[ petar967 @ 25.06.2009. 15:20 ] @
Baza podataka OLIMPIJADA sadrži podatke o svim učesnicima i takmičenjima na olimpijadi. Za svaki sport poznate su šifre i imena svih disciplina, datumi održavanja takmičenja, svetski rekord, rekordi kontinenata i najbolji rezultat postignut na takmičenju, kao i sudije. Za sudije se pamti ime, prezime, broj, zemlja iz koje dolaze i sve dicipline za koje su angažovani. Za takmičare se pamti ime, inicijal i prezime, broj, adresa, grad, zemlja. Za svaku disciplinu u kojoj se takmiči poznat je lični rekord, startni broj i postignuti rezultat. Za svaku zemlju čiji sportisti učestvuju na Olimpijadi pamti se rekord zemlje, datum kada je on postignut i kontinent na kome se zemlja nalazi. Za svaku disciplinu pamte se takmičari koji su osvojili zlatnu, srebrnu i bronzanu medalju.


Pretraživanje baze podataka
Defmisati naredbe SQL-a za dobijanje odgovora na sledeće upite:
1. Naći sve sportove u kojima učestvuju takmičari iz Afrike.
2. Naći sve atletske discipline u kojima učestvuju takmičari sa svih kontinenata.
3. Naći koliko se takmičenja održava 15.8.2004. između 10 i 11 sati, a u kojima su angažovani sudije iz Argentine.
4. Naći zemlje iz kojih nema sudija.

Ažuriranje baze podataka
Definisati naredbe SQL-a za ažuriranje baze podataka u skladu sa sledećim zahtevima:
1. Takmičenja iz svih gimnastičkih disciplina odlažu se za dva sata kasnije.
2. Rekord Amerike u trčanju na 400 metara za muškarce je oboren. Novi rekord postigao je takmičar John W. Peters. Ažurirati bazu podataka.

Pogledi i indeksi
Definisati naredbe SQL-a za kreiranje i korišćenje pogleda prema sledećem zahtevu:
1. Kreirati virtuelnu tabelu MEDALJE koja za svaku disciplinu navodi prva tri najbolja postignuta rezultata i imena takmičara koji su ih postigli. Naći sve takmičare koji su osvojili više od tri medalje.

a trebaju mi i DTP, MOV, IDF1X

pa me zanima jel ima nekih korisnih sajtova ili je neko imao slichan zadatak ili.... bilo kakva pomoc je dobrodoshla

hvala
[ Getsbi @ 25.06.2009. 16:14 ] @
Recimo ovde:
http://www.databaseanswers.org...odels/olympic_sports/index.htm
[ petar967 @ 25.06.2009. 17:26 ] @
Hvala, već sam pogledao taj link. Problem mi je da napravim DTP, MOV i IDF1X za ovaj primer.
[ rodjakzmija @ 31.08.2009. 13:00 ] @
I ja imam taj zadatak, nije mi jasno kad napravim bazu u access-u, kako da uradim SSA, PMOV, preslikavanje u RM i IDEF1X. U wordu ili nekom drugom programu.
Mala pomoc oko pravljenja baze, jer ima neko slican primer da je uradio, da bi mi bilo lakse da se snadjem u tolikoj bazi...
[ Zidar @ 31.08.2009. 14:47 ] @
Citat:
Problem mi je da napravim DTP, MOV i IDF1X za ovaj primer.


A da upitas profesora ili konsultujes knjigu?
[ rodjakzmija @ 29.11.2009. 22:10 ] @
Jer bi mogla baza ovako izgledati za pocetak? Samo ne znam kako da ih povezem... Ako ima neko neki predlog, svakako je dobrodosao... I da li uopste treba ovako baza da izgleda???
[ Getsbi @ 30.11.2009. 19:04 ] @
Recimo ovako, ako sam dobro shvatio poentu zadatka. A to je da se napravi evidencija svih rezultata na olimpijadi.
[ rodjakzmija @ 01.12.2009. 18:48 ] @
Sada sam detaljno analizirao sto ste poslali, to se ustvari i trazilo... evidencija svih rezultata na olimpijadi.
Pomogli ste mi, hvala
[ batasson @ 03.12.2009. 20:08 ] @
Pozdrav... Vezano za taj zadatak, da li neko zna kako da uradim ovaj deo:

Citat:

1. Kreirati virtuelnu tabelu MEDALJE koja za svaku disciplinu navodi prva tri najbolja postignuta rezultata i imena takmičara koji su ih postigli. Naći sve takmičare koji su osvojili više od tri medalje.


I ima jos jedan deo vezan za indeksiranje:

2. Kreirati indeks IND_ZEMLJE koji za svaku zemlju daje sportove u kojima su se sportisti te zemlje takmičili. Naći zemlje čiji su se sportisti takmičili u svim sportovima.

Da li bi znao neko da mi pokaze kako da uradim to?

Hvala!
[ Scully @ 28.08.2010. 01:33 ] @
nista vam to ne valja ali stvarno!!