jeste da account proglasim za flatrate, da ga proglasim za obican i da ima odredjeni broj sekundi na raspolaganju i da account proglasim za propadajuci
tj. da moze da ode u minus sa vremenom koliko god hoce.

Pa sad da ne duzim, valjda ce neko odgovoriti, a opet se vracam na pocetak, pitanje je koliko ljudi ima dial-up modem i koliko ljudi je spremno da rabi telefonsku liniju i da trosi
impulse.

Ovo je malo vracanje u doba BBS-ova jer bih ja to radio 22-08h ali moze biti interesantno da probamo. Prevashodno mi trebaju ljudi iz Beograda (zbog ustede na impulsima).

Ako ima zainteresovanih neka se jave, ili neka me odmah ovde pokopaju odgovorima ;)

Vuk.
[ vvuja @ 25.06.2009. 05:18 ] @
Ops, poslao sam pricu o linuxu u temu windows mreze.

Molim moderatora ako nije problem da ovu prvu poruku premesti u temu Linux mreze.

U svakom slucaju ako ima zainteresovanih neka napisu odgovore ovde.

Vuk.
[ minikola @ 05.07.2009. 19:05 ] @
Ocu ja da se igram podesavanja servera za pristup internetu. Koliko
sam shvatio ti imas slobodnu telefonsku liniju i ti bi da vidis kako
moze da se deli internet preko nje koji vec imas. ako ti treba neko za
testiranje, tu sam, javi se.