[ SHuTtLeX @ 25.06.2009. 21:34 ] @
Ortak me je nazvao besan kao ris! Koristi 3G MTS internet, studentski paket, gde ima 2GB za 700 din, sve preko toga placa... Njemu je sad stigao RACUN ZA MAJ 99,650 DIN !!! Da li je to moguce, jer je na njegovom counteru trenutno stanje 1,44 GB?? Znam da je u ovoj zemlji svasta moguce, ali da se ovako covek istraumira, nije humano... Predspostavljam da je greska kod ovih sto obracunavaju racune ali sam u jednom trenutku posmunjao na Dialer-e, koji su bili aktvni kod Dial-up konekcija koliko se secam i da su zvali brojeve servera u egoticnim zemljama, meni je zvao Gvajanu, ali sam ga na vreme uhvatio pomocu AdAware... Molim vas da podelite vase znanje iskustvo sa mnom, jer ovaj ortak samo sto se ne slogira...
[ bttp @ 25.06.2009. 22:15 ] @
Otkud bi neko mogao da zna šta je tačni razlog za toliki račun i da li je u pitanju greška Telekoma ili neukost tvog "ortaka" kome dialeri nesmetano rade u pozadini. Jel ti očekuješ od nas da nagađamo ili šta konkretno, nije mi jasno?

A to stanje na njegovom brojaču u principu malo znači, jer je obračunska jedinica 100kb, pa je teoretski on mogao da 100 puta checkira mejl, za šta utroši po par kilobajta dok mu oni 100 puta obračunavaju po 100kb i eto ti 10MB, a realan protok je bio recimo 1MB.

Mada se ja lično ne razumem u te brojače jer ne koristim tu uslugu, ali ovako racionalno nagađam.
[ SHuTtLeX @ 25.06.2009. 22:44 ] @
Citat:
bttp: Otkud bi neko mogao da zna šta je tačni razlog za toliki račun i da li je u pitanju greška Telekoma ili neukost tvog "ortaka" kome dialeri nesmetano rade u pozadini. Jel ti očekuješ od nas da nagađamo ili šta konkretno, nije mi jasno?

A to stanje na njegovom brojaču u principu malo znači, jer je obračunska jedinica 100kb, pa je teoretski on mogao da 100 puta checkira mejl, za šta utroši po par kilobajta dok mu oni 100 puta obračunavaju po 100kb i eto ti 10MB, a realan protok je bio recimo 1MB.

Mada se ja lično ne razumem u te brojače jer ne koristim tu uslugu, ali ovako racionalno nagađam.


Ako sam rekao da podelite iskustvo i znanje sa mnom, onda to znaci upravo to, a ne da podelite vase prorocke sposobnosti nagadjanja... Mislio sam da se javio neko ko nesto blize zna o ovoj temi i dialer-ima, ko je imao slican problem ili cuo nesto slicno. To se inace zovu realne predpostvke, koje mogu da se podkrepe gore navedenim znanjem i iskustvom... U svakom slucaju hvala :)
[ Ciprijani @ 26.06.2009. 14:31 ] @
moja drugarica je dobila racuo oko 50000 i isto ne zna kako,mislim da se tuzi sa njima...
[ owim @ 26.06.2009. 15:22 ] @
za ove surf pakete se kao APN koristi "3gnet"

Dok je taj, ostvareni saobracaj ti ulazi u mesecnu kvotu, ukoliko promenis u recimo "gprsinternet" ili "gprswap" saobracaj se normalno tarifira, odnosno 100 kB je 4din + PDV
[ component @ 26.06.2009. 17:41 ] @
Reci drugaru da traži od Telekoma listing. Tu će se videti tačno protok po danima odnosno konekcijama. Sasvim je moguće da je račun u stvari greška Telekoma pošto su izgleda uradili upgrade informacionog sistema i nije im baš sve "leglo" kako treba Izgleda da imaju puno problema sa računima za april. Za maj izgleda da se polako stabilizuju...
[ owim @ 26.06.2009. 20:16 ] @
Vise ljudi mi je reklo da im je saobracaj na studentskom 3G paketu obraunat ludacki, preko 10.000 din. Dakle, verika verovatnoca je da je greska grupna, pa cei lakse biti razresena. :) Have a little faith!
[ sanja2010 @ 26.06.2009. 20:54 ] @
Meni su i majski i aprilski racun savrseno u redu, tako da nije skroz globalno. Ako cujem da je jos nekom stigao enormni racun, uputicu ga na temu.
[ owim @ 26.06.2009. 21:41 ] @
Ne znaci da su apsolutno svi data racuni pogresni, ali je deo njih
sigurno obuhvacen obradom koja je dovela do apsurdnih gresaka. Ne
mozemo da se upustamo u to sta je triger tih gresaka -- vidimo samo
njihove rezultate, na zalost.
[ owim @ 27.06.2009. 00:24 ] @
Hajde sada, svi koji pričate o "naduvanim" računima, priznajte da vam je OVO bila inspiracija:

Citat:
30. oktobra 1938. radio drama Rat svetova

30. oktobra 1938. milioni Amerikanaca u državama na severo-istoku zemlje poverovali su da Zemlju napadaju vanzemaljci sa planete Mars, kako je zaista rečeno u emisiji radijske mreže SiBiEs. Naime, na radiju se emitovala radio drama ”Rat svetova“, koju je prema istoimenom romanu Herberta Džordža Velsa snimio tada malo poznati Orson Vels. Iako su producenti radio drame prethodno upozorili javnost da se radi o dramatizaciji, mnogi su ovo upozorenje potpuno zaboravili zbog vernosti snimka. Evo kako je to zvuèalo:

”Čudovište sada drži pod kontrolom srednji deo Nju Džersija. Od Pensilvanije do Atlantika, komunikacija je u prekidu,“ govorio je Vels svojim gromkim glasom.

Verovali ili ne, neki stanovnici država Njujork, Nju Džerzi i Pensilvanija, nastavili su da veruju u napad, èak iako nisu videli efekte navodnog uništavanja kuæa njihovih komšija od strane Marsovaca. Reakcija javnosti je bila toliko burna, da su producenti emisije sutradan morali da se izvinjavaju za duševnu bol koju su naneli stanovništvu, a ”Rat svetova“ je postao školski primer kako masovni mediji mogu da oblikuju javno mnjenje.
[ mmkrstic @ 04.07.2009. 18:27 ] @
I kod mene ista situacija. Imam studenski paket od 2G i mesecno placam oko 860 dinara i sve do juna imao sam negde oko 1,8G saobracaja. U junu mi je stigao racun od oko 2500 dinara i navodno sam potrosio oko 5G, a znam da nisam nista vise ili manje koristio internet nego pre. Zvao sam korisnicki i oni ono standarno mozete da se zalite u bilo kojoj poslovnici i trazite listing, e pa seko da znas da hoci, rekoh ljubaznim glasom, mada sam ubedjen da nije ni razumela sta joj pricam.
p.s sta reci......mts
[ majce22 @ 05.07.2009. 14:10 ] @
meni racun nije uvecan nenormalno ali sistem obracuna njihov mi nije jasan.
pretplacena sam za 1gb, posle tih 1gb podataka cena je 2.97din/mb.
na poslednja dva racuna ovako stoji:
dodatno preuzeti podaci (mb) 1220 - iznos 56.96
----------II---------------- 1073 - iznos 155.15

kako oni racunaju potrosnju preko 1gb ja ne razumem?
[ IgorJ @ 15.07.2009. 02:36 ] @
Moguće je da ugasio svaki put komp ili ga restartovao pre nego što je diskonektovao modem(preko onog njegovog softvera) u tom slučaju ne zabeleži ništa od potrošenog saobraćaja tokom zadnjeg korišćenja.
[ owim @ 15.07.2009. 05:39 ] @
Citat:
u tom slučaju ne zabeleži ništa od potrošenog saobraćaja tokom zadnjeg korišćenja.
Ne razumem?!
[ Mobtel @ 15.07.2009. 12:04 ] @
ala ovde moze covek procitati gluposti
[ IgorJ @ 15.07.2009. 14:52 ] @
Citat:
Ne razumem?!


Pa recimo danas si se konektovao potrosio 100mb saobraćaja i ugasio komp,a pre toga se nisi diskonektovao preko modem mobile connection programa tih 100mb ti neće biti upisano kao porošen saobraćaj(pod internet connection records).Jasnije?
[ owim @ 15.07.2009. 15:10 ] @
To znači da možeš da ostvariš daleko veći protok od onog za koji si
platio -- bez nadoknade?
[ sanja2010 @ 15.07.2009. 15:13 ] @
Ne, to se loguje kod njih, ali ne i kod tebe. Ti ces samo da mislis da si potrosio manje i lako preshishash limit...
[ owim @ 15.07.2009. 15:29 ] @
^ Zvučalo mi je neverovatno. Hvala, Sanja.
[ IgorJ @ 15.07.2009. 15:57 ] @
Upravo kako je sanja2010 rekla.Otud je moguće da zato nekima stiže veći račun nego što misle da su potrošili.
[ dr.da @ 15.07.2009. 17:57 ] @
Da,kao sto je sanja i ostali rekli to je zaista tako.
U toku jedne sesije desilo mi se da se komp zbog neke instalacije programa restartovao,
a da nisam prethodno se diskonektovao na samoj aplikaciji.
Znam da sam u toj sesiji imao negde oko 200mb potrosnje.
Kad sam kasnije proveravao nigde nije bilo te zadnje sesije sa tom potrosnjom.
Srecom koristim jos jedan merac protoka Net Meter v3.6 i sa njim sam prosto zadovoljan.
On je zabelezio tu sesiju koju nije ta aplikacija koja se dobija uz modem.
Tako da preporucujem da je skinete.
Nije naodmet imati duplu kontrolu,narocito kad koristimo mobilni internet koji je veoma skup van kvote besplatnog saobracaja.
Narocito ako koristiti druge pristupne tacke(gprswap;gprsinternet) gde je 1mb oko 40din bez poreza.
Pozdrav.
ps.super je sto je modem unlock(hvala mts-u).tako da mozete da ubacujete i telenor i vip kartice(npr.ako imate odredjenu kvotu free mb na odredjenim tarifnim paketima).
[ spaske @ 20.07.2009. 13:35 ] @
ma MTS je odlepio nacisto, meni vec mesecima stizu naduvani racuni...
na listingu stoji da sam sam sebe zvao i to je tarifirano kao internacionalni poziv
trajanje 0.04 min cena 100 din.po pozivu..takvih sam imao 12 poziva u maju...
cekam junski listing, ni on nece biti bolji
[ DR83 @ 20.07.2009. 23:50 ] @
^btw, ja junski listing JOS UVEK nisam dobio niti su me zvali da dodjem po njega!
[ cure126 @ 21.07.2009. 17:48 ] @
Ja imam ovaj internet i za sada ok tarifiraju i naplacuju, sem toga sto kradu na zaokruzivanju obracunskog intervala. Ja imam drugih problema i vec sam pisao na ES o tome i zalio se u telekomu. Naime, meni je internet jako los, u proseku sporiji nego dialup. Isto imam studentski paket na 2GB, potrosim ja njega, ali kad sam i onako ceo dan za kompom, vala svako bi ga potrosio. Zalio sam im se za internet i sve se svelo na to da su me dva puta zvali da vide jel jos los internet i to je to. Hteli su da mi mere signal kao to je problem (i ako sam u centru grada i svaki moblini ovde ima pun i GSM i 3G signal) ali ni to nisu uradili. Ostalo mi da se mucim sa ovim sto imam dok mi ne istekne ugovor.

A za to zaokruzivanje, ja sam to usput pomenuo ovom u poslovnici i reko "znam kako kradete protok na to gubim sigurno 10-20MB mesecno" a on mi na to reko "pa sta ima veze, to je malo na 2GB" Eeeeeeeeeeeeej!

Jos sto je ovde neko rekao, "gprs internet se naplacuje drugacije" nije istina! svaki protok, bilo u GSM bilo u UMTS rezimu se naplacuje isto! Ja sam to njih licno pitao, posto vise nisam mogao da izdrzim njihovih 7,5Mbps koji rade sporije od mog dialup-a, pa sam presao u GSM i kacio se na EDGE brzine, sto je malo dalo na stabilnosti, ali ni to nije nesto, i to trokira.

Ovaj 3G mts je blagi uzas!
[ stil @ 21.07.2009. 18:13 ] @
Ne znam koji modem imaš. Ako je USB u pitanju kupi produžni pa ga stavi tamo gde mu najviše odgovara.
[ mulaz @ 21.07.2009. 19:49 ] @
Jer nema na internetu nikakvog 'njihovog' meraca? Mislim ono kao online listing, ili negde gde bi pisale nepotroseni megabajti?
[ cure126 @ 21.07.2009. 20:23 ] @
@Stil: Imam onaj usb modem Z622 ili kako vec, bese. Ma obicno ima 3 od pet crta, ali i kad imam svih 5 radi isto. Probao sam i da prkljucim oba USB ulaza u racunar, to kao nesto fora zbog boljeg napajanja modema, isto je. Ne znam de moze bolji signal i ovako mi je modem na metar od prozora, a ja sam u centru. Jedino da kupim i onu externu antenu.


@mulaz: nema nista online, imas samo listing u excelu koji mozes da skines po njima sledeceg meseca, posle 10og, ali realno, kasne tako dva meseca u proseku. Ma problem sa tim meracem sto je ugradjen u softver koji se instalira je sto je previse precizan i ne racuna njihovo zaokruzivanje! I eventualno ako se modem koristi na vise racunara, onda se sve vrednosti moraju sabrati, jer ce svaki racunar sabirati protok za sebe.
[ mulaz @ 21.07.2009. 20:43 ] @
...a, steta onda.

Neki mobilni operateri (recimo slovenacki Mobitel) nude pratnju i listing prakticno u real-time-u (par minuta delay-a) pa mogu svake toliko da proverim koliko sam cega potrosio, i na sta.
[ cure126 @ 21.07.2009. 20:56 ] @
Pa skontali da moze i posteno da se zaradi. :D

Ma pusti, kod telekoma sve sto ti je postpaid, to ti je jednomesecni delay. Sad vise ni racun ne mogu da posalju na vreme da se plati do 20og, nego ga salju samim krajem meseca. Pa da imaju dve tektke koje rucno pisu racune, azurniji bi bili.
[ majce22 @ 21.07.2009. 21:12 ] @
ubacim malopre karticu u telefon da proverim stanje (posto je konacno proradilo juce) i imam sta da vidim - stanje 30186 din, uz preostali besplatni saobracaj od skoro 1gb! ja ne znam sta oni ljudi rade ali definitivno cemo da izludimo od njih. jos me operaterka dodatno iznervirala jer navodno je za ovaj mesec stanje validno! ma kako ne, sem interneta ta kartice se nigde nije koristila. ..
moracu da vidim sta da radim. jesu vama uvazili te reklamacije na racun?
[ cure126 @ 21.07.2009. 21:15 ] @
E oni vec drugi ili treci mesec za redom drndaju nesto sa tim stanjem, pitanje je kolko je to ispravno. Samo ne znam sto su oni tako samouvereni da su ti iznosi tacni. Pa cak i na to zaokruzivanje ne moze toliko da se prekoraci, mislim... Ja sam ubedjen da su to njihove greske. Zalite se ljudi!

A mozda to stanje za tekuci mesec i nije toliko merodavno za ove pakete gde je uracunat veliki pocetni saobracaj. Ja imam dva pospaid broja kod njih, jedan obican drugi ovaj 3G. Posto ja imam uplacene dodatne poruke kod njih, bilo je slucajeva da mi tako nakrcaju veliko trenutno stanje i ako nisam izasao iz bonusa i onda ga smanje kad uracunaju i dodatne poruke. Mislim da to trenutno stanje uopste nije merodavno. Jedino sto je sigurno je zaduzenje za prosli mesec.
[ Bou @ 07.08.2009. 02:03 ] @
Owim-e, lep citat iz knjige V.Antonića... izgleda da to deluje pa deluje... a mi se pecamo i pecamo ;)

Citat:
majce22: ubacim malopre karticu u telefon da proverim stanje (posto je konacno proradilo juce) i imam sta da vidim - stanje 30186 din, uz preostali besplatni saobracaj od skoro 1gb! ja ne znam sta oni ljudi rade ali definitivno cemo da izludimo od njih. jos me operaterka dodatno iznervirala jer navodno je za ovaj mesec stanje validno! ma kako ne, sem interneta ta kartice se nigde nije koristila. ..
moracu da vidim sta da radim. jesu vama uvazili te reklamacije na racun?

Meni isto bilo... za jul... Pred kraj meseca prvi put izvadim karticu... a nisam ni znao kako se vadi, zamalo špicanglama da probam :), neg pozovem drugara i on mi objasni (on koristi već više meseci). ubacim karticu u mob, pozovem 789, kad, račun skoro 6000din, a preostali saobraćaj pola od paketa (paket 1GB, a preostalo 450MB). Ja poludim. Zovem operatera, čekam 1h veremena da se javi, on me pita koji je broj... Ja ne znam, rekoh "čekajte da pogledam"... kaže "pozovite kasnije" i prekine mi... Ja zapišem br, pozovem i čekam slobodnog operatera više od pola sata. Javi se sad žensko, traži ime i broj, ja dam, i kad se vratila da mi kaže stanje prekine se veza...
Treći put sam imao sreće... no, operater mi iščitao isto što mi je pisalo u sms-u, na 789. Ja ga pitam šta znači onih skoro 6000din kad nisam potrošio ni pola paketa (a merim protok preko 3 aplikacije). On kaže da sam trošio karticu na telefoniranje i sl!?!
Haha... kakvo bre telefoniranje! Pa ja ne potrošim ni 200din mesečno ni na mojoj pripejd kartici... a da skidam ovu iz modema i sa nje pozivam... A on će "ma to je sigurno greška, tražite listing i žalite se kad stigne račun"....
A ja ga pitam da li je moguć nekakav hak, neki virus, nešto.... pa da mi je zato em užasna veza, em račun velik... on kaže: "NE! Ove kartice su savršeno zaštićene, a virusi ne mogu sa računara da osim povećanog protoka nešto drugo naprave"...
No kod mene je protok smanjen :)

Tako da videćemo kad stignu računi za jul šta će biti (ja ga od jula imam, ali na kratko... vratiću ga čim uvaže žalbu jer bre ne radi ič :)

Jel neko rešio problem viška računa?

