[ drummaster @ 25.06.2009. 09:39 ] @
izrada promo brosure

Kolika je orijentaciona cijena za izradu promo turisticke brosure na 3 strane koji su presavijen jedan list na 3 dijela
U izradu spada slikanje objekta ,rad u photoshopu ,etc. sa pripremom za stampu
[ skemamen @ 25.06.2009. 10:31 ] @
Mislis trolist...?

Zavisi za koga radis?! Ako je jaka firma, jaka je i cena. Ne znam da li ti fotografises ili placas nekog da to profesionalno uradi. Cena ti varira u zavisnosti od toga koliko fotografija stavis u trolist, sto je tebi u cilju da stavis sto vise. Ovako napamet, bez detaljnih informacija, ja bi rekao oko 200 eur... i to je prijateljska cena!
[ NICS @ 25.06.2009. 18:25 ] @
200 € za ???? tiraz malo cudna racunica
[ koska @ 25.06.2009. 18:54 ] @
to je cena verovatno za dizajn... to je lik i trazio...

mada je meni to malo preterano... ipak, retko koja tur. agencija trazi neki wow dizajn... drugim recima, spremna je da zrtvuje kvalitet na ustrb cene...
mora se i to imati u vidu

isto tako, moras da znas koliko i tvoj rad vredi... odn. koliko si ti kvalitetan...

anyway, proceni kakva je firma u pitanju (srpski receno "koliko je jaka"), pa prema tome ih klepi po usima :)
ali ne verujem da ces moci vise od 100-120€ (sa sve slikanjem) da uzmes....
[ Skandy @ 25.06.2009. 19:09 ] @
A pitanje je sta bi oni zeleli da im fotografises, ako su to destinacije koje oni imaju u ponudi, ne znam kako to da im uracunas u cenu. Mozda da se dogovoris sa njima da oni obezbede fotografije i tekst. U tom slucaju cena od nekih 80 eura bi bila sasvim solidna, jer za pomenuti posao nece trebati vise od 2-4 sata.
[ skemamen @ 25.06.2009. 21:16 ] @
200 eur je, kao sto sam rekao, prijateljska cena, ukoliko lik treba da fotografise ono sto narucilac posla zeli. Samim tim, fotograf daje svoju cenu rada.

Ako je u pitanju samo dizajn, odnosno redjanje slika i teksta, ova cena jeste previsoka. Ali ne zaboravimo, stvari kod nas funkcionisu na vrlo cudan nacin. Ukoliko im das realnu cenu, pomislice da tu nesto ne valja. Ukoliko ih klepis po usima, nesvesno ce kapirati da tvoj rad vredi i te kako. To je jednostavno tako u glavama narucioca posla...

E sad, ovde sve zavisi od detalja, a njih nemamo...
[ drummaster @ 28.06.2009. 19:46 ] @
Slikanje ,odabir fotografija / 6 komada ce biti u brosuri priprema i ot je to
[ Skandy @ 29.06.2009. 19:38 ] @
Vidim da si iz Kotora, relativno mali gradic i predpostavljam da nema mnogo ljudi koji bi mogli da odrade tu brosuru. Ti bi trebao da pozoves sve, koji bi to mogli da odrade, izneses im predlog za posao i cujes koliko oni traze. Sam odluci da li ces raditi po istoj ceni ili ces formirati svoju, nizu. To ti je najmerodavnije, jer cene variraju od mesta do mesta, sve zavisno od broja potencijalnih izvrsilaca posla.
[ drummaster @ 02.07.2009. 18:19 ] @
Radim u maxu,vizualizaciju najvise
ovo mi dodje na usput ,svakako radim u PS-u
hvala na odgovorima i savjetima.moje misljenje i prije posta je bilo 200 eura priprema + stampa koliko kosta
[ geeloo @ 20.07.2009. 04:41 ] @
Caos,

Najjlakse i najbrze da to odradis ti je kombinacija Adobe Indesign za finalni layout, i Adobe Photoshop za pripremu slika.
Indesign je stvoren za izradu upravo takvih materijala kakvi tebi trebaju, i vrlo je straight-forward program.

Pozdrav



Zabranjeno ostavljanje linkova koji vode ka crack/warez sajtovima

[Ovu poruku je menjao koska dana 20.07.2009. u 09:00 GMT+1]