Mom drugu stiglo 14.000din za maj a od 2GB potrošio 300MB, inače uzeo neki paket od 1din 3 prva meseca.
Drugarici koja ima 5GB, stiglo oko 7.500din za maj (a nije prekoračila, ja tvrdim, jer sam je podučio da meri potrošnju).
Drugoj drugarici koja je 5GB prekoračila za jedno 500MG stiglo 4500din..
Da ne nabrajam dalje...
Drugom drugaru stiglo 700din više (a on je tatamata za računare, znam sigurno da je proračunato trošio i nije prekoračio)...
Sve studentski paketi...

Pomenuti drugari su tražili listing i uložili žalbe... još ništa im nije javljeno... a računi za jun su im bili u redu i njih su platili.
Drugarice su progutale i platile...

Imam druga kome od početka korišćenja net rado odlično a računi stižu uredni/korektni.
Pitam se kako to njemu radi extra i to na 2 crte, a u par zgrada od njega, drugom drugu (takođe sa 3g mrežom) radi užasno kao meni ovde u selu, a imamo po 4-5 crte, pa da i ne računamo mene jer nemam 3g.
On je paket uzeo među prvima... i sklon sam da pomislim da to ima veze... kao i da sve kartice nili modemi ne rade isto...

A ako ubacimo malo konspiracije u svu tu priču, mogao bih da primetim da onima kojima dobro radi net stižu i korektni računi...

Čućemo se kad stignu računi za jedno 20 dana...

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao Bou dana 07.08.2009. u 03:21 GMT+1]
[ cure126 @ 07.08.2009. 16:53 ] @
Jes da je net nikakav, ali stvarno ne mogu da se pozalim na racune. Jedino sto to ne vredi tih para. :)
[ loopcd @ 11.08.2009. 18:40 ] @
pa brale, svima ovde sa 3g net bilo u telenoru, bilo u telekomu, ili vip-u, ups, pa vip i nema, zar ne....
preporucio bi da barem svaki dan stave lepo karticu u telefon, provere stanje i kraj price...
na kraju meseca takodje i nema da se hvataju za glavu...
inace, postoje aplikacije, nasi su radili, doduse DOS aplikacije, koje zamenjuju to vadjenje sim-a pa preko racunara isto da se dobije telenor info, mts info i naravno trenutno stanje....
procesljajte malo pa se uverite !!!
radi !!!
[ sanja2010 @ 11.08.2009. 18:55 ] @
Citat:
preporucio bi da barem svaki dan stave lepo karticu u telefon, provere stanje i kraj price...
na kraju meseca takodje i nema da se hvataju za glavu...

To bi bilo lepo da mts ne update-uje stanje kad mu se cefne. Nije im bas real-time provera... Tuga...
[ loopcd @ 11.08.2009. 19:12 ] @
OK, mozda tacno Sanja, ali ti je sigurnije nego preko aplikacije, jer aplikacija ti ne zaokruzuje na tih 100 kb
znaci mozes svoj paket da potrosis na recimo par sati, konekcija pa diskonekcija

sam racunar ti odmah preuzme i posalje po otprilike 43 kb
a da ne pricamo ako imas update antivirusa i ostalo
e tako ti lepo svaki put ode po 100 kb
na listingu ces i videti nema da vidis recimo da si preuzela 103 kb, nego ce ti pisati 200
ali u proseku ce ti stajati da je to na 1100 ili na 1200 kb po listingu
[ sanja2010 @ 11.08.2009. 19:29 ] @
Pa sad... Izuzetno je neazurno. Meni je pisalo da imam 800MB 2 dana posto sam stvarno imala toliko (recimo 27. u mesecu) i sve do negde 4. ili 5. u narednom je stajalo isto stanje... Neko ce tako da proveri, pomisli da ima jos fore da trosi, krene da downloaduje i iznenadi se kad stigne racun o prekoracenim megabajtima. Ovako cu bolje da zaracunam recimo 100 MB na zaokruzivanje (znam da je mnogo, ali ajde) i da trosim koliko mi programi pokazuju.
[ cure126 @ 12.08.2009. 19:36 ] @
I ja mislim ko Sanja, nema vajde proveravati stanje, kad oni to azuriraju par puta mesecno. A evo, sad su i mene krnuli sa racunom! Jos samo da mi stigne na papiru pa da im se naj... mile majke! Znaci imam paket od 2GB, studentski popust, to je negde oko 890din, a preso sam 20mb po onom programu za jul. Ljudi meni je stiglo obavestenje da za jul moram da platim oko 1770din! Eeeeeeeeej! I na mobilni mi stigla neka perverzija, bar hiljadarku su dodali! Pa sta oni misle, nego je lud pa ce da placa kolko oni zacepe?! Sad mi i ortak javlja za mob, i njemu odrapili bar jos jednu hiljadarku. Znaci cekamo racune i idemo u poslovnicu.

A jos jedna stvar! Ukinuli su onaj pregled listinga preko sajta. Ne radi im od marta, to je zadnji mesec za koji je mogao da se skine listing, sad gledam, uopste nema te opcije... Pa koja im je to fora vise?!?!


Nije to do zaokruzivanja, sto rekla sanja, nek dodas i 100mb, to je oko 300din na racun, ali brate 1000din je mnogo! A nekima i mnogo vise odrape!
[ Bou @ 13.08.2009. 00:39 ] @
Cure i Sanja su u pravu. Nemojte da se zeznete oslanjajući se na podatke sms provere stanja. Eto, ja već istrošio jedno 200MB (loše mi radi pa sve i da sam hteo, nisam mogao više) od 1024MB, a na proveri stanja mi piše da imam još oko 950MB... Zvao sam operatera, jer može i tako da se zatraži provera stanja, ako date broj i ime, a on ustvari taj isti sms samo pročita. Par dana, ja trošio i dalje, a meni stoji isto...
Instalirajte par aplikacija, poput NetMetera, ili DuMetera... podesite dnevni i mesečni limit (ali ako nestane struje dok ste na netu, neće biti usnimljena zadnja sesija, tako da, bolje da imate laptop ili uops) na onu vrednost koju podrazumeva vaš paket (na primer moji je 1024, a ja namestim na 1000MB za svaki slučaj), i cepate bez brige, jer će veza da se prekine kad stignete do zadatog limita...
A ako vam i tada stignu veliki računi, onda znate da po svaku cenu ne treba da ih platite. Uložite žalbu, ako treba i za raskid ugovora...
Veliki računi, ukoliko nisu posledica stvarnog prekoračenja, naročito oni enormni, mogu biti posledica čačkanja u podešavanjima modema... to jest promene APN-a... zato pažnja...

A da li neko zna koliko košta jedan prekoračeni megabajt studentskih paketa (ako uopšte i ima veze sa vrstom paketa...)?

Poz
[ sanja2010 @ 13.08.2009. 09:43 ] @
http://www.mts.telekom.rs/index.php?ID=22409
Za brucosa 2.97, za kolegu 2.56, za apsolventa 2.05 i mastera 0.92.
[ Bou @ 14.08.2009. 21:36 ] @
Hvala Sanjice najlepše!

Račun za jul, obzirom da nisam uspeo zbog jako jako lošeg rada da potrošim ni 0.5GB, je bio u redu - samo pretplata.
Stigla mi sms pre 2-3 dana.

Najlepši pozdrav
[ bttp @ 15.08.2009. 02:40 ] @
Jel se na tim 3G paketima sesija zaokružuje na 100kb ili ne? Mislim na ono tipa samo proveriš mejl što uzme nekih 30ak kb a on ti zaračuna 100kb.
[ mgifos @ 15.08.2009. 13:54 ] @
Jos jedan nezadovoljni potrosac...

Upravo sam preracunao potrosnju za ovaj mesec do danasnjeg dana 1-15. avgust. Kod mene pise ~ 1.4GB, a kad posaljem poruku na *797# dobijem ~ 3.3GB ...

Pitam vas sve, da li je moguce da 100KB obracunska jedinica moze da utice toliko da ja trosim 126% vise interneta u odnosu na ono sto meri moj brojac?

Ne mogu da verujem.

Btw, na Linuxu sam ciji je kernel zasnovan na TCP/IP protokolu, sto znaci da ni bajt ne bi smeo da promakne.
[ sanja2010 @ 15.08.2009. 15:01 ] @
Valjda 797 vraca koliko je preostalo sto bi bilo relativno OK ako ti je paket od 5GB. Mada... nisam puno koristila 797, tako da sam mozda opet pobrkala.
[ mgifos @ 16.08.2009. 08:14 ] @
Izgleda da si u pravu Sanja...

Danas sam proverio ponovo sa 797 i cifra se smanjuje... Ovako to nekako izgleda:

Preostali besplatni saobracaj:
Minuti u MTS: 0
Minuti van MTS: 0
SMS: 0
Podaci (KB): 3298980

Kada je u pitanju opcija 2 za poslednji racun:
Ova usluga nije dostupna (ili slicno).

Kako bilo za preth. mesec sam dobio racun 7300MB/5500din koji mi se nikako ne uklapa u ono sto sam ja izbrojao - 5300MB. Opet postoji zavidan procenat na strani 100KB obracunske jedinice...

Drugo zbog cega sam nezadovoljan je sto je prosla polovina avgusta, a 797 mi i dalje ne daje uvid u stanje za prethodni mesec.



[Ovu poruku je menjao mgifos dana 16.08.2009. u 15:10 GMT+1]
[ sa015 @ 17.08.2009. 13:59 ] @
E ovo nije normalno dobio sam racun imam studenski paket 10000 dina plus porezi +13000 i nesto,ovo je da poludis,dodatni sobracaj je preko 6000 din ,koliko oni racunaju mb dodatni jel zna neko,a signal im je toliko slab ne znam sta da kazem jel ima neko iz mts-a na forumu ,dajte neko resenje,jel ovo neka greska ili je mts (telekom)resio da pocasti studente ,pa ovo je ko da sam bio u grckoj u roamingu koristio non stop internet.
Ja ne znam da li ovo negde ima na svetu,pa zar mislite vi iz Telekoma-mts-a da vam mi finasiramo razne grand parade,tacno cu da napravim sajt da odgovaram ljude od telekom-a.
[ Jbyn4e @ 17.08.2009. 14:08 ] @
^^ A od pravopisa ni traga ni glasa... nit tacke, nit nove recenice... nerazumljivo. A gramatika tek...

A sto se tice rominga u grckoj.... tu se ne bi lepo proveo... 1 kb najjeftinije 0.98 din + porezi. 1GB bi te kostao najmanje milion dinara, ukoliko sam dobro sracunao. Sto se tice cene za prekoracenje, pise ti na sajtu:
http://www.mts.telekom.rs/index.php?ID=22409

Dobrodosao u klub onih kojima nisu dobro obracunali sve to (SAVET: ulozi reklamaciju, plati samo pretplatu).
[ owim @ 21.08.2009. 00:18 ] @
Citat:
mt:s mreža podržava nekoliko tehnologija za prenos podataka i to:

* GPRS sa brzinom do 53,6 kb/s
* EDGE sa brzinom do 236,8 kb/s
* UMTS sa brzinom do 384 kb/s
* HSDPA sa brzinom do 7,2 Mb/s


Od kas MTS podrzava 7,2 Mbit/s i gde? Jedno je na koliko su deklarisani modemi, a drugo koliko baznih stanica i u kojim mestima to podrzava? Ko ima DL ~ 7 Mbit/s?

Izvor: http://195.178.38.47/index.php/gprs.280.html
[ fuzzy88 @ 21.08.2009. 03:02 ] @
Evo nisam mogao da izdrzim a da ne podelim sa vama jos jedno lose iskustva mts-om i njihovoj prevari ! Naime, koristim studentski paket kolega jos od prosle godine od oktobra meseca i verujte u pocetku nisam imao nikakvih problema sa racunom , sve je uredno stizalo I ja sam uredno placao ! Ono sto je narusilo tu harmoniju jeste enormno visok racun koji sam dobio u maju mesecu koji je iznosio 4000 din. Reko sebi- jbt pa zar sam bas za toliko presao limit , mislim jesam prelazio mozda najvise 100MB, ali po njhovom na racunu pise “Dodatno preuzetih MB 3478”sto je neshvatljivo I nemoguce , ! Jos I nazovem njihov korisnicki I kazem onoj zeni koja nema gram mozga da je 3478MB = 3.39GB =8903 din i da je to prakticno nemoguce, em to da sam potrosio toliko I otkud im sad takva cena , a ona mi odgovori da sam mozda nesto skidao sa neta a da nisam znao da skidam I spusti slusalicu.Sta cu , ja iskuliram I platim ! Ista prica je bila I za jun .I kao slag na tortu meni racun za Jul ispade cak 8300 din.Racun jos nisam dobio ali sam dobio njhov sms.Bas me zanima ako uopste dobijem racun koliko ce na njemu pisati dodatno preuzetih MB ! Racun za jun I jul nema sanse da platim,izvrsicu reklamaciju i platicu samo preplatu 700 din + pdv I ako treba vidimo se na sudu…
Zanima me sta pise kod vas (koji ste dobili visoke racune) u rublici Dodatno preuzeto MB ? Ko zna u kakvoj su tarifi oni obracunavali MB ..
Toliko od mene …
poZ
[ mmkrstic @ 27.08.2009. 21:08 ] @
UFFFFF nemogu vise....
stigne mi u junu racun za maj od 2400,00 dinara kao fora potrosio sam 5G a ja imam paket od 2G studenski. Sumnjivo mi bilo i odem u poslovnicu da trazim listing. Da preskocim onaj deo gde sam teti-seki objasnjavao sta hocu posto jadna nezna ni sta je gigabajt a kamo li nesto vise o 3G internetu. Dobijem listinig na kome je sve ok od 01.05 do 30.05,a onda pazite od 12.30 casova 30.05 do 18.30 casova istog dana napravim preko tih 2G jos 3G. da ne poverujes. Normalno napisem zalbu gde kazem da nema sanse da za 6 sati napravim saobracaj kao za 2,5 meseca. Ljubazni oni kao zvacemo vas.To je bilo u julu. Danas me zove lik i kaze da su oni proverili moj racun za JUN i da je on OK. Covece ja reklamirao racun za MAJ a oni mi kazu da je racun za JUN ispravan. E tu sam puko, pa nemogu da shvatim kako posluju. Napisem zalbu lepo , datume za sta se zalim i oni pogrese i zovu me da mi kazu kako je kod njih sve ok kako je racun za jun dobar - oko 1000 dinara sto i jeste tako. Pa kazem im ljudi HOCU REKLAMACIJU ZA MAJ A NE ZA JUN. Tip mi ladno kaze nista idite ponovo u mts pa se zalite. Da ja imam vremena da obilazim MTS i njihovim nesposobnim sluzbenicima da opet objasnjavam problem. Evo potpisujem da ce mi u oktobru reci kako su njihove strucne sluzbe proverile moji racun za AVGUST i on je ok, a ja reklamira racun za MAJ.
ZEMLJO SRBIJO.......da je Tesla znao kako ce ovaj MTS da koristi njegova otkrica ne bi se nikada ni bavio strujom.
[ glishonja @ 11.09.2009. 21:48 ] @
Stvarno nenormalno...ne znam da li je do zemlje u kojoj zivimo i ljudi prevarnatske naravi koji su dovoljno glupi da daju potrosacu razlog,bilo koje prirode,da pljuje po njima...? mts ih bogami daje mnostvo! Znam jos dvojicu koje redovno kecaju sa prenabudzenim racunima,a mene razbijaju sa preslabim signalom. E,da,ne bi bilo u redu da zaboravim i to da mi racun obicno kasni oko 15 dana,a oni ne mogu ni da se potrude da mi makar posalju porukom sta sam duzan i koliko,pa da se raskusuramo ko ljudi...Al dobro,jednom nisam platio 2 meseca racun i nije bilo posledica :D Cak su i za to su previse jadni i neorganizovani.

No da se vratim na ono za sta sam hteo najvise da ih napljujem.
Odem ja jedan dan u mts i uzmem sebi modem i paket od 5GB,vracam se kuci s osmehom na licu-mislim sebi,eto meni interneta,sanjam ga vec 10 godina (toliko inace cekam fiksni telefon). Prikljucim ja modem,instaliram,palim pretrazivac...cekam...cekam....cekam.........cekam......Konektuje se posle 100 godina! Ne bi navat'o UMTS ili HSDPA ni za zivu glavu! Ukapiram da u sobi nema sanse da mi radi zbog preloseg signala. Odem,kupim usb produzni,metnem modem u teglu i sprovedem ga na krov od kuce! I gle cuda...eto meni HSDPA! Radi on tako neko vreme,vuce se ko mrtav konj,pa proradi malo bolje na par dana,ja se poradujem,pa onda dodje tako neko cudno vreme kad ne moz da uvati ni EDGE! I tako se ja patim s tom fuzijom "najbolje" kineske tehnologije i domace "svetski poznate" usluge!
Zivim u Pancevu,nekih 6 km od centra grada (da,ja nemam fiksni telefon 6 km od centra grada) i 4 km od najblizeg mts tornja sa 3g odasiljacem. Pored toga sto sam u prilicnoj blizini odasiljaca,izmedju modema i odasiljaca ne postoji opticka prepreka. Trpim ja tako to vec skoro godinu dana,nema covek kome ni da se pozali,pa se pomirim sa sudbinom. Ajde,reko,moze da se istrpi,ipak radi....nekako. ALI,uvek postoji ALI! VEC 30 DANA JA NEMAM NI HSDPA NI UMTS A EDGE RADI NA 7Kbps!!! KAKO DOBRO,A??!!! IZLUDEO SAM! Eto,sad sam se bar nekome pozalio. Nadam se da ce neko ovo a i sve ostalo sto pise na temi,procitati i dooobro,ali DOOOOBR razmisliti pre nego sto potpise BILO KAKAV ugovor sa mts-om na recimo DVE GODINE,kao sto sam to ja (DEBIL) ucinio!!!
[ zeuk @ 16.09.2009. 16:59 ] @
Ok. I recimo da sam poludeo od prepirke sa njima. Kao i mnogo vas sa ove teme. I dosta mi je svega.

Batalim internet, ne plaćam im iako mi stižu računi. Šta onda?
[ mmkrstic @ 16.09.2009. 21:02 ] @
ljudi pazite sad ovo, stigla mi korekcija racuna za APRIL po kojoj sam duzan da platim 25,00 dinara.....Neznam zasto su uopste korigovali racun za april kad se ja nisam ni zalio na njega vec na racun za maj, a racun za april sam odavno platio. Sta sad trebam ponovo da platim isti racun.... mts........
[ zeuk @ 16.09.2009. 21:26 ] @
Da li se neko od vas tužio sa Telekomom? Na šta to obično izađe?

Ovo je smešno i retardirano. Napumpali su mi račun za duplo. Nema tog papira koji će mi dokazati da sam ja to potrošio. Od 5gb na koje imam pravo ja sam dogurao do 4gb. I namerno ostavljam toliko zbog onog zaokruživanja od 100kb. A znam da to ne može mesečno da doda preko 30mb.

I šta mi znači bezvezni listing koji će da mi daju kada sutra budem otišao u poslovnicu? Mogu oni tu da napišu šta hoće. Isto i ja mogu kući da napravim spisak kada sam išao na internet i koliko sam skidao. Zašto bi njihov dokument bio merodavniji? To je samo gomila datuma i saldo protoka.

Nisam uopšte siguran kako sve to radi, ali sutra ću da tražim raskidanje ugovora. Ako ne prihvate, prekinuću da plaćam račune. Ako me tuže, neka dokažu da sam zaista ostvario protok koji oni tvrde da jesam.

Nije da ne mogu da platim, nego neću. Jednostavno neću da me prave na budalu.
[ glishonja @ 16.09.2009. 21:28 ] @
ha!! i meni stglo da im doplatim 19 dinara! bolesno!! Previse se okurazili... Dobice tih 19 dinara kad ja budem imao signal-znaci nikad!!
[ owim @ 16.09.2009. 22:50 ] @
"stigla mi korekcija racuna za APRIL po kojoj sam duzan da platim 25,00 dinara"

Obrati pažnju, korigovani račun je ispravni račun koji menja prethodni
i na njemu piše koliko si platio po prethodnom, netačnom računu (ako
si platio).

Možda si platio mnogo više, a treba 25 din, i onda si u pretplati
(sitnim slovima je napisano). Dobio sam dva korigovana računa ove
godine (iako nisam imao reklamacije na njih), koreckije su bile oko
70-ak din u moju korist, i taj iznos mi je uzet kao avans kod sledećeg
plaćanja. Drugim rečima, NE TREBA da platiš korigovani račun, već
eventualnu razliku, ako je u njihovu korist.
[ rkramer @ 16.09.2009. 23:56 ] @
Citat:
owim: "stigla mi korekcija racuna za APRIL po kojoj sam duzan da platim 25,00 dinara"

Obrati pažnju, korigovani račun je ispravni račun koji menja prethodni
i na njemu piše koliko si platio po prethodnom, netačnom računu (ako
si platio).


Ovo je tacno.

Danas mi je stigla korekicja racuna za april za 3G internet, iako nisam imao reklamaciju. Korigovani racun glasi na 1.18 Din.

Slucajno sam krenuo do poslovnice (kako bih uputio petu reklamaciju na racun za redom... d(r)uga prica) i raspitao se tamo o cemu se radi.

Iz nemusto srocenog odgovora vezanog za razloge zamene racuna uspeo sam da razaznam da sam u preplati tacno za iznos aprilskog racuna koji sam platio, manje tih 1.18 Dinara koji su sada dosli.
Navodno je u pitanju bila neka promocija koja je trebala da bude obracunata vecoj grupi korisnika (svima), ali nije, pa su sada poslali ispravak da ne bi bilo diskriminacije medju korisnicima.

Iskreno meni ovo mirise na neciju tuzbu koja je usvojena ;)
[ shommy.dj @ 22.09.2009. 01:03 ] @
Ljudi sta vam je, opustite se to je jedan od trikova sa kojim raspolaze telekom...
Koristim ovu uslugu od marta meseca i juche sam otishao da podnesem zalbu na prevelike racune... Naime ja koristim studentski paket od 5GB gde su josh manje sanse da dodje do prekorachenja. Evo kako je stanje kod mene, bash veselo:

Mart 1800
april 1460 mi dosao racun (kod njih je tamo kao evidencija oko 15000)
maj 36000
jun 42000
jul 6000 (btw u julu sam potroshio 3 gb i bilo mi je zao sto ih nisam iskoristio)
avgust 15000

tako da ja dugujem njima pioneer 2xCDJ 200 i jednu mixetu DJM 400 (ako cete u naturi), tako da meni ne pada na pamet da im platim kako god oni to mislili
verovatno imaju problema sa obracunima tako da opusteno... mnogi se zale....



[Ovu poruku je menjao shommy.dj dana 22.09.2009. u 03:15 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao espresso dana 22.09.2009. u 08:25 GMT+1]
[ ciramaya @ 24.09.2009. 13:38 ] @
Nisam jos uvek korisnik 3G MTS internet paketa, ali planiram da to postanem. Vidim da MTS nije za pohvalu, kao i da svi imate studentske pakete. Da li je situacija ista i sa Surf paketima ili ti korisnici nemaj problema sa napumpanim racunima ili se ne zale na ovom forumu :D?
[ Spooky @ 24.09.2009. 18:17 ] @

Koristim studentski 3G paket od maja ove godine i sve radi oke.. racuni svi normalni..

Ne znam na koju foru se zadesi ljudima da stizu ti astronomski racuni i zezancije? :/ Dal samo ovi sto su zapoceli koriscenje prosle godine ili bukvalno slucajnim izborom? Ovo pitam jer ljude koje znam iz svog okruzenja svima su racuni oke.. :/
[ ciramaya @ 25.09.2009. 11:44 ] @
Mozda sam pogresila temu, ali ako bi neko mogao da prenese iskustva sa Surf paketima, da li i tu ima problema sa racunima?

Unapred hvala :D
[ r_u_s @ 25.09.2009. 14:48 ] @
Nisam pratio temu od pocetka ali samo da kazem da se jednom mom prijatelju desila skoro ista stvar. Tacnije, ista, samo sto je on dobio racun na 5500. :) Ima "Apsolvent" paked od 5 GB limit a nije bio ni blizu prekoracenja.. U Telekomu su mu rekli da je do njih problem i da je greska napraljena pri obracunavanju racuna. Taj racun su mu ubrzo stornirali i trebao je da uplati neku simbolicnu cifru (30-40 din.) da bi mu nalog opet bio aktivan...

Znaci, pravac Telekom! :)
[ Miki89ns @ 13.12.2009. 01:25 ] @
Hehe.ne znam da li da placam ili da se smejem kad citam sve ove postove..sva sreca pa sam naisao na ovaj forum guglajuci pa se utesio videci sve vas/nas koji imaju PROBLEMA SA MTS 3G RACUNIMA ZA NET!!!!!!!!!:@@@@@@@@@@ kORISTIM studentski brucos paket od 3gb..dva meseca..prvi racun mi je bio oko 3 dinara ..cena modema..i kartice..zanemarivo jer je prvi mesec besplatno koriscenje medjutim pre neki dan su me putem sms poruke obavestili da moj racun za novembar iznosi 3.237 dinara..nisam se slogirao kad sam video..a koristim paket od 3gb i tacno sam pazio da ne predjem taj limit..potrosio sam oko 2.8gb....a ovo ostalo nemam pojma sta je???!!! Momentalno sam pokupio i lap top i karticu i otisao u mts..jednu poslovnicu gde skoro nisam nista postigao..cak je gospodjica neljubazna koja je tamo radila pocela mi pricu kako sam prekoracio itd..itd..a lepo u statistci pise stanje..Spominjala mi neko zaokruzivanje..nista je nisam shvatio..na sta zamalo da mi nije rekla..KAD SI GLUP..doslo mi da je razbijem..glupaca!!!!I kao uzlozio zalbu..Posto nisam joj nista verovao..a niti sam se smirio otisao sam u drugu poslovnicu posto kontam da su u Modeni strucniji..i kao covek sto je tamo radio me smirio i upalio ja njemu lap top i pokazao statistiku...i on mi rekao da se vidi jasno da nije predjeno..i da mora da je greska..tu sam napisao zalbu i sve lepo objasnio..i kao cekam da me nazovu ili na neki nacin obavesti da li je o gresci ili ne..naravno da jeste!!!!

MOJE PITANJE ZA SVE VAS KOJI STE DOBILI PREVELIKE RACUNE SLEDECE-DA LI STE PLATILI ISTA OD TOGA I KAKO MISLITE DA IZADJETE NA KRAJ SA TIM VELIKIM RACUNIMA?
uGOVOR NE MOGU DA RASKINEM JER SAM POTPISAO NA 12 MESECI..TO JE SVIMA POZNATO..OVOG MESECA JE RACUN 3.300 DIN...SLEDECI MOZE DA MI STIGNE 50.000 HILJADA..:s:s:s KAD MOJIMA KUCI STIGNE RACUN..LJUDI CE DA SE ONESVESTE..!!!
oDGOVOR BILO KAKAV???hVALA!!!
[ calexx @ 13.12.2009. 11:10 ] @
Zaokružuje se na 100KB pa ako si imao mnogo kraćih korišćenja interneta, nije nemoguće da im je računica tačna. Konektuješ se, proveriš mail, potrošiš 5-6KB ... a oni ti zaračunaju 100KB. Tako uradiš jednom dnevno, za mesec dana si po tvome potrošio možda 200KB a to je po onome kako se računa 3MB. Potrošiš 101KB a oni ti računaju 200KB. Znači da potrošnja koju plaćaš može da bude baš mnogo veća nego što tvoje merenje pokazuje. To isto se koristi i za razgovore pa nije ništa novo ni nepoznato.

Ovo ne znači da je kod tebe bilo baš tako ali ako si imao baš mnogo kratkih korišćenja, velika je šansa da je ono realan račun. A i nije previše. ;)
[ dr.da @ 13.12.2009. 11:12 ] @
Najbitnije da si podneo reklamaciju,samim tim ne moras da placas racun dok god ti ne rese reklamaciju.
Ja vec treci mesec podnosim reklamaciju jer na zadnja tri racuna pise da sam aspolvent tarifni paket(sto i jesam) i umesto da mi naplate 999din
na ime pretplate oni stavljaju 1699din(sto je pretplata za master).I ne mogu da regulisu to vec treci mesec.A ne prelazim kvotu od 15GB.
Navikni se da je MTS takav,samo smireno podneses reklamaciju i cekas.
Mozes da aktiviras listing(free je ),samo ga neces shvatiti jer nije kao kod Vipa i Telenora da ti pokazuje zbir download i upload svake sesije;kao na telefonima i ostalim programima koji mere protok.
Savet ti je da ne bi dolazio u situaciju da brines,jer sa Mtsom nikad ne znas na cemu si,da predjes na apsolvent tarifni paket gde imas 15GB.
Trosis do 14GB,uvek ostavi taj 1,nema sanse da predjes onda.
Mozes da instaliras i NetMETER program koji meri.
Kod mene sama apilkacija i NetMeter uvek pokazu potrosnju istu i ona ide do 14GB,a na samom racunu na poledjini uvek mi pise da sam utrosio oko 15000Mb.
Na to njihovo zaokruzivanje mi ode uvek tih 700-800Mb.
Ako si ti utrosio 2,8GB,sve su izgledi,posto mts zaokruzuje na drugaciji nacin da si presao.Posle te kvote 1Mb je 4 din sa porezom(100Mb je 400din),kad se malo proracuna mora da si po njima presao oko 600Mb.
Videcemo na kraju sta ce biti.Mozda gresim.
Probaj da u decembru utrosis 2GB,ostavi taj 1.Ako ti racun dodje normalan ok,a ako i dalje je visok onda mts pravi greske.
Pozdrav.;-)
[ Miki89ns @ 13.12.2009. 12:46 ] @
Citat:
calexx: Zaokružuje se na 100KB pa ako si imao mnogo kraćih korišćenja interneta, nije nemoguće da im je računica tačna. Konektuješ se, proveriš mail, potrošiš 5-6KB ... a oni ti zaračunaju 100KB. Tako uradiš jednom dnevno, za mesec dana si po tvome potrošio možda 200KB a to je po onome kako se računa 3MB. Potrošiš 101KB a oni ti računaju 200KB. Znači da potrošnja koju plaćaš može da bude baš mnogo veća nego što tvoje merenje pokazuje. To isto se koristi i za razgovore pa nije ništa novo ni nepoznato.

Ovo ne znači da je kod tebe bilo baš tako ali ako si imao baš mnogo kratkih korišćenja, velika je šansa da je ono realan račun. A i nije previše.


Izvini jeste previse.. ;-) Cena mog paketa je 499 din + pdv..i ovo je 6x veca suma..Moguce je da sam presao nekih 100, 200 MB kada se na download doda upload ali vise od toga ne..I da..sto se tice okruzivanja razumem..primer..potrosim 102B oni racunaju kao 200 KB..ali opet da ne znam koliko puta su mi zaokruzili to je zaokruzivanje na 100 Kb...a ne 100Mb..mogu maksimalno da mi za ceo mesec dodaju 20-30MB DO 100 MB RECIMO na to zaokruzivanje..vise ne..!!!Sve u svemu onaj meni gde pise STATISTIKA i ne predstavlja mi bas neko pomagalo..zar ne? :/ :@

Citat:
dr.da: Najbitnije da si podneo reklamaciju,samim tim ne moras da placas racun dok god ti ne rese reklamaciju.
Ja vec treci mesec podnosim reklamaciju jer na zadnja tri racuna pise da sam aspolvent tarifni paket(sto i jesam) i umesto da mi naplate 999din
na ime pretplate oni stavljaju 1699din(sto je pretplata za master).I ne mogu da regulisu to vec treci mesec.A ne prelazim kvotu od 15GB.
Navikni se da je MTS takav,samo smireno podneses reklamaciju i cekas.
Mozes da aktiviras listing(free je ),samo ga neces shvatiti jer nije kao kod Vipa i Telenora da ti pokazuje zbir download i upload svake sesije;kao na telefonima i ostalim programima koji mere protok.
Savet ti je da ne bi dolazio u situaciju da brines,jer sa Mtsom nikad ne znas na cemu si,da predjes na apsolvent tarifni paket gde imas 15GB.
Trosis do 14GB,uvek ostavi taj 1,nema sanse da predjes onda.
Mozes da instaliras i NetMETER program koji meri.
Kod mene sama apilkacija i NetMeter uvek pokazu potrosnju istu i ona ide do 14GB,a na samom racunu na poledjini uvek mi pise da sam utrosio oko 15000Mb.
Na to njihovo zaokruzivanje mi ode uvek tih 700-800Mb.
Ako si ti utrosio 2,8GB,sve su izgledi,posto mts zaokruzuje na drugaciji nacin da si presao.Posle te kvote 1Mb je 4 din sa porezom(100Mb je 400din),kad se malo proracuna mora da si po njima presao oko 600Mb.
Videcemo na kraju sta ce biti.Mozda gresim.
Probaj da u decembru utrosis 2GB,ostavi taj 1.Ako ti racun dodje normalan ok,a ako i dalje je visok onda mts pravi greske.
Pozdrav.;-)


Hteo sam da izvadim listing kad mi je rekla da ima 72 strane...72 strane cega..A4 formata???Rekao sam neka ne treba..Ne kontam kako ide taj listing..sta ima toliko na tih 72 strane.. :S Ni da sam ceo mesec spavao na netu pa surfovao kao lud..a koristim sam ga za osnovne potrebe studenta..
Necu da prelazim u novi paket jer ovaj mi odgovara..a i i jedva potrosim i ovo..tako da tih vise od 10gb ne bih nikada potrosio posto mi je brzina ultra spora..i uglavnom modem radi na principu 2G signala..e ne 3g kao sto bi trebao..KLJUCNA REC-TREBAO!
A ok ajde gledacu da potrosim oko 2gb u decembru ali nije fazon uopste ako je paket 3gb da ceo 1gb moram da ostavim u slucaju "nuzde"...Instalirao sam NETMETER..
Racun cu da platim osnovno + pdv..i cao..i eventualno to sto sam presao..
Hvala vam na odgovoru!Jos nesto..sta ako ne platim taj racun,hoce mi iskljuciti net? Kao..net ne koristim a racuni stalno mi stizu.. :/
[ dr.da @ 13.12.2009. 14:36 ] @
Racun za novembar ne placaj dok god ti ne rese reklamaciju i posalju novi racun.
A odradi tako potrosi 2GB,ostavi jedan pa cemo da vidimo sta se desava.
Dok kod ti ne rese reklamaciju nece ti iskljuciti net.
Listing jeste pogolem i da si ga izvadio nista ti ne bi znacio.
Ja ga dobijam svaki mesec dana,mislio sam da je kao kod drugih operatera gde se sve tacno vidi,ali samo imam gomilu nejasnih podataka na preko 100 strana.;-).
Steta sto nemas 3G signal i HSDPA.Da osetis cari brzine.Kod mene je konstantno u hsdpa rezimu i kad skidam ide i do 2.8mbit/sec protok(do 240kB/sec).
Ako nemas potrebe ostani na tom paketu.Ali pazi onda na potrosnju jer ti se ne isplati da prelazis tih 3GB.Isplativije da budes na vecem paketu i pri tom
ne mislis na mts zaokruzivanje i racun dolazi normalan;-).Kod mts uvek moras da mislis na "slucaj nuzde".-)
Pozdrav.
[ Miki89ns @ 13.12.2009. 16:35 ] @
Imao sam 3g signal dok sam bio u stanu i znam kakva je brzina.. do 150kb/s mi je skidalo ali uvek je bio WMA(li tako nesto-vec sam zaboravio) dok HSDPA je retko hvatao..Presao sam u studentski dom gde je izolazija zidova nenormalna,imam problema sa signalom i kada pricam na mobilni a kamoli sa netom..pa me to malo izludujuje..MALO...
Pa videcu..da li ce biti ista od te reklamacije..ako ne..preci cu na veci paket..od 6Gb koji je 700 din..to je 200din vise..a ovako cu(NADAM SE DA NE) puci 2500 dinara vise..Kao da sam 6 meseci trosio redovno po 3GB..strasno! Dosad sam uvek bio zadovoljan mts-om i njihovim uslugama,ali ovo me spustilo na zemlju..Bas me interesuje da li ce i drugi kolege/koleginice isto da se opeku..Hmmm..
DR.DA HVALA ti!!!Pa nista..cekacu sve to da vidim sta ce biti..i pazicu za decembar da ne predjem vise od 2Gb pa da vidimo sta ce da bude..Obavestavacu vas sta se dalje desavalo.. ;-) Pozz
[ dr.da @ 13.12.2009. 20:51 ] @
E Miki posto imas dobru izolaciju u tom domu,a slab signal hoces da se menjamo.Kod mene je izolacija grozna ali zato signal bije.;-)
Ne ocekuj da ti se reklamacija odmah resi,nacekaces se.
Predji ti na tarifni paket kolega sa svim dazbinama ispadne 900din.Da se osiguras na vreme.
Mozda ti je bolje sto nemas hspda.Ja sam u pocetku trosio 5GB,a sada kad povecase na 15 apetit mi je porastao.I to je malo mi sada.
Jedino sto ne skidam filmove.To cu sa sledecim povecanjem;-).
Pozdrav.
[ Miki89ns @ 14.12.2009. 00:08 ] @
Hehehe necu da se menjam Ali stvarno..signal se stalno gubi..A da sam na periferiji grada bilo bi donekle shvatljivo,ovako..
E pa ja se sad vise ne usudjujem ni pesmu da skinem a kamoli sta vece..Znaci da se naoruzam strpljenjem..pa vazi..sto se mene tice nek odgovor na reklamaciju stigne tek sledece godine..u slucaju da je racun stvaran ionako ne bih imao novca da ga platim sada pred praznike.. Razmislicu za prelazak na KOLEGU!Moram da potrebe svedem na 2GB..ako ne uspem...povecacu svakako..
[ dr.da @ 14.12.2009. 14:00 ] @
Evo ti za primer:
Na NetMeter i MTS aplikaciji stoji da sam u novembru utrosio 13557 MB,a na racunu koji mi je malopre stigao stoji po MTS da je 14642 MB.
Toliko o zaokruzivanju,ceo 1GB.Slicno je i za septembarski i okobarski racun,uvek bude oko 1GB.
E da brat i 2 rodjaka koriste Telenor mobilini net i njima sam instalirao NetMeter.Kod njih dolazi do male razlicitosti.Kod Telenora imas uvek realan prikaz stanja koliko si utrosio koji proveravas putem sms.
Cak sam i putem Vipa isao na net,imam na raspolaganju 350MB.Hvatam njihov 3G signal koji ide i do 3mbit/sec.Nakon provere na listingu i na NetMeter veoma mala razlika.
Jednom recju MTS ima veoma cudan nacin obracuna.Moracu da skeniram listing jednom pa da vidis hijeroglife.;-)
Pozdrav iz Bg.
[ Miki89ns @ 14.12.2009. 15:22 ] @
Uzas brate!Sta i VIP ima svoj net?To nisam znao..Ma zlo mi je od mtsa i njhovih nebuloza!Da li su oni svesni sta je 1GB?Ako toliko kradu onda nisu normalni..To je ceo jedan film + jos 300MB..Ejjjjjjjjjjjjjjjj!!Strasno..Sta ako neko ima paket od 1Gb?Taj net da drzi za ukras? Ccc..Ae ako hoces/mozes skeniraj to kad stignes..Net meter je dobar..samo mi sada merenje ide od 13.decembra a ne od pocetka meseca pa je malo zakinuto..ali dobro..pazicu svakako..Pozz iz NSa..
[ Toxter @ 14.12.2009. 15:54 ] @
Citat:
dr.da: Evo ti za primer:
Na NetMeter i MTS aplikaciji stoji da sam u novembru utrosio 13557 MB...


Woow!

Kako, sta, gde uspes to da potrosis?


Pozdrav
[ dr.da @ 14.12.2009. 19:30 ] @
"Toxter":
Veoma lako.Uvek se vodim cinjenicom kad nesto platis u mobilnoj telefoniji treba to poslednjeg MB,minuta,SMS iskoristiti.Ako placam mesecno 1280din za 15GB,znajuci da njima ostaje taj 1GB,onda idem do 14GB uvek.
Pored mene trenutno i moj brat koristi MTS net.
A otidji malo na you tube i druge sajtove koji imaju video klipove;-) pa ces da vidis kako skida.
Mada ponekad skinem i poneki film.Jos ako je u HD formatu od 4GB lako se nabere.
"Miki89ns":
u okviru paketa dobijam tih 350MB svakog meseca,pa sam proveravao kako im funkcionise 3g signal.Mogu reci da sam zadovoljan.
Videcemo njihove pakete za mobilni net kad ih uvedu,moraju biti manji od MTS.
Skeniracu ti i poslati pa ga desifruj ako uspes. Mislio sam da ih jurim da mi objasne,ali sam odustao jer to bi bio posao bez kraja.
Najbitnije da ne prelazim tih 15GB i da mi samo posalju ispravljene racune i bicemo zadovoljni i oni i ja.;-)
E da i da HSDPA sljaka kako treba i po snegu.
pozz.
[ dr.da @ 15.12.2009. 10:55 ] @
Koji modem koristis?Uz modem ztemf622 dobijas produzeni usb cabl.
Pametno sto se vodis tom logikom,ali uvek moras da pokrijes ta "sitna slova" koja postoje kod svakog operatera i da nadjes najbolju opciju koja odgovara tebi,da ti se ne odbilo od glavu.
Moras jednom da udaris pa se opametis;-).

[ Miki89ns @ 15.12.2009. 17:30 ] @
Koristim HUAWEI E1550..On direktno ide u komp....Pa opameticu se ako je racun tacan..
[ majce22 @ 25.12.2009. 09:18 ] @
Provera stanja ne radi od prekjuce???
Stanje mi je 0.00 a preostali besplatni KB 0. Pa ne verujem da sam potrosila bas tacno. I sta sad kad nemam pojma da li imam jos besplatnog saobracaja, 7 dana kriziranja ...
[ Miki89ns @ 25.12.2009. 14:56 ] @
Majce nazovi mts i prijavi problem!
Ja sam juce ubacio karticu i imam 62 dinara na racunu a preostalo MB za trosenje oko 1200..tako da dobro je..jer je skoro kraj meseca..i racun ne sme ovaj put da mi premasi!
Btw..stigao mi je neki dan racun na adresu za novembar..i pise da za naknadni saobracaj su mi naplatili preko 2.000 dinara..bas lepo od njih...i + na sve to dodaju PDV i porez na celu tu sumu od 10% plus osnovna osnovica od 499 din i PDV i na nju..tako da cela ta suma iznosi 3.300 dinara..Masala! Uglavnom nisam zeleo previse da analiziram racun jer bih se samo vise nervirao..A odgovor na zalbu jos nije stigao.
[ DR83 @ 28.12.2009. 22:45 ] @
Ima gresaka u novembarskim racunima tako da svima savetujem da DOBRO provere svoje racune i uloze reklamacije!
[ Miki89ns @ 04.01.2010. 11:38 ] @
Cao drustvo..rekao sam da cu se javiti kad mi stigne odgovor na reklamaciju pa evo..Jutros sam obavesten da moja reklamacija NIJE OSNOVANA! I da racunam moram da platim..Kako kaze gospodja potrosnju sam premasio za 6GB..sto kada se sracuna i doda osnovna suma dodje oko 2300 taman koliko je racun..I nista..Ja onako..u cudu naravno..pitam za listing..kao..naravno da moze da se izvadi..i takooooOo

E sad..nakon razgovora sam se zapitao kojih crnih 6GB i koja crna suma od 1800 dinara..da li je ona mislila na cifru od 6000 ili 600???? i da li je ona pomesala MB ili GB ili nema pojma o cemu je rec???Boze svasta..pa da sam potrosio dodatnih 6 GB..to bi bilo... 6000MBx 2.97=17.820..
a ako cemo po logici od 600MB sto je vise verovatno 600x2.97=1782 din..

Toliko o tome kakvi STRUCNI ljudi rade u u mtsu..


p.s.jos jedna anegdota vezana za mts...

Pre neki dan prilikom slanja sms poruke izbacivalo mi je gresku u slanju..i tako sam ja nastavio da saljem dok nije poslalo..bio uporan..na kraju sam odustao jer jednostavno nije htelo..kredita pre slanja poruke imao 185..posle 110..
Da..da..nazvao sam mts..oni su rekli da su sve te poruke tarifirane..odnosno u prevodu..toj jednoj osobi ce da stigne jedna te ista poruka 50 puta...a ako ne stigne u roku od 24h sata da ih nazovem..Naravno i da jesam..!
Napisali su reklamaciju..i javice mi se najkasnije za 48h..to je bilo pre 3 dana..hmmmm..Da li da ih opet pozovem???heh
Kradu novce neverovatno..A da li ce mi kredit uvecani za umanjen iznos??Da,kako da ne..kome su jos povecavali stanje na racunu..??Jedino po pitanju smanjivanja su strucni..a kod pospeida kod povecavanja!!!
[ owim @ 04.01.2010. 12:32 ] @
"E sad..nakon razgovora sam se zapitao kojih crnih 6GB i koja crna
suma od 1800 dinara..da li je ona mislila na cifru od 6000 ili
600????"

Pozovi 789, i trazi da ti procitaju resenje tog naloga. Osoba koja te
je kontaktirala takodje ti je samo procitala resenje naloga koji je
napisala druga sluzba. Sve je dokumentovano, samo trazi da ti
procitaju ceo tekst, da bi bio siguran, ukljuci snimanje razgovora na
mobu. Time ces resiti misteriju i znati sta dalje.
[ Miki89ns @ 04.01.2010. 14:14 ] @
Videcu da li cu da pozovem..tj..da li cu opet da se upustam u bilo kakav kontakt sa mtsom..kad okrenem 789 moram unapred da odvojim sat vremena da bih dosao na red..a ne zelim vise da svoje zivce i vreme trosim na nesto sto nece dati rezultata..Platicu racun...nema mi druge..
Naravno owim hvala ti na savetu!

Btw..ispravka..racun nije 2300 vec 3200..permutovao sam prve dve cifre..nazalost..
Danas, provera stanja kada karticu ubacim u fon ne radi..

Posto sam pazio na potrosnju u decembru..31.decembra je u statistici pisalo 1.85Gb download a 325 MB upload..kad se sve zbroji bude ne vise od 2200MB..makar po statistici..a pri proveri stanja na racunu..pri ubacivanju kartice..stajalo je da je preostalo za potrosnju oko 700MB..valjda ce biti sve ok..Iskreno se plasim da mi ne bude naduvan i racun za decembar..jer realno reklamacije ne daju nikakvog uspeha..i kako oni u racunu napisu..to je tako..i to mora da se plati.
[ Miki89ns @ 04.01.2010. 14:32 ] @
Jos jedno pitanje..prilikom provere stanja na racunu..nailazim na stavku-besplatni minuti-..jednom prilikom sam primetio da je pisalo oko 120 min..
a onda sledeci puta kada sam ubacio karticu..pisalo je oko 10 min..prvo..da li to znaci da se ta kartica moze koristiti za besplatne pozive jer nisam znao da se to dobija??Drugo..ako nisam koristio te pozive..tj..nikoga zvao..kako sam onda tih 110 min..potrosio? haha..e svasta od mtsa..da covek ne poveruje..
[ dr.da @ 04.01.2010. 19:13 ] @
ola Miki.;-)
Srecna ti Nova i da te mts u ovoj godini slusa bolje nego u staroj.;-)
A sad ozbiljno:racun taj plati,jer na kraju svih krajeva nema drugog resenja sa mts.
Sad jos da vidimo decembarski racun,pa cemo znati sta nam je ciniti.
Ako ti decembarski bude naduvan onda promeni paket na kolega jer tada nema sanse da predjes
kvotu bestplatnog saobracaja.
Sto se tice tih minuta na to ne obracaj paznju,jer na toj kartici ti je free samo tih 3GB.Sve ostalo ti se naplacuje.
pozz.
[ owim @ 04.01.2010. 19:34 ] @
^ To nisu validni podaci. 066 kontrola troskova podrzava 797 komandu i
svaki puta vraca drugi rezultat vezano za besplatni saobracaj -- a
besplatnog saobracaja na 066 nema (min i SMS), kao sto nema ni u 3G
paketima.
[ Miki89ns @ 04.01.2010. 20:32 ] @
Okay..nisam ni mislio te 'besplatne' minute da koristim..vec samo da znam sta je to..

@dr.da ..hehe..pa valjda ce me ove godine slusati BOLJE.. Cekacu racun pa cu da vidim..kontam da ce biti ok..a ako ne..posto ugovor ne mogu da raskinem bez placanja svih rata onda cu da uzmem veci paket-kolegu!
Pozz
[ brajko85 @ 06.01.2010. 17:35 ] @
A pazite ovo...meni je pre neki dan stigao ispravljen racun za jun na koji sam ulozio reklamaciju i to je reseno u moju korist, konacno. E sad, poruka mi je stigla uvece da uplatim. Sutra ujutru hocu da ukljucim net kad cvrc...iskljucili me. Odoh da platim racun i evo do dan danas sam iskljucen. Kazu da su sada odjednom iskljucili korisnike koji nisu platili racun za maj, jun ili jun pa sad ne znaju koliko treba da prodje da bi me ponovo ukljucili. Pa ko je ovde lud? Kako da platim racun za jun u junu kad mi je odgovor na njega stigao u decembru....sta reci a ne zaplakati. Jer se desilo nekom da ga iskljuce u ovom periodu?
[ Miki89ns @ 06.01.2010. 18:50 ] @
Cek cek..tebi je odgovor na reklamaciju stigao tek nakon 6 meseci???wtf??:S haha..strasno!..Pa oni su prekrsili ugovor debelo!!
[ Slobodan Milivojevic @ 07.01.2010. 00:47 ] @
Pa nije samo njemu, to je standardno kod mt:s-a da resavaju reklamacije posle par - 5-6 meseci. Da nije tuzno, bilo bi smesno.
[ Miki89ns @ 07.01.2010. 11:57 ] @
To je stvarno debelo krsenje ugovora..Pa ako mogu oni da krse ugovor..mogli bismo i mi..Meni su resili reklamaciju nakon mesec dana..u njihovu korist..A iako se brajko85 nacekao makar je dobro prosao..Smesno..tuzno..tragikomicno!!!
[ owim @ 07.01.2010. 12:11 ] @
Po ugovoru oni NE snose posledice ako kasne ili ne ispunjavaju svoje
obaveze, jer su se lepo "pokrili", dok za korisnika nedvosmisleno pise
da mora da plati racun. Stoga, "oko za oko" nije dobra taktika. :(
[ Miki89ns @ 11.01.2010. 13:04 ] @
Cao drustvo..Evo da vam javim odmah..stigao mi je racun za decembar i iznost 745 dinara..tako da sam sad happy jer je sve ok ovaj put.. Uvek treba ostaviti rezervu Mb pri potrosnji i sve ce biti ok..
[ Spitliver @ 12.01.2010. 12:43 ] @
E ovako.. Meni je stigao racun za decembar od 4557din sto je ludilo. A koristim paket od 6gb studenski-kolega. Istina je da sam ga presao u decembru ali mts brojac tj. ta aplikacija mi je racunala 6.27 sto je nekih 800 din u proseku preslo. A kao prvi mesec ne placam jer je to besplatno za nove korisnike. Za januar mi merac kaze da imam 1.60gb sto je 1638,4mb a kada prebacim karticu u telefon da proverim stanje on kaze da imam oko 9852230 kB sto mi dodje nekih 4,8Gb. A nemoguce da sam za 12 dana potrosio toliko sa obicnim surfanjem. Ni film nisam skidao ni nista.. Ili ja ne racunam dobro ili ne znam sta je u pitanju. Ali nikako logicki ne mogu da povezem kako sam toliko mogao novcano da prekoracim racun a i kako sad toliko za januar. A plus mi stoje neki minuti od 222 min u mts mrzi, a isto nisam nikog zvao. :S pa ko koga tu je*e sad?
Idem danas da uzmem listin i da se zalim pa da vidim sta ce mi reci. A i jos to da dodam da mi racun nije stigao samo poruka na taj mts program..
[ Spitliver @ 12.01.2010. 13:40 ] @
Heh, greska.. tacna cifra je 4972256 kB.. Sry
[ Miki89ns @ 12.01.2010. 15:49 ] @
Pa ako ti je decembar prvi mesec koriscenja onda treba da je sve besplatno..makar tako mislim..ili da naplate samo potrosnju preko tih 6Gb..u tvom slucaju 270MB..kako god da se okrene..ta suma od 4 hiljade nesto dinara ne moze da se dostigne.. :S

A za januar..nesto tu ne valja..ja sam do danas potrosio oko 900MB kad se saberu upload i download..istro na obicno surfovanje..primer samo..
Obrati paznju da ti moras da saberes sam potrosnju u downloadu i uploadu..kao i to da uvek moras da ostavis rezervu ..nekih 100-200-300MB pa i vise.. u zavisnosti od paketa..jer ti to ode na njihovo zaokruzivanje..
[ Spitliver @ 12.01.2010. 16:33 ] @
Pa ok. A nisam bio danas da pitam za taj racun jer sam zaglavio na faxu. Mislim ja cu traziti listing da se ja uverim na sta sam potrosio toliko sto je stvarno nemoguce!!! A i sta mogu jos da uradim? Da im ne platim? :S
[ DR83 @ 12.01.2010. 18:09 ] @
Ma opet se ponavljaju slicni problemi kao od letos. Ko moze, nek napusta brod koji tone (mts).

Trazi listing, ulozi reklamaciju i pitaj da li ce te iskljucivati ako ne platis racun koji je sporan. Ako kazu da nece - onda nista ne placaj.

[ dakipro @ 13.01.2010. 11:28 ] @
Isti problem, uzeo paket, koristio ga neko vreme, racun 10.000, 797 kasni do bola i nema veze sa vezom, listing stigao na ~17 stranica. Prva 7 dana upotrebe istrosen besplatan saobracaj, listing kaze na svaka 3 minuta poziv ka mts, utroseno 1100kb po pozivu, bukvalno tako na svim stranica listinga. Ja koliko kontam, ako sam nakacen na net jedan sat, a na svaka 3 minuta se skine 1100kb, dobijam za 1h cenu od oko 22 * ~5din, bude bar 100din sat vremena, ne koriscenja interneta i protoka, samo da sam konektovan. Mislim, sta sam ja tu pogresno radio? Nista... koristio po uputstvu, a modem koji su mi oni dali me je potkradao, njihova provera stanja na 797 je lagala uporno kako je sve 0, i jedno jutro rekla kako je 7700 din racun. Pa da sam preko mobilnog isao na internet ne bi toliko izasao racun... Ovih dana idem do njih, ako treba pisem zalbu, pa cemo videti dalje korake... nisu ni pare da ih tuzakam, ali nisu ni da im poklanjam bas...
I sta sad, ko bi tu bio kriv, korisnik koji je postupao po uputstvu, ili njihov uredjaj koji ne radi kako bi trebalo, iliti podesen je da krade??
[ majce22 @ 14.01.2010. 06:55 ] @
Meni je juce stigao decembarski racun svega 227 din iako mi je pretplata 700 +pdv+pumt. pogledam racun i vidim da pod stavkom 12.ostala umanjenja imam minus 660 din. kako, otkud nemam pojma! U svakom slucaju bilo bi dobro da na tome ostane :)
Jedina stvar koja mozda ima veze sa tim je da da sam pred novu godinu izmirila 4 zaostala racuna posto su me iskljucili naravno :) I ja sam imala jedan racun od 3.300 ali koji je bio cist, samo smo malo prekoracili, pa x 3din i eto! Jednog meseca priliko provere stanja stanje je bilo ogramno, nekoliko desetina hiljada ali se medjutim u toku tog istog meseca izgubilo. Sva sreca pa na kraju meseca nisam prosla kao ovde neki. I ovih 3.300 je bilo traumaticna spoznaja svih prednosti ovog paketa.
[ Miki89ns @ 14.01.2010. 12:45 ] @
Pricaj mi majce..Podignuo sam stipendiju da bih platio ratu tog glupog neta.. ((
[ Spitliver @ 17.01.2010. 14:05 ] @
Ja sam bio u korisnickom servisu i dali su mi listing na 144 strana, i to jos na moj usb.. :S (sreca pa bio kod mene) I rekli su da moram platiti ali kao mogu u dve rate i ne mora bash 20-tog moze i kasnije. :D Rekoh isto mi dodje dal cu odjednom ili iz dva puta platiti kada svakako moram.. Uzeo sam da racunam listing i tamo od neke 117 stranice pocinje sa naplatom i ja sam izracunao posle puno puno mukotrpnog rada i vremena da je to nekih 1500din. I to mi dodje to opt.koliko sam i ja izracunao. A rekao sam im jos da im je aparat sr*nje i da ne racuna kako treba, jel ili laze ili potkrada! Tebi Miki ode stipendija a meni "akcije" tj.one pare sto smo dobili i plus jos moj dzeparac. :S Drzava dala drzava uzela.. :D a sad ako treba ostavicu 1Gb slobodnog pa neka sada k*njaju.. E, da i jos to da je jedan moj prijatelj dobio racun od 3600 a nije ni prekoracio. Za njega jos ne znam sta su rekli, nisam ga video od tad..
[ Miki89ns @ 17.01.2010. 14:25 ] @
U jeeeeee..a meni su rekli da imam 72 strane listinga..na sta sam ja ostao zatecen i kontao da ce mi stampati strane koje sam posecivao..pa sam rekao..neka hvala..ne treba mi..mogu skriptu od tolikih strana da napravim..:s Pa sva sreca pa sam imao stipendiju Da nisam..pfff..
E ti ostavi tako..1GB..za svaki slucaj..i redovno ubacivaj karticu u fon i proveravaj stanje da znas na cemu si..Mislim da si spomenuo..one besplatne minute koje pisu prilikom provere stanja..To je glupost..to JEDNOSTAVNO ignorises..kao da ne pise..jer kao sto je neko rekao..iznad..to nije nista besplatno!
A znaci to sto ti je prvi mesec besplatan nista ne znaci?Moras da platis celu sumu?Sta?:s Ju,ju kakvi bolidi.. :S
Ne daj Boze da ja opet imam neke nesuglasice oko racuna jer onda nece biti dobro meni prvo,a ni njima sigurno kad ih 'posetim'..!!!
[ Spitliver @ 18.01.2010. 14:49 ] @
Sva sreca pa ne pisu strane koje si posecivao nego nesto kao 3Gnetmnc. . . i vreme kada si bio na netu.. :D Hm, pa nista od besplatnog meseca. A ni aprat nije jedan dinar nego nekih 3din. Pa meni je prosle nedelje pisalo 222 min a sada pise 0.00 :S lud j*be zbunjenog. Pa bolje za njih da ne budu neke nesuglasice oko racuna za januar jer cu ih z*****ti (da ne bude da je pretnja) ;)
[ Anchily @ 02.03.2010. 23:29 ] @
I ja sam imala slican problem sa racunom...
Koristim mts od februara prosle godine..apsolvent paket.. i prva tri meseca su bila besplatna, kad cetvrti mesec stigne mi racun od oko 5500dinara...kao prekoracila sam 7gb..naravno uzela listing koji je imao milion strana, ...tamo je radila neka teta koja nema predstavu sta je kb sta je mb a sta gb..itd,,,,zalila se..odbili zalbu i ja platim racun sta cu (naravno da sam bila besna kao i svi)...e sad narednih 4, a mozda i 5 meseci mi je stizao racun od recimo 34dinara, 25, 24...i tako nekako kad se sve sabere i oduzme opet sam na nuli..mozda cak malo i u plusu posto mi je mesecna predplata 999+pdv ...A da obracunavaju ludo, obracunavaju...i naravno i ja sam skontala da moram uvek da ostavim bar 1gb ako mislim da se uklopim u racun i od tad nemam problema sa racunom, a i super mi sljaka net iako mi nije bas idealan polozaj stana, radi mi hsdpa..

Da li neko mozda zna da li su i stari apsolvent paketi prebaceni na 15GB ili su i dalje sa 5 besplatnih GB?

I jos jedno pitanjce : Poslednjih par dana mi se desava da sam kao konektovana a recimo posivi mi skype..i kad ocu da se dikonektujem zablokira se i treba mu tri dana da se diskonektuje. Jedino resenje je da iscupam modem, vratim ga i opet se konektujem i onda radi ok jos neko vreme i onda opet tako. A u onom programcicu mi pokazuje kao da nemam ni jednu crtu signala.. Da li je neko imao slican problem? Skenirala sam komp sa NOD32, ne pokazuje da imam viruse.. :(
[ dr.da @ 03.03.2010. 10:09 ] @
"Anchily":
jesu, prebaceni su jos od 01.09.2009god.
Od tada ti je naraspolaganju svakih mesec dana po 15GB.I kao sto vec radis ostavi 1GB radi njihovog zaokruzivanja i racun ce ti biti ok.
pozz.
[ Anchily @ 04.03.2010. 22:00 ] @
Super, a ja se bezveze shtekam jos od tad!! Hvala dr. da!!!

A za ovo pucanje veze..ili kako vec da ga okarakterisem, nikad ti se nije javilo??
pozz
[ dr.da @ 05.03.2010. 08:02 ] @
Cao.
Desi se,naravno to je normalno da signal pukne ili zablokira ili ti ostane samo local,nemas internet pristup.
Tada se samo disconnect i ponovo connect i radi ponovo.Tako je u Bg gde sam zadovoljan signalom i brzinom.
Mada sam primetio da kad sam kod svojih ,u malom jednom gradu ,cesto se gubi internet pristup,ostaje mi samo local i to cesto se desava ,cim nisam
na aktivnom surfu.
Tad ukljucim neku online radio stanicu koja odrzava konstantan protok i surfam,da se svaki cas ne disc i con.-)
pozz.
[ bobilibob @ 15.03.2010. 11:16 ] @
Postovani prijatelji,
Da podelim sa vama svoju muku....
Naime prvi mesec dana sam koristio studentski mts internet paket apsolvent 15 gb limita. payio sam da ne prekoracim gigabajte jer je cena istih papreno skupa. brojac mi je na kraju meseca pokayao 14,5 gigabajta sto upload sto download.....
racun mi je dosao sa cifrom od 12 000 din. moji se umalo nisu slogirali.....
receno mi je da sam potrosio 19gb....
otisao sam u mts poslovnicu i podneo reklamaciju. citajuci vas forum skapirao sam da brojac koji se instalira uz mts driver za modem jednostavno ne broji kako treba vec broji koliki je stvarni protok. ono sto cu ja da ucinim jeste da se zalim do kraja jer me niko nije upozorio da brojac koji sam dobio uz modem ne radi kako treba a nisam ni znao kako mogu da izvrsim proveru stanja.
kako citam na forumumnogi muce muku. nisam video da ih je neko dobio na sudu. pisalo je u nekim postovima gore da je neka cura dobila racun 50 000. ne znam sta da kazem ali ima da idem i u strazbur ako treba jer njihovo ponasanje nece da se tolerise
drugaricu u telenoru koja radi na reklamacijama sam pitao sta mije da cinim i rekla mi je da cu najverovatnije morati da platim racun. ona radi na reklamacijama i kaze da telenor takvu reklamaciju nije prihvatio. ne znam sta ce biti sa mts'om ali nece izaci na dobro. bice krvi do koljena heheheheheh
nikada do sada nisam koristio usluge mts-a yato i nisam ynao kako da kontrolisem svoj racun. sve u svemu ja necu da im platim racun 12 000. mogu samo da ih tuzim za brojac koji ne radi jer ja ne mogu da sanjam kako on meri i da li radi. trebali su da kazu da ne radi a ne ovako da se ponasaju. no videcemo sta ce biti za pola godine kada me pozovu i jave u vezi reklamacije koju sam podneo.
pozdrav od mene za sad pa se javljam .......

mali update...
prvi racun me je zadesio na putu tj bio sam u gostima pa nisam imao prilike da drzim njihovo izdanje racuna u rukama vec mi je javljeno dami je racun za februar 12097.04 dinara (javili mi moji)
dodjoh danas svom kompu i mts mobilnom modemu koji nisam nosio na put....
stavim karticu u telefon otkucam *797# i imam sta da vidim. trenutno zaduzenje mi je 12 miliona kilobajta sto ce reci 12gb suvog prenosa podataka.....
umalo se nisam slogirao kada sam video. prva tri ili cetiri dana sam koristio net i skida nesto sa istog u vrednosti od nekih da kazem 3gb. ne znam kako su mi izracunali 12. sve u svemu prilazem fotografije kao dokaz....
moram ici u mts poslovnicu da vidi tih svojih 100 000 konekcija jer sam jedino tako mogao da napravim potrosnju od 12 gb. inace najnormalnije se konektujem i diskonektujem sa neta. neka bude nekih 30 puta u toku dana to mu dodje 3 megabajta. neka su i 30 ali nikako nisu 12GB.
Plasim se da ne zaglavim u Padinsku skelu jer ako ovako nastavim svetlost dana necu da vidim u bliskoj buducnosti. moze li mi neko reci o cemu se zapravo radi ........




[Ovu poruku je menjao bobilibob dana 16.03.2010. u 00:36 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao bobilibob dana 16.03.2010. u 00:37 GMT+1]


danas bio da se pisemno zalim. trazio sam listing koji je na 300 i kusur strana i ladno mi covek nije snimio na fles. dodjoh kuci da vidim i listinga nema hahahahah
moram opet ici. a na flesci je bio print screen programa koji sam dobio uz telekom gde se vidi potrosnja i poslednji reset ali je pitanje da li je ovaj uopste to i otvarao. da sam znao da je na flesci rekao bi mu da pogleda.
objasnio mi je da listing pokazuje konekcije od 1100 ili 1200 kilobajta i da je gotovo nemoguce imati tacan uvid jer kako je poredio recimo strana facebook-a se otvara sa 30mb i maltene na par sekundi se vidi 1100 kb dok se samo poslednji deo konekcije vidi manjim od 1100 ali je sa zaokruzivanjem.
zato je u listingu nekada upisano recimo 800 500 ili 300 kb.

[Ovu poruku je menjao bobilibob dana 17.03.2010. u 12:15 GMT+1]
[ bobilibob @ 17.03.2010. 16:26 ] @
danas sam bio ponovo za listing i dogledah ga.
evo linkova
https://docs.google.com/filevi...MTEtZWZiNjNiMzBhYTM2&hl=en
https://docs.google.com/filevi...ODAtZjBhODY2NmYzOWE1&hl=en
https://docs.google.com/filevi...N2QtM2M5ZDNhMmYzOWY3&hl=en

sam vaj radnik se je zacudio sta sam ja toliko radio i pitao me je sta sam koristio. rekoh mu da sam downloadovao smallwille aktuelne epizode njih 4 u februaru i avatar sto je veliko.
klasican surf i to je to.
napomenuo sam mu da sam koristio ratio master i ratio blaster za lazan prikaz uploada na privatnim torrent trackerima. to je za ove gde sam i skidao. inostrani su trackeri u pitanju, nije ni bitno. kada sam ga pitao da li se moze utvrditi koriscenje tih programa i taj fiktivni upload on mi je samo slegao ramenima.
inace zalio sam se na velicinu prekoracenja jer sam morao da imam 45 000 konekcija sto je nemoguce. sam listing nema toliko stavki. sve u svemu ima da provere a ako ne ima da im pokazem kako neko moze fiktivno biti zaduzen sa 300 terabajta pa onda da vidimo cija majka crnu vunu prede. verujem da ce utvrditi moj fake upload.
ako neko sme neka testira svoju konekciju ili konekciju osobe koja mu nije simpaticna pa da je se resi na duze vreme a da joj adresa bude padinska skela heheheh
crni humor.
[ dakipro @ 17.03.2010. 20:56 ] @
Iskreno mislim da Ratio Master ustvari laze samo trackere, tj samo im salje info za logove kao da ustvari uploadujes, sumnjam da zaista uploaduje nesto znacajno jer nemoras ni da imas fajl kod sebe da bi lagao, a mozes i da lazes da uploadujes sa 1MB sto svi znamo da je za nase podrucje sarena laza.Tako da, nemoj da se nadas mnogo da ces se tu izvuci, ako ti je racun stigao toliko koliko jeste, vrlo je verovatno da ces toliko i da platis, nazalost. To sto izvod ima gomilu konekcija je zato sto njihov program koji vadi listing na svaki 3 minuta vidi po konekciju, koliko god ti trosio. Posle toga neka njihova sluzba preracuna koliko si ustvari zaista skinuo sa neta, zaokruzi ti na 100kb i onda ti kaze koliko gb si skinuo pa te osamare po dzepu.
Meni je tako bilo, na kraju se ispostavilo da su moji zaista bahato pratili potrosen protok i da se slazu da su prekoracili oko 1gb, sto je izaslo na oko 8-9000 din preko, plus porezi i cudila, nakupi se samo tako.
[ bobilibob @ 17.03.2010. 22:00 ] @
Citat:
dakipro: Iskreno mislim da Ratio Master ustvari laze samo trackere, tj samo im salje info za logove kao da ustvari uploadujes, sumnjam da zaista uploaduje nesto znacajno jer nemoras ni da imas fajl kod sebe da bi lagao, a mozes i da lazes da uploadujes sa 1MB sto svi znamo da je za nase podrucje sarena laza.Tako da, nemoj da se nadas mnogo da ces se tu izvuci, ako ti je racun stigao toliko koliko jeste, vrlo je verovatno da ces toliko i da platis, nazalost. To sto izvod ima gomilu konekcija je zato sto njihov program koji vadi listing na svaki 3 minuta vidi po konekciju, koliko god ti trosio. Posle toga neka njihova sluzba preracuna koliko si ustvari zaista skinuo sa neta, zaokruzi ti na 100kb i onda ti kaze koliko gb si skinuo pa te osamare po dzepu.
Meni je tako bilo, na kraju se ispostavilo da su moji zaista bahato pratili potrosen protok i da se slazu da su prekoracili oko 1gb, sto je izaslo na oko 8-9000 din preko, plus porezi i cudila, nakupi se samo tako.


Pogledaj prijatelju ono sto sam postavio na temi http://www.elitesecurity.org/t368328-11#2549531 .
Recimo da sam sa neta skinuo 15 gigabajta. program koji belezi protok je na kraju meseca februara rekao da imam 14.6 gb dakle skinuo sam 14.6GB.
reci mi koliko konekcija bih morao da imam da bih imao ostvaren protok od 19 gigabajta sa zaokruzivanjem?
Prostim racunicom ces doci da je broj konekcija 45000. da li ih je toliko bilo. pogledaj moj listing pa mi kazi da li ima uopste toliki broj konekcija. sve ukuno ima oko 15000 intervencija. ja sam recimo upload vrsio sa po 356 kilobajta u sekundi. to mu izadje da je upload 2848 kilobita po sekundi. da li je to moguce naravno da nije. na drugoj temi na kojoj pisem http://www.elitesecurity.org/t368328-11#2549531 mozes videti fotografije brojaca.
bice ti jasno da nesto nije u redu. ja sam coveka koji radi u poslovnici u novom sadu pitao da li je moguce da program za lazni upload radi tako kako radi on je rekao da ne zna. ja sam inace to radio i na sbb-u i na adsl-u kod sezama pa se nije odrazavalo na protok. ako uspeju da mi kazu a verujem da ce pregledati konekcije jer moraju za tako nesto imati uvid ukapirati zapravo o cemu se radi. (kako su nahvatali hakere koji su upadali u sistem narodne lutrije i kupovali automobile i kako su otkrivali ko tadicu salje preteca pisma mailom utvrdice i meni na kom sam repetitoru bio prikacen i koliko sam imao protok tj upload)
[ snupisha @ 18.03.2010. 20:20 ] @
@ bobilibob - Pogledaj jos jednom stanje na *797#, ono ti pokazuje koliko ti je besplatnog saobracaja ostalo, a ne koliko si potrosio. Da to jeste tako, vidis iz cene - trebalo bi da je 0 (nula), ako si potrosio 3 GB do sada, a imas 15 GB ukljuceno u pretplatu, te ti ostaje 12 GB.
E, sad, za softver, tacno je da on ne vrsi zaokruzivanje, i to oni verovatno dobro znaju, ali i mi smo krivi koliko i oni ako potpisujemo ugovor a ne znamo sta potpisujemo. Citanjem poruka sa foruma shvatio si da ljudi imaju problema jer im stizu veliki racuni. U vecini slucajeva (mada ne mogu 100 % da tvrdim), nisu ljudi krivi, vec mts-ov interni softver za merenje i obracun saobracaja.
Mozemo svi da prilozimo nezavisne programe za merenje saobracaja na internetu, ali najveca fora je to sto mozemo da resetujemo modem, te oni kazu ''znate, odakle ja da znam da vi niste resetovali modem?'' i to je karta na koju oni igraju. Medjutim, na onom huawey (ili kako se vec zove) modemu neko rece da ostaje datum poslednjeg resetovanja. Mukama tu nije kraj - mi mozemo (ili bar ja mogu) na modemu da obrisemo konektovanja, sto je opet karta na koju mts-ovci igraju.

Meni se cini da je jedini spas greska u listingu. Na osnovu gresaka u listingu, mi mozemo da tvrdimo da listing sa greskama ne moze biti merilo ispravnosti tvrdnji koje nam mts servira. Evo mog primera:
Uvidom u listinge oni se nalaze na adresama:

http://www.dodaj.rs/f/42/wc/3qolCS1f/avgust-2009.pdf
http://www.dodaj.rs/f/b/5f/3KhiHmAZ/novembar-2009.pdf
uočio sam neke nepravilnosti. Na pojedinim mestima u listingu za novembar (označeni su žutom bojom), dolazilo bi do prestanka merenja saobraćaja uključenog u pretplatu i do početka naplate megabajta van limita, a zatim vraćanja na saobraćaj uključen u pretplatu (str. 109, 113, 115, 117, 118). U listingu za avgust sam na jednom mestu našao grešku u obračunu (takođe označeno žutom bojom, str. 42).

Ove greske u listingu pokazuju da sistem ne funkcionise, odnosno da mts ne moze da tvrdi da su oni proverom u dve razlicite baze utvrdili da je listing tacan, odnosno da smo zaista toliko potrosili koliko oni tvrde.
Ako su se ovakve greske potkrale, listing ne mogu smatrati za merodavan, tj. odakle znam da je ostatak tacan?

Zato, bobilibobe savetujem ti da pogledas dobro svoje listinge (a to mogu i ostali forumasi koji se zale na velike razune za 3g mts internet), da obelezite greske i da sa tim idete u poslovnice.
Druga stvar koja moze da se uradi jeste da se zalimo na rok resavanja prigovora. Oni za to imaju rok od 15 dana (u slucaju tezih provera), na osnovu clana 13.2. Ugovora o opstim uslovima koji svi postpaid korisnici potpisuju. Ukoliko to ne rese u tom roku, oni krse ugovor i mi mozemo da ih tuzimo ili da ih prijavimo trzisnoj inspekciji za krsenje ugovora (sto je, priznacete sve, jeftinija varijanta).
[ bobilibob @ 18.03.2010. 21:21 ] @
Citat:
snupisha: @ bobilibob - Pogledaj jos jednom stanje na *797#, ono ti pokazuje koliko ti je besplatnog saobracaja ostalo, a ne koliko si potrosio. Da to jeste tako, vidis iz cene - trebalo bi da je 0 (nula), ako si potrosio 3 GB do sada, a imas 15 GB ukljuceno u pretplatu, te ti ostaje 12 GB.
E, sad, za softver, tacno je da on ne vrsi zaokruzivanje, i to oni verovatno dobro znaju, ali i mi smo krivi koliko i oni ako potpisujemo ugovor a ne znamo sta potpisujemo. Citanjem poruka sa foruma shvatio si da ljudi imaju problema jer im stizu veliki racuni. U vecini slucajeva (mada ne mogu 100 % da tvrdim), nisu ljudi krivi, vec mts-ov interni softver za merenje i obracun saobracaja.
Mozemo svi da prilozimo nezavisne programe za merenje saobracaja na internetu, ali najveca fora je to sto mozemo da resetujemo modem, te oni kazu ''znate, odakle ja da znam da vi niste resetovali modem?'' i to je karta na koju oni igraju. Medjutim, na onom huawey (ili kako se vec zove) modemu neko rece da ostaje datum poslednjeg resetovanja. Mukama tu nije kraj - mi mozemo (ili bar ja mogu) na modemu da obrisemo konektovanja, sto je opet karta na koju mts-ovci igraju.

Meni se cini da je jedini spas greska u listingu. Na osnovu gresaka u listingu, mi mozemo da tvrdimo da listing sa greskama ne moze biti merilo ispravnosti tvrdnji koje nam mts servira. Evo mog primera:
Uvidom u listinge oni se nalaze na adresama:

http://www.dodaj.rs/f/42/wc/3qolCS1f/avgust-2009.pdf
http://www.dodaj.rs/f/b/5f/3KhiHmAZ/novembar-2009.pdf
uočio sam neke nepravilnosti. Na pojedinim mestima u listingu za novembar (označeni su žutom bojom), dolazilo bi do prestanka merenja saobraćaja uključenog u pretplatu i do početka naplate megabajta van limita, a zatim vraćanja na saobraćaj uključen u pretplatu (str. 109, 113, 115, 117, 118). U listingu za avgust sam na jednom mestu našao grešku u obračunu (takođe označeno žutom bojom, str. 42).

Ove greske u listingu pokazuju da sistem ne funkcionise, odnosno da mts ne moze da tvrdi da su oni proverom u dve razlicite baze utvrdili da je listing tacan, odnosno da smo zaista toliko potrosili koliko oni tvrde.
Ako su se ovakve greske potkrale, listing ne mogu smatrati za merodavan, tj. odakle znam da je ostatak tacan?

Zato, bobilibobe savetujem ti da pogledas dobro svoje listinge (a to mogu i ostali forumasi koji se zale na velike razune za 3g mts internet), da obelezite greske i da sa tim idete u poslovnice.
Druga stvar koja moze da se uradi jeste da se zalimo na rok resavanja prigovora. Oni za to imaju rok od 15 dana (u slucaju tezih provera), na osnovu clana 13.2. Ugovora o opstim uslovima koji svi postpaid korisnici potpisuju. Ukoliko to ne rese u tom roku, oni krse ugovor i mi mozemo da ih tuzimo ili da ih prijavimo trzisnoj inspekciji za krsenje ugovora (sto je, priznacete sve, jeftinija varijanta).


JAsno mi je sto govoris.
Meni su dali objasnjene za to da su neki delovi konekcija manji od 1100kb iz razloga sto poslednja konekcija traje koliko traje i sto preskoci od 1100kb a da je manje od 1100kb se pokazuje kao 500 600 ili 800 kb.
Sto se tice mog listinga on je na 350 strana, postavio sam ga na netu sve i da gledam nemogu da saznam da li ima greska.... sto se tice internog meraca..... Problem je sto nisam imao nezavisni merni softver aktiviran u februaru. kasno se setih da pokenem bw meter. on meri konekcije i po satu tako da bih nasao problem da postoji. Kako sam rekao mene plasi program ratio master i ratio blaster koji salju fake ratio trackerima tj prikazuju lazni upload. Sigurno ovde ne bih pametovao i nekog lazno krvio da sam stvarno prekoracio ptrosnju. Ja sam u zalbi koju sam napisao stavio da program kojim sam dobio od njih pokazuje da sam ja potrosio 14.6 gigabajta ili tako nesto ne secam se bas u kilobajt koliko je bilo ali recimo da je toliko. znaci nikako nisam presao dozvoljeno ogranicenje. otakodje sam dodao da nikako nisam mogao napraviti toliko prekoracenje sve i da su se konekcije zaokruzivale na 100 kilobajta a da sam ja trosio kilobajt. dakel da su me 99kilobajta krali po konekciji opet je mnogo 4.5 gigabajta prekoracenja.
Kako sam napomenuo koristio sam ratio master i jedino on moze da mi napravi problem. Na zalost nemam nikog ko bi mogao taj progra da testira a da ima 3g mobilni internet. Dogovorih se sa drugaricom koja radi u telenoru na reklamacijama da joj objasnim rad programa i pokazem kako ratio master dodaje kilobajte ili gigabajte sve jedno i da ga testira kod sebe pa da vidi kako to prolazi kroz telenorov sistem. ako neko od vas ima mogucnost da testira ratio master neka proba. meni je problem i da proverim stanje na *797# jer ne radi sistem ovih dana. onda i kada je radio pokazivao mi je uvek istu brojku.
sve u svemu uzdam se u njihovu profesionalnost i da ce uvideti da sam u nekim trenucima imao upload od 384 kilobajta po sekundi. Problem mi je sto ne znam u koje vreme sam tacno vrsio fake upload tj. smallville sam skidao kasno u noc a sutra dan bih radio upload.
ne znam kakav oni imaju sistem provere ali valjda mi objasne moje stvarno potroseno sa onim sto pokazuje listing. sigurno ce videti da su neke konekciej sa enormnim uploadom i da je to nemoguce. ako i tada ne veruju pokusacu da im pokazem na njihovim nalozima da ratio master i ratio blaster njihov sistem ne vidi. naravno moracu prvo da ga testiram sa drugaricom.
[ snupisha @ 18.03.2010. 22:08 ] @
U listingu samo treba da vidis ima li nizova tipa
0
0
0
0
0
2,75 - ovo ne sme biti pvde
2,75
2,75
0
0
0
0
0

mora da ide sve 0, pa onda naplata.

i tako dalje, tj. da li se naplata saobracaja umece u saobracaj predvidjen pretplatom - jer to je nedopustivo, pogresno i pokazuje kako im lose radi sistem, dakle, ne mogu da ga uzmu za neoborivo merilo! Za to ti ne treba puno vremena, ne moras apsolutno svaku stranu listinga da pregledas, vec npr. samo oko onog dela gde pretplata prelazi u naplatu.
Drugo, brzim pregledom strana videces ima li nedoslednosti niza, tj. da li ti se, kada brzo skrolujes stranicu umesto nula umecu neki brojevi vece duzine, a onda opet idu nule. Jer skrolovanjem nule se vide kao linija, a 2,75 (ali i drugi brojevi) zauzimaju vise mesta, te ''podebljavaju'', odnosno kvare liniju. Kad to primetis, zaustavis se, i vidis da li ima greska tipa koji sam gore naveo primerom. Nadam se da si me razumeo. Nista te ne kosta, a mozda moze da ti pomogne, plus uzima manje vremena nego testiranje programa.

I za kraj, pamet u glavu, 3G net nije za skidanje ''teskih'' sadrzaja sa neta - serije, filmovi, najnovije igrice (od po nekoliko GB) itd. Moze poneki album, mozda neki film (ali sve zavisi od paketa koji imas!), ali ne citave sezone. Ne isplati se cimanja po poslovnicama, sa zalbama i velikim racunima (cak iako ih nisi napravio).

POz
[ bobilibob @ 18.03.2010. 23:01 ] @
Citat:
snupisha: U listingu samo treba da vidis ima li nizova tipa
0
0
0
0
0
2,75 - ovo ne sme biti pvde
2,75
2,75
0
0
0
0
0

mora da ide sve 0, pa onda naplata.

i tako dalje, tj. da li se naplata saobracaja umece u saobracaj predvidjen pretplatom - jer to je nedopustivo, pogresno i pokazuje kako im lose radi sistem, dakle, ne mogu da ga uzmu za neoborivo merilo! Za to ti ne treba puno vremena, ne moras apsolutno svaku stranu listinga da pregledas, vec npr. samo oko onog dela gde pretplata prelazi u naplatu.
Drugo, brzim pregledom strana videces ima li nedoslednosti niza, tj. da li ti se, kada brzo skrolujes stranicu umesto nula umecu neki brojevi vece duzine, a onda opet idu nule. Jer skrolovanjem nule se vide kao linija, a 2,75 (ali i drugi brojevi) zauzimaju vise mesta, te ''podebljavaju'', odnosno kvare liniju. Kad to primetis, zaustavis se, i vidis da li ima greska tipa koji sam gore naveo primerom. Nadam se da si me razumeo. Nista te ne kosta, a mozda moze da ti pomogne, plus uzima manje vremena nego testiranje programa.

I za kraj, pamet u glavu, 3G net nije za skidanje ''teskih'' sadrzaja sa neta - serije, filmovi, najnovije igrice (od po nekoliko GB) itd. Moze poneki album, mozda neki film (ali sve zavisi od paketa koji imas!), ali ne citave sezone. Ne isplati se cimanja po poslovnicama, sa zalbama i velikim racunima (cak iako ih nisi napravio).

POz

vidis tebra dobro si mi rekao. ja gledao ali nisam obratio paznju da gde su nule ima 2.2021 pa opet nula pa opet 2.2021
ocigledno se javio neki fels. sacekacu da vidim sta ce da presude ili od ponedeljka da odem do poslovnice i da ukazem na gresku u listingu.
inace naravno da nisam lud da skidam cele sezone ima ko to radi. skinuo sam 3 epizode od po 350 megabajta i jedna je bila 700 i to je moj download.....
buni me na strani 184 dela listinga od 10. do 19. u mesecu ima fels....
[ bobilibob @ 21.03.2010. 03:11 ] @
@snupisha

Nemam prava jos da saljem privatne poruke i mailove pa moram ovako. mislim da sam dozvolio da svako vidi listing. ako i dalje postoji problem daj mi mail da ti iprosledim
[ owim @ 23.03.2010. 05:30 ] @
"Meni se cini da je jedini spas greska u listingu. Na osnovu gresaka u
listingu, mi mozemo da tvrdimo da listing sa greskama ne moze biti
merilo ispravnosti tvrdnji koje nam mts servira."

"Ove greske u listingu pokazuju da sistem ne funkcionise, odnosno da
mts ne moze da tvrdi da su oni proverom u dve razlicite baze utvrdili
da je listing tacan, odnosno da smo zaista toliko potrosili koliko oni
tvrde. Ako su se ovakve greske potkrale, listing ne mogu smatrati za
merodavan, tj. odakle znam da je ostatak tacan?"

Mislim da je ovo POENTA, koju niko ne može da opovrgne, jer je
eksplicitan dokaz.

Pratično, ti se žališ (i ne moraš da platiš račun). oni ti ne usvoje
žalbu (tad valjda moraš da platiš račun?), pa pišeš žalbu na žalbu,
ali račun si već platio. Suština je da sa eupućenima u poslovnici ne
možeš da polemišeš jer oni to ne razumeju i nisu motivisani da se
potrude, jer se samo cimaju a ništa ne dobijaju.
[ snupisha @ 23.03.2010. 08:59 ] @
Ja sam za to da lupas zalbu na zalbu. I da platis samo pretplatu, tj. nesporni deo racuna, kada ti odbiju zalbu. A za ovaj deo sto se sporis, da ne platis.
Zalba na zalbu, sve dok je ne usvoje u tvoju korist. Pokazes im da mozes da se ćeras sa njima do kraja. Jeste da je mnogo cimanja, ali, zasto da im das par crvenih novcanica, kad nisi napravio toliki racun, nego je to uradio njihov sistem za merenje?
[ bobilibob @ 23.03.2010. 11:10 ] @
Ja ih cekam do srede cetvrtka da me izveste o gresci u listingu i uopste o reklamaciji koju sam podneo a ako ne preac trzisna i da ih tuzim. Ono sto me zanima jeste sta se desava kada oni prekrse ugovor, kakva su moja prava i sta se desava nadalje kada je ugovor u pitanju izmedju mene i njih?
Ne mogu da me pozovu i da kazu da je sve u redu kada je u mom slucaju naocigled greska prisutna sa obracunom i potrosnjom.
[ owim @ 23.03.2010. 11:40 ] @
"Ne mogu da me pozovu i da kazu da je sve u redu kada je u mom slucaju
naocigled greska prisutna sa obracunom i potrosnjom."

Zapravo mogu. A mozes i ti. Svaka strana misli da se poziva na valjane
dokaze (i iznosi ih) ili blefira. Neretko korisnici kazu "Telekom me
pokrao" a neko je zvao tetku u USA sa njihovog fona. I sta onda? Jedna
od strana ponece tuzbu u Privrednom sudu. To mozes da budes ti ako
mislis da si ostecen, npr. zato sto reklamacija nije resena na vreme.
Bitno je da moras da budes materijalno ostecen. Taktika MTS-a je da
ceka i resava reklamacije godinu dana i onda su korisnici _mentalno_
osteceni, a to ne mogu da naplate. Grrrr.

Bio sam danas u KC u Kralja Aleksandra u BG, u 8.00am da zavrsim sto
pre, imam nerasknjizenu fakturu iz aprila 2009. i svaki put kad je
iskljucenje -- iskljce me na par sati. Fora je sto me zaduzuju za
period kad sam imao avans, ali reklamacije vezane za avans nisu smele
da se knjize u aplikaciji X jer je :"direktor tako rekao", i dug stoji
od onda (danas mi je objasnila sluzbenica na taj nacin). Dakle, oni
mene zaduzuju sa recimo 3.000 din za april 2009, a i dalje mi stoji
virtuelni avans od 3.000 koji se ne trosi (samo treba prebaciti s leve
na desnu stranu, potire se, onda je nula, tj. nemam duga, sto je
realno). Ali, ja sam mentalno ostecen sto me zezaju godinu dana oko
toga. Sto nije nista u poredjenju sa vama koji imate teske 3G racune.
[ bobilibob @ 23.03.2010. 14:10 ] @
Citat:
owim: "Ne mogu da me pozovu i da kazu da je sve u redu kada je u mom slucaju
naocigled greska prisutna sa obracunom i potrosnjom."

Zapravo mogu. A mozes i ti. Svaka strana misli da se poziva na valjane
dokaze (i iznosi ih) ili blefira. Neretko korisnici kazu "Telekom me
pokrao" a neko je zvao tetku u USA sa njihovog fona. I sta onda? Jedna
od strana ponece tuzbu u Privrednom sudu. To mozes da budes ti ako
mislis da si ostecen, npr. zato sto reklamacija nije resena na vreme.
Bitno je da moras da budes materijalno ostecen. Taktika MTS-a je da
ceka i resava reklamacije godinu dana i onda su korisnici _mentalno_
osteceni, a to ne mogu da naplate. Grrrr.

Bio sam danas u KC u Kralja Aleksandra u BG, u 8.00am da zavrsim sto
pre, imam nerasknjizenu fakturu iz aprila 2009. i svaki put kad je
iskljucenje -- iskljce me na par sati. Fora je sto me zaduzuju za
period kad sam imao avans, ali reklamacije vezane za avans nisu smele
da se knjize u aplikaciji X jer je :"direktor tako rekao", i dug stoji
od onda (danas mi je objasnila sluzbenica na taj nacin). Dakle, oni
mene zaduzuju sa recimo 3.000 din za april 2009, a i dalje mi stoji
virtuelni avans od 3.000 koji se ne trosi (samo treba prebaciti s leve
na desnu stranu, potire se, onda je nula, tj. nemam duga, sto je
realno). Ali, ja sam mentalno ostecen sto me zezaju godinu dana oko
toga. Sto nije nista u poredjenju sa vama koji imate teske 3G racune.


Zanima me samo sta se desava kada se prekrsi reklamacija? da li da ih tuzim i sta dobijam tuzbom jer ako prodju 15 dana a ne jave mi da je problem resen na bilo koji nacin oni krse ugovor. Da li to znaci da taj racun ne placam ili kako?
U mom slucaju postoji greska u listingu za dan 19. 02. i to je jasno. ne mogu u sred dela gde mi je besplatan saobracaj zaracunavati potrosnju a zatim ne racunati tipa
0
0
0
0
0
2.201 - ovo me mesto nije tu
2.201 - ovo me mesto nije tu
2.201 - ovo me mesto nije tu
2.201 - ovo me mesto nije tu
.
.
.
.
0
0
0
0
0
0
[ snupisha @ 23.03.2010. 15:59 ] @
@ ovim - ti lepo reci sluzbenici da te briga sto je direktor tako rekao, tebe interesuje samo ono sto je direktor naredio pismeno. Sve sto je usmeno, moze vetar da odnese. Dakle, ako je on pismenim putem obavestio sluzbenike da se to ne radi, delimicno je u redu (delimicno, jer nije objasnio zasto to trazi). Ako je rekao, pa sta to tebe briga? Na osnovu kog propisa ona tebi to ne moze da uradi? Na osnovu koje pismene zabrane? Ti imas problem sa resavanjem prigovora koji moze da se resi za 10 sekundi, ali ona to ne moze da radi, jer joj je ''direktor tako rekao''? Sta to nas interesuje?!
[ Anchily @ 23.03.2010. 20:37 ] @
Hvala dr.da ali mislim ipak da ovo nije bas normalno...jer mi se ranije nije tako nesto desavalo a koristim vec duze vreme ovaj net....verovatno me zeza operativni sistem i nesto zablokira...cim nece ovako da se diskonektuje, nego moram da iscupam iz usb-a....probacu da sredim sistem...samo me malo mrzi ;)


Kad smo vec kod tog listinga...meni je vec prvog dana u mesecu druga konekcija skoro svaka druga treca bila sa nekom sumom...
1.jun...1100kb...0
1.jun...1100kb...2.75 ( ili vec koliko..ne secam se..)

ali kad se zaracuna samo taj dan (1.jun) ispadne da trebam da platim negde preko 100dinara..a gde je tu zadnji dan u mesecu...i naravno da sam se zalila i na to..i oni su mi satro rekli kad saberem sve konekcije koje se nisu naplatile da je to 5gb ( koliko je tad bio apsolventski paket) a da su ove naplacene kao nasumicno rasporedjene po listingu..ma ko da racuna sad to...Znam 100% da nema sanse da sam toliko potrosila jer sam mozda samo za nijansu vise koristila nego predhodnih meseci...mislim sta da kazem LOPOVI!!!!

Iskreno da mi je (ne daj Boze) bio veci racun verovatno bih ih tuzila...ali ovako nema svrhe da se razvlacim..platila tih 5 000 i posle pamet u glavu...zbog tog glupog meraca uvek ostavim 1gb i sad me ne boli glava...sto svima savetujem!!!

pozZ svima i puno srece bobilibob u resavanju tvoje zalbe!
[ DR83 @ 24.03.2010. 19:57 ] @
Citat:
Anchily:

ali kad se zaracuna samo taj dan (1.jun) ispadne da trebam da platim negde preko 100dinara..a gde je tu zadnji dan u mesecu...i naravno da sam se zalila i na to..i oni su mi satro rekli kad saberem sve konekcije koje se nisu naplatile da je to 5gb ( koliko je tad bio apsolventski paket) a da su ove naplacene kao nasumicno rasporedjene po listingu..ma ko da racuna sad to...Znam 100% da nema sanse da sam toliko potrosila jer sam mozda samo za nijansu vise koristila nego predhodnih meseci...mislim sta da kazem LOPOVI!!!!


Pa moras tako da sabiras, posto tako mts selektivno obracunava, znaci od ukupnog broja smsova/poziva/mb-a oduzmu ono sto imate free u okviru pretplate a na listingu kako se prikaze - prikaze, mada desi im se i da u tome pogrese tj ako vam je ostalo npr 5,5 minuta(uz sva zaokruzivanja razgovora na 60+1) razgovora za dz, "rashoduju" vam samo 5 min ... itd itd.

Igranka bez prestanka.
[ bobilibob @ 26.03.2010. 18:18 ] @
ovo sam dobio od telekoma:
Name:
Number: mtsINFO@
Content:
Postovani, molimo Vas da u roku od 5 dana izmirite dug od 12097,04 din. za februar 2010. U protivnom bice Vam iskljucen odlazni saobracaj. Vas Telekom


U pitanju je telenor 3G internet i spornih 4gb koje sam prekoracio. Da li to znaci da mi je zalba odbijena i da ce me ukoliko vec sutra zvati da mi to kazu. Ako je tako sta trebam da uradim. JA to nisam potrosio jer brojac mi je tek sada pokazao 19gb. da li da im odnesem print screen pa vide ili je sve to uzalud.
[ snupisha @ 26.03.2010. 18:25 ] @
Ja ti savetujem da svratis do poslovnice i platis samo pretplatu (nesporni deo racuna), a za ovaj sporni deo da se ganjas s njima :(
Drugo, trebalo bi da te zovu (bar je dosad tako bilo) i da te obaveste da ti je zalba odbijena, a ne da te obavestavaju sms-om!

Pozdrav
[ bobilibob @ 26.03.2010. 18:48 ] @
Citat:
snupisha: Ja ti savetujem da svratis do poslovnice i platis samo pretplatu (nesporni deo racuna), a za ovaj sporni deo da se ganjas s njima :(
Drugo, trebalo bi da te zovu (bar je dosad tako bilo) i da te obaveste da ti je zalba odbijena, a ne da te obavestavaju sms-om!

Pozdrav


Ako me kojim slucajem pozovu sutra ili u toku narednih dana i kazu da je zalba odbijena ima da se sudim sa njima pa koliko kosta da kosta. Da me prave budalom necu da im dozvolim pa ne znam sta da je.
Evo trenutnog stanja za mesec februar i mesec mart. U ta dva meseca sam i koristio 3G internet. Dakle ima da rese problem kako znaju i umeju. U ovom mesecu brojcanik radi odlicno mislim koliko sam potrosio toliko je umanjeno od 15GB kada proveravam stanje na *797#
[ majce22 @ 03.05.2010. 13:01 ] @
Posle godinu i par meseci koriscenja ovog interneta evo sta mi se desilo sa racunom za mart - racun 3.300 ali nisam nesto sumnjala jer ga koristimo nas troje a mog brata naravno mrzi da proverava preostali besplatni saobracaj pa sam pomislila da je moguce da smo prekoracili 6gb koliko inace imamo u paketu.
Kad sad da pogledam listing imam sta i da vidim!!! 30.i 31.3. imam 659 poziva po identicnih 1100kb koji su mi fakturani svi sa 1.75din,i to ponekad i do 4 takve konekcije u istom minitu!
Procitala sam ovde da se drugima desavalo slicno ali ne mogu da opisem kakav je bes to izazvalo u meni jer znam da ce kad odem tamo da se zalim da me naprave ludom one sredovecne tetke koje ne znaju ni koliko jedan gb ima mb...
[ shmajser @ 06.05.2010. 11:16 ] @
Ako je nekom za utehu, drzao sam u rukama MTS racun za interenet u iznosu od 560.000,00 sa PDVom, lik ga je platio. To je bilo u martu 2009 godine. Zajebucnuo se, koristio ga u romingu. Inace, racunica je prosta, samo malo da je pojasnim:

560.000,00 dinara = nov FIAT Punto u to vreme.
[ zvezdasbg @ 06.05.2010. 11:34 ] @
Aman ljudi informisite se malo o cenama. Kapiram da se desavaju i kradje od strane opratera, ali meni nikako ne ide u glavu kako neko moze ici u inostranstvo, a pritom da se dobro ne raspita o cenama. Jebt!
[ shmajser @ 06.05.2010. 11:51 ] @
na zalost takvih je 80% korisnika. ne znaju da je internet u inostranstvu 1000 puta skuplji, a operateri te za tako nesto i ne obavestavaju. I naravno kad potpises ugovor odmah ti je i pusten roming, a kad porpises telefonski postpaid ugovor moras da cekas 3 meseca da ti puste roming ili da uplatis 9.000,00 dinara na racun operatera. Sve su to one najgore lihvarsko-ekonomsko-jevrejske fore. Samo da ti oderem kozu sa ledja, a sta ces ti posle bole me uvo.
[ zvezdasbg @ 07.05.2010. 08:50 ] @
Cak i da ne znas cene u romingu, po difoltu treba da ti bude jasno da je to uzasno skupa zajebancija. Nije to slucaj samo sa nasim operaterima. Zato ko god krene negde u inostranstvo i nosi svoj mobilni neka se dobro informise koliko sta kosta. Licno mislim da u inostranstvu ne treba koristiti srpsku karticu. Ako bas morate, onda samo najsonovnije usluge - poziv i sms poruke. Internet, MMS poruke ili video pozive ni slucajno!
[ majce22 @ 09.05.2010. 07:06 ] @
Na moja pitanja kako je to moguce i da li je to u redu zena koja radi u poslovnici mi je samo dala obrazac za reklamaciju...
[ snupisha @ 11.05.2010. 22:39 ] @
Ja sam dobio resenje Trzisne inspekcije, koja, gle cuda, nije utvrdila nikakve nepravilnosti u tarifiranju podataka. Resenje je stiglo posle vise od dva meseca od moje posete Trzisnoj inspekciji i podnosenja prijave protiv mts-a. Jedino sto su utvrdili kao prekrsaj je duzina resavanja reklamacije i za to je podnet zahtev(!) Prekrsajnom sudu. Sta se dalje desava, pojma nemam. Ako ima pravnika na forumu, molio bih ih da mi pomognu pruzajuci obajsnjenje sta dalje...

Evo resenja ovde
http://www.dodaj.rs/f/3Q/t1/3EbAbddI/resenje-trzisne.jpg

A onda sam opet otisao do mts-a, sa namerom da poslednji put pokusam da resim problem sa operaterom, jer sam neke nepravilnosti u listinzima nasao posle, kada sam pripremao dopis za Trzisnu inspekciju. U mts sam otisao cvrsto uveren da ih imam u saci, jer nepravilnosti koje imam u listingu su nelogicne, tj. lice na kradju. Sledeca instanca kojoj planiram da se zalim je RATEL (Republicka agencija za telekomunikacije).

U jednoj poslovnici (na Terazijama) im nije radio softver, ali sam ipak popricao sa zaposlenima, ukazavsi im na nedopustive greske.
Na ono cuveno umetanje naplate usred pretplate (o cemu sam pisao u nekom od prethodnih postova), zena mi je rekla kao jos jednom/-oj clanu/-ici ovog foruma: "Znate, kada se sve to sabere, ispasce toliko koliko ste potrosili".
Ja: "Prvo, nemam nameru da 150 strana listinga sa 50 logova po strani (150 x 50 = 7500) izracunavam. Toliko zaludan nisam. Drugo, ja opet ponavljam da ovako izmesano ne moze. Mora da ide prvo pretplata, pa naplata i kraj price."

Kako im nije radio softver, nisu mogli nista da urade, te su me uputili u drugu poslovnicu. Pre samog odlaska sam im rekao: "Da li ste normalni, mnogo ljudi je uzelo internet jer je bio povoljan i bio im je potreban, a dosli su im ogromni, neopravdano veliki racuni koje ne mogu da plate ili se non stop zale? Vecina nas se opekla sa ovim, shvatili smo da smo sklopili ugovor sa djavolom (tim recima!), jer je sistem napravljen tako da ste vi uvek u pravu, odnosno da ste vi uvek na dobiti. Ja vise nikada, ali nikada, necu potpisati takav ugovor niti saradjivati sa mts-om. Mozda cete uzeti nama pare sad, ali izgubicete poverenje korisnika, a to je nesto sto se tesko stice, a vrlo lako gubi."
Nisu imali nista da dodaju, a po izrazu lica se videlo da su izgubljeni.


Otisao sam u drugu poslovnicu (na Trgu Nikole Pasica). Tamo me je docekao neki mladji, koji je bio prvo imao stav: "Sta Vi hocete? Dva puta ste se zalili i oba puta Vam zalba nije uvazena."
Dijalog nadalje tece ovako...

Ja: "Nasao sam neke nepravilnosti u listingu koje su nelogicne i zelim da opet pisem zalbu."

Radnik u poslovnici: "Koje nelogicnosti? Bas super sto si dosao kod mene, ja cu sve da ti objasnim." (obratite paznju na prelazak na TI) "Vidis, trebalo je da pazis na zaokruzvanje. To je zapravo baferovanje" (obratite paznju na zbunjivanje korisnika tehnickom terminologijom!, sreca te nisam toliko tupav sa terminima, a ni glup, ali zamislite starije ili manje upucene ljude). "Softver koji si dobio ne radi dobro, moras da proveravas preko telefona, ubacivanjem kartice i pozivanjem *797#. Ako ne zelis to da radis, onda tu kolicinu podataka koja pise u tvom softveru pomnozis sa 1.95 i dobices priblizno koliko si potrosio za taj mesec. "

Ja: "A sta je to 1.95?"

Radnik u poslovnici: " To je koeficijent kojim priblizno utvrdjujes kolicinu ostvarenog saobracaja."

Ja: "Kako ste vi dosli do tog koeficijenta? Odakle vam bas to da je 1.95?"

Radnik u poslovnici: "Pa to je koeficijent do kog smo mi dosli, i tako mozes da vidis otprilike koliko ti je saobracaj."

Ja: "Kako ste dosli do njega, zelim da mi objasnite?"

Radnik u poslovnici: "Tako utvrdjujes pribliznu kolicinu, najsigurnije je da ubacis karticu i pozoves *797#." (Nije mi odgovorio na ovo pitanje)

Ja: "Ali ja sam racunao odstupanje za jednu konekciju, u trajanju od pola sata. Npr. u mom softveru pise da sam potrosio 15 MB, a kada sam sabrao logove izlistinga za tacno tu konekciju, odstupanje je bilo 10 % sto je jednako 0,1 (dakle koeficijent!), a Vi tvrdite da treba da se mnozi sa 1.95, sto je 195 % odstupanja od onoga sto kaze softver! Jesam biolog, ali toliko matemitke znam."

Radnik u poslovnici: "Pa to ti je optimala, jesi li cuo za tako nesto, to je optimalna vrednost." (wtf?)

Ja: "Kakva optimala, pa to je ogromno odstupanje! Dajte mi da pisem zalbu, otvorite listing za avgust."

Radnik u poslovnici: "Nemam ga ovde."

Ja: "Evo vam mog USB-a, poneo sam za slucaj da nemate, ne mozete ili necete, tu sve lepo pise, plus sam obelezio stranice sa spornim mestima."

Radnik u poslovnici (nevoljno uzima USB i ubacuje ga u komp).

Ja: Na strani 42 listinga za avgust nalazi se greska, pogresno je obracunato 1100 KB, a odmah ispod je to obracunato kao 0 din, sto nije. Tako nesto ne bi smelo da se desava."



Radnik u poslovnici: "Pa ne znam da li uopste da ti objasnjavam kako softver, ne znam da li ces to razumeti...

Ja: "Hajde probajte da mi objasnite. Bas da vidim hocu li moci da shvatim."

Radnik u poslovnici: "Softver tokom meseca meri koliko je ostalo besplatnog saobracaja, pa ako utvrdi da je dodelio manje besplatnog saobracaja nego sto je trebalo, onda on to dodeljuje kasnije i zato su javlja 0 din u naplati."

Ja: "Zasto ste ostavili takvu mogucnost u softveru? Zasto ste dozvolili tako nesto? Zasto niste napravili da u softveru prvo ide pretplata, pa naplata?"

Radnik u poslovnici: "Kako zasto? Pa da bismo dodelili besplatan saobracaj tacno onoliko koliko vam je predvidjeno."

Ja: "Jao, kako se vi (mts) brinete o korisnicima, to je neverovatno. Toliko ste dobri, da nemojte slucajno da nam ne zakinete besplatan saobracaj. A sta je sa ovim koji se placa? Kako je moguce da u mom softveru pise da sam prekoracio 100 MB, a na listingu 3 GB?"

Radnik u poslovnici: "Zar ti nisam objasnio? Ono sa koeficijentom."

Ja: "Zao mi je, ja vas koeficijent ne priznajem i ne znam kako ste do njega dosli. Rekao sam Vam da sam racunao odstupanje i da je ono iznosilo 10 %, a ne 195 % kako Vi tvrdite. Drugo, kako je moguce da kada ostvarim saobracaj od 4 GB, da mi tada ne stigne racun veci od pretplate, jer ako je Vas koeficijent 1.95 u redu, onda bi 4 GB x 1.95 bilo nesto manje od 8 GB, sto znaci da bih presao limit za 2 GB (moj paket je 6 GB), a to se nije desavalo? Tada je stigao normalan racun. Kako je moguce da sam dva puta prekoracio limit i stigli su mi naduvani racuni, a kada nisam nije bilo problema?"

Radnik u poslovnici: "Haha, pa sam si odgovorio na to pitanje! Dva puta sam prekoracio pa su mi stigli veliki racuni."

Ja: "Nisam rekao veliki, vec naduvani, neobjasnjivo veliki. Plus, ne znam kako mozete da se pouzdate u taj vas sistem obracuna, kada sam na netu nasao skeniran racun gde je 117 poruka cija je cena 1.7 din obracunato 780 din, umesto otprilike 250 din. Slikali ljudi i postavili. Kako je to moguce?"

Radnik u poslovnici: "Ne znam zasto to meni pricas."

Ja: "Pricam da vam pokazem kako taj vas sistem nije bezgresni, a toliko se uzdate u njega i jedino njega uzimate kao merodavnog."

Pretpostavljate da se usled ovako zestoke rasprave stvorio veliki red (pretpostavljam da su me psovali ovi iz reda), jer smo pokusali da ubedimo jedan drugog u ispravnost svojih argumenata. Na kraju je dosla njegova koleginica, koja je rekla "Sta hoce korisnik? Daj mu da pise listing", iako je on tvrdio "Gospodin se dva puta zalio i oba puta je oborena njegova reklamacija."

Napisao sam reklamaciju, navodeci greske u listingu koje su nelogicne i neobjasnive zdravim razumom, plus sam naveo krsenje ugovora sa njihove strane zbog kasnjenja u resavanju prigovora. To je bilo sredinom aprila, odgovor jos uvek nije stigao. Pitao sam i sta je sa tim sto su oni prekrsili ugovor, ali razgovor je skrenut na drugu temu.

Nakon ovog poslednjeg pokusaja resavanja problema sa operaterom, idem u RATEL.

Ako nista ne bude od toga, platicu racun.

Zaista smatram da bi trebalo da se udruzimo i da odemo svi da trazimo objasnjenje. Ima nekih koji me savetuju da se pravim lud, da ne talasam vise, vec da cekam privatizaciju u kojoj ce oni zaboraviti na te dugove...



Poz i srecno svima sa mt-s(hitom)!



[ elkavaljero @ 13.05.2010. 14:04 ] @
Ovo je VELIKA uvreda za mahom siromasne studente nase domovine! Nadam se da ce se greska uskoro ispraviti u suprotnom , ako nastave sa ovakvim ponasanjem, broj ostecenih ce se povecavati. Oni imaju ugovor, mi imamo samo jedno, a to ce biti zajednicki nastup pred ovima koji misle da nas osiromase jos vise! Ima jos ostecenih koji za sada cute! Progovorite

NA FACEBOOK-u imate stranicu ,, OSTECENI KORISNICI MTS-a "
[ vujce @ 22.05.2010. 13:40 ] @
Čitam koliko ima problema sa m:ts-om, odnosno generalno sa Telekomom Srbije. Stvarno je očajno.

Da, tu sam, zbog istog problema, koji muči i sve vas, a to su abnormalni i nerealni računi za studenstki paket. Teško je povjerovati da im to i dalje polazi za rukom. Ja sam mislio da će digitalizacijom, i ukidanjem "pupunizacije" i dolaskom konkurencije napokon biti normalizovano tržište.

Sa pravnog aspekta gledano, kada podnosite reklamaciju, morate da imate kopiju primljene reklamacije, što će reći da moraju da vam daju zaveden primjerak podnete reklamacije, na kome se jasno vidi kada je i pod kojim brojem primljena, sa pečatom poslovnice i potpisom radnika. Tek tada imate pravno valjan akt. Drugo što sam primjetio je da su nekima odgovarali SMS-om. Gospodo, to ne pije vodu na sudu! Morate u reklamaciji da zahtjevate pisani odgovor dostavljen na kućnu adresu sa dostavnicom. Tako ćete imati dokaz da ste odgovor primili.

Sve dok ovo ne učinite, što se tiče Telekoma, oni nikada nijesu ni primili vaš zahtjev i vi nemate osnova da dalje tražite svoja prava, i možete da se žalite opet i opet i opet... i tako u nedogled, umjesto da nastavljate Upravni postupak, odnosno pokrenete Upravni spor.


Da li je iko završio pozitivno ovu priču sa Reklamacijom računa (revidiran i umanjen račun ili sudska presuda zbog povrede korisničkih prava itd) i ako jeste na koji način?
Da li su ikome sami priznali grešku o obračunu?
Da li su ikome pisano odgovorili (ne SMSom, već aktom upućenim na kućnu adresu sa potpisom i pečatom)?

Da li su na kraju obračunali i kamatu, zbog neplaćanja računa u predviđenom roku, bez obzira na reklamaciju?

Da li se iko obratio nekoj organizaciji za zaštitu potrošača?
[ snupisha @ 22.05.2010. 14:26 ] @
Vujce, hvala na savetima.

Meni su samo jednom pisano odgovorili, po pitanju reklamacije za dva sporna racuna. Medjutim, u tom odgovoru (koji se pise ocigledno po principu copy-paste) oni su pomesali obe reklamacije i na kraju je to izgledalo smesno koliko je glupo. Ako bih tumacio taj njihov odgovor, a u skladu sa mojim paketom, ispade da ja nisam ostvario vise od saobracaja predvidjennog pretplatom(!)

Ne secam se da je iko na forumu napisao da je reklamaciju dobio odstampanu, sa pecatom i potpisom. Do sada (a zalio sam se bar tri-cetiri puta za istu stvar), ja nikada nisam dobio svoju kopiju reklamacije, iako na to imam pravo (kao sto si ti i napisao u svojoj poruci). Moguce je da je moja greska sto nisam zatrazio primerak reklamacije za sebe, ali ako je to njihova obaveza, onda oni opet krse neke principe normalnog poslovanja (cudna mi cuda da to rade, kao da dosad nisu).

Ja sam se nakon prepirki sa njima, obratio Trzisnoj inspekciji, koja je spor resila u njihovu korist (odgovor trzisne imas u prethodnim mojim porukama). Jedino sto je inspekcija videla kao povredu ugovora jeste duzina resavanja reklamacije. Naime, tu je prekrsen i Zakon o zastiti potrosaca, i Opsti ugovor koji svi mi kao korisnici potpisujemo sa mts-om.

Na sud nisam isao, i ne planiram, vec ako me i ovog puta odbiju, zalicu se Ratelu i to je poslednji pokusaj.
Racuni su mi ukupno oko 12 000 dinara, te cu to platiti (kad iscrpim jos tu poslednju mogucnost za zalbu), smatram da je jeftinije nego da idem na sud. Naime, student sam i nemam para za advokata i pokretanje spora za koji nisam siguran da cu dobiti. Da budemo brutalno iskreni, da je ovo normalna drzava, moj spor bi odavno bio resen. U moju korist.

Pisao sam APOS-u (Asocijacija organizacija potrosaca Srbije), mozda sam napisao odgovor ovde, ne secam se. Nije zgoreg, stavljam opet, evo sta su mi odgovorili:
Poštovani Stefane,
nažalost sve nam je to poznato, ali većina zakona pa i Zakon o zaštiti potrošača štiti kompanije, a ne
potrošače, ako se tome doda i nerad inspekcije kada su u pitanju domaći monopolisti, onda zbilja mogu da nam rade šta hoće, što i čine. Jedini način, pošto nam je i izbor mali, jeste tužba sudu za odštetu, gde opet potrošač, dokazuje da je oštećen.
ASOCIJACIJA POTROŠAČA SRBIJE tužila je Telekom Sudu časti pri Privrednoj komori Beograda i izgubila spor. Za redovan sud nemamo pravni osnov jer nema zakonske mogućnosti za zaštitu kolektivnih interesa potrošača (jer vaš problem imaju i drugi) U Srbiji takođe ne funkcioniše evropska praksa o nepoštenim odredbama u tipskim ugovorima (kao što je vaš) gde je tačno nabrojano šta se smatra nepoštenom odredbom koje je automatski ništavna na sudu
Pokušavamo ove stvari da unesemo u novi Zakon o zaštiti potrošača (na našem sajtu imate primedbe) ali kada će to biti i kada će se početi primenjivati u praksi ne zavisi od nas
Znamo da vam nismo pomogli, ali želimo da vas informišemo da činimo napore da se ove pojave regulišu zakonom, kako bi imali pravni osnov i adekvatne državne organe, gde bi se rešavali svi sporovi potrošača, a odluke primenjivale na sve oštećene
Sve najbolje
Tim APOS-a


Pored ovoga, pisao sam svim relevantijim medijima. Niko nije odgovorio. Toliko o tome.


Pozdrav
[ Miki89ns @ 31.05.2010. 02:36 ] @
Cao drustvo..Imam jedno pitanje..naizlged smesno i jednostavno ali opet ja sam izgubio skroz..
Rec je o tome da posto ja moj 3g net ne koristim vise..ali sam danas odlucio da ta 3gb koliko iznosi paket studentski brucos..iskoristim i da skinem 2 filma..posto kad vec placam da neke koristim imam..i skinuo ja..i sad na kraju ubacim karticu da proverim..koliko je ostalo slobodno..ono mi izbaci ovo..3034628kb sto me je zbunilo.
Dva filma=700+700mb+upload+njihovo zaokruzivanje=neka bude 1.6gb!
Znaci ostane mi vise od 1gb slobodno..medjutim pri proveri racuna izbaci sasvim suprotno..:S MOj paket je od 3GB..neko objasnjenje za ovo???
Mislim da to nije neka njihova zamka..kao da iskoristim ta 3GB kako pise..pa posle ispadne da sam presao mojih osnovnih 3GB i onda muke!!!!
Hvala!Pozz
[ dakipro @ 31.05.2010. 11:33 ] @
Mislim da jeste zamka, tj, jedan od njihovih "featura" da to sto vidis kao trenutno stanje, je ustvari stanje od pre 2-3 dana.
Tako da, ostavi par dana, proveri opet to i vidi koliko onda imas kredita. Tako su se moji zeznuli, i presli 1.5gb preko, sto je dovelo racuna na ~10.000.
Mislim da ceo telekomov sistem tako prikazuje trenutno stanje, na svim paketima, sa par dana kasnjenja...
[ Miki89ns @ 31.05.2010. 16:12 ] @
Malo pre opet proverio..Ista prica..
Pre je promenu odmah prikazivalo,makar kod mene..sada ne!
NAS MTS!!!
[ bobilibob @ 01.06.2010. 10:46 ] @
Da se i ja javim. Kako sam vec pisao meni je dosao racun 12000 za prekoracenih 4 gb. Nisam ga platio niti planiram. Iskljucili su me a da me nisu pozvali. Kako rekoh obavestenje sam dobio putem sms-a. Toliko o tome. KAda sam ih zvao da proverim zasto nemam internet rekli su mi da su mi iskljuciri odlazni saobracaj jer nisam platio racun. Kazem im da sam podneo pismeni zahtev na sta su oni meni odgovorili da bez obzira stoji dug reklamacija odbijena i mora da se plati. Uzela mi je doticna zena koja se javila podatke i rekla da ce me zvati. Od tada je proslo mesec dana i niko mi se nije javio. Sta ce na kraju biti ne znam. Nisam ih prijavio inspekciji zbog krsenja reklamacijskog roka jer kako vidim od troga nema koristi. Nisam pravnik pa se ne razumem ali sve jedno.
Elem ono sto zelim da kazem u vezi njihovog programcica koji kao meri protok je sledece. JA jedino sto skidam sa neta je najnovije epizode smallvilla. Ono sto sam zakljucio kada sam poslednju epizodu iz poslednjek ciklusa skinuo jeste da je program zabelezio download od samo 130 megabajta a ja sam imao download od 350mb. Ocigledno program ne meri kako treba kada se radi o velikim brzinama downloada. Naime nocu kada vrsim download serije dbrzina downloada je oko 250 kilobajta po sekundi. Ocigledno da programcic ima fels. Kada sam uporedio podatke sa bw meterom na kome gledam protok i na programu koji sam dobio uz mts modem frapirtao sam se. Voleo bih da jos neko ako ima mogucnost proveri download i da mi kaze da li se kod njega desava isto. Ono sto zelim da kazem jeste da sam skidao seriju preko torent klijenta utorrent najnovije verzije (nije beta) i namestio opciju gasenja racunara kada se izvrsi download. Nadam se da nije u tome problem i da racunar nije zabelezio poslednji deo sesije downloada vec samo deo koji sam u pocetku skidao. Da li je moguce da se desava da program mts-a ima tako velik BUG i da jednostavno pri takvom gasenju racunara (mislim pri downloadu ne registruje poslednju sesiju)
Hvala.
[ Miki89ns @ 01.06.2010. 13:41 ] @
Moguce je..Ja nekoliko puta sam se iznervirao i modem direktno iscupao iz usb porta i sve ono sto sam potrosio od MB kada sam ubacio opet nije prikazalo..Znaci cim naglo preseces,odnosno ti sam preko programa njihovog ne diskonektujes se,ono ne prikazuje..
Pazi na taj trik!
[ bobilibob @ 01.06.2010. 14:18 ] @
Citat:
Miki89ns: Moguce je..Ja nekoliko puta sam se iznervirao i modem direktno iscupao iz usb porta i sve ono sto sam potrosio od MB kada sam ubacio opet nije prikazalo..Znaci cim naglo preseces,odnosno ti sam preko programa njihovog ne diskonektujes se,ono ne prikazuje..
Pazi na taj trik!


garantovano je tako. da nisam namestao da se komp gasi kada se zavrsi download ne bih bio kratak sada za 12 000 tj. tek cu biti :)))) sem ako ne idem u "CEZAR".
Sta reci za softver koji koriste za merenje protoka.
sve su smislili kako bi nas ojadili. No valjda ce neko ovo da cita pa da ne nacini istu gresku kakva se je meni desila. samo ne kapiram bug programa. valjda srede tu stvar u nekom buducem vremenu.....
[ Miki89ns @ 01.06.2010. 15:47 ] @
Ostao sam pre pola godina i ja kratak za manju sumu od 3000 hiljade pa mi nije bilo lako..Isto ta fora,presao par MB..kad ono..racun..da ti ne bude dobro..
NEGO MENE INTERESUJE DA LI ONI NEKOME,ZNACI NEKOMEEEEEE PRILIKOM POTPISIVANJA UGOVORA I DAVANJA TOG MODEMA KAZUU DA PROGRAM NE FUNKCIONISE NAJBOLJE,UPOZORE GA I NAJBITNIJE DA LI ONI KAZU DA NAJBOLJE DA PROVERAVAMO STANJE TAKO STO UBACIMO KARTICU U TELEFON I UKUCAMO *797#???
MOGU DA SE KLADIM DA NIJEDNOM KORISNIKU TO NISU REKLI,A TO JE ONO NA STA SE SVI UPECAJU.PRATE STANJE U PROGRAMU KOJE NIJE DOBRO..

MENI SU REKLI NAKON STO SAM ULOZIO REKLAMACIJU ZA TAJ RACUN PRE POLA GODINE DA JE NEMOGUCE DA KOLEGA MENE NIJE UPUTIO ZA MOGUCNOST PROVERAVANJA STANJA PREKO TELEFONA I DA JE NEMOGUCE DA NIKO NIJE SPOMENUO ZAOKRUZIVANJE!!!JOK, DA LI JE MOGUCE??
Prave budale od nas. Kad se setim samo neke devojke koja je bila pre mene i raspitivala se za taj internet,a zaposlenik sve ljubazno joj objasnjavao,zao mi je sto joj nisam rekao-NE UZIMAJ TO ZLO!
[ dakipro @ 01.06.2010. 17:33 ] @
Meni su odmah rekli da najbolje da gledam stanje na 797, ali je problem sto to stanje podjednako nema veze sa vezom, par dana stoji isto, i sutra dan samo vidis 1gb preko
[ Anchily @ 02.06.2010. 19:31 ] @
@bobilibob

Jeste i meni se nikad ne obracuna poslednja sesija kad namestim torent da iskljuci komp posle skidanja necega..


@all

A inace imam pitanje za sve da li se nekom desava sledece. U poslednje vreme je poceo da mi se koci net i jedina mogucnos da pronovo proradi je bila da iscupam modem iz usb-a i vratim ga i ponovo se konektujem jer se u suprotnom zablokira. U trenutku kad se zablokira pokazuje kao da sam UMTS ali nemam ni jednu crtu signala...Ja sam mislila da je do sistema pa sam jelte reinstalirala sistem i ubacila win 7 ali sad imam drugi problem, ponekad mi se jednostavno samo od sebe diskonektuje i ja kad pogledam pokazuje mi kao da nemam sim karticu tj ona je crvena i onda lepo iskljucim program iskljucim modem iz usb-a i ponovo vratim i konektujem se radi...Mislim da li je ovo normalno, jel se javlja nekom..ili mi je jednostavno crko modem (onaj crno crveni sa kablicem...ne znam koji je model)??Ili je nesto do mreze? hvala na svim odgovorima
[ Anchily @ 02.06.2010. 20:27 ] @
A da ljudi imate ovde na sajtu sam nasla jedan mali programcic za proveravanje stanja na *797# bez da se vadi kartica i stavlja u telefon tako da mozete da pratite koliko vam je ostalo, naravno...ovaj iznos nije za tad trenutak vec kasni dan dva jer mts ne azurira u trenutku to kao sto vam je poznato vec..Tako da mozda vam pomogne da ne prekoracavate bas mnogo ;)

evo vam link za programcic:
http://sourceforge.net/project...ount-0.3.0.0-beta.exe/download

mada je mozda bolje da pratite direktno temu posto ovaj ljubazni mladic kreator programa stalno unapredjuje svoj program kako mts menja svoj i ubacuje nove verzije,,,inace program je potpuno besplatan..

evo link gde je ta tema:
http://www.elitesecurity.org/t359464-0#2459724

[ bobilibob @ 02.06.2010. 23:33 ] @
Citat:
Anchily: @bobilibob

Jeste i meni se nikad ne obracuna poslednja sesija kad namestim torent da iskljuci komp posle skidanja necega..


@all

A inace imam pitanje za sve da li se nekom desava sledece. U poslednje vreme je poceo da mi se koci net i jedina mogucnos da pronovo proradi je bila da iscupam modem iz usb-a i vratim ga i ponovo se konektujem jer se u suprotnom zablokira. U trenutku kad se zablokira pokazuje kao da sam UMTS ali nemam ni jednu crtu signala...Ja sam mislila da je do sistema pa sam jelte reinstalirala sistem i ubacila win 7 ali sad imam drugi problem, ponekad mi se jednostavno samo od sebe diskonektuje i ja kad pogledam pokazuje mi kao da nemam sim karticu tj ona je crvena i onda lepo iskljucim program iskljucim modem iz usb-a i ponovo vratim i konektujem se radi...Mislim da li je ovo normalno, jel se javlja nekom..ili mi je jednostavno crko modem (onaj crno crveni sa kablicem...ne znam koji je model)??Ili je nesto do mreze? hvala na svim odgovorima


problem je kada koristis recimo mozilu i ona zakuca dok recimo igras igrice na facebook-u tj. mnogo procesorske snage i ram memorije uzme i od jednom blokira programce i to je to. moras da se dikonektujes ugasis program pa pokrenes program i sve je ok. slobodno ti koristi net i kad nemas crtice za signal...
program kako ja znam ne radi za ovaj najnoviji modem
[ cvijic_ltd @ 15.06.2010. 20:42 ] @
Plaćam studentski 3G paket - apsolvent. U prethodnih tri meseca ni jednom nisam koristio 3G internet, i stigne mi račun na 14000+ dinara. Impresivno!

Slikaću i okačiti što pre.
[ snupisha @ 16.06.2010. 00:08 ] @
Da vas obavestim da sam posustao u borbi sa vetrenjacama - platio sam svoja dva racuna u ukupnom iznosu od 12 500 dinara.
Morao sam to da uradim jer su me zvali iz mts-a obavestivsi me da izmirim obaveze inace sledi utuzenje i sudska naplata :(
Ziveo sam u nekoj vrsti zablude da je moguce dokazati da sam pokraden (i ne samo ja, nego svi mi koji smo izlozili svoje probleme u ovoj temi foruma), ali bezuspesno.

Uskoro (za najvise nedelju dana) cu i raskniuti ugovor.

Poslednje sto sam uradio jeste da sam se zalio RATEL-u, videcu kako ce oni resiti moj prigovor.

Jedino sto sam gorko naucio iz ovoga je da sa mts-om necu nikada nista vise potpisati, a kada budem potpisivao nove ugovore, triput cu razmisliti, sto savetujem svima vama.



Poz
[ Anchily @ 17.06.2010. 15:06 ] @
@bobilibob

Citat:
bobilibob: problem je kada koristis recimo mozilu i ona zakuca dok recimo igras igrice na facebook-u tj. mnogo procesorske snage i ram memorije uzme i od jednom blokira programce i to je to. moras da se dikonektujes ugasis program pa pokrenes program i sve je ok. slobodno ti koristi net i kad nemas crtice za signal...
program kako ja znam ne radi za ovaj najnoviji modem



Ali ja sad trenutno uopste ne koristim mozilu, nisam ni stigla da je instaliram posto kao testiram sta mi je sa modemom.

jel se desi tebi tako nekad da ti zablokira? meni nekad recimo i tri puta u toku dana...a nekad nema po nedelju dve da se to desi. Mada me malo brine to sto mi pokazuje sad na win7 kad se tako diskonektuje kao da nema sim karticu. Ma nista mi nije jasno..

usput..izvinjavam se svima sto na ovoj temi pisem o drugom problemu! pozZ
[ Anchily @ 17.06.2010. 15:08 ] @
Citat:
cvijic_ltd: Plaćam studentski 3G paket - apsolvent. U prethodnih tri meseca ni jednom nisam koristio 3G internet, i stigne mi račun na 14000+ dinara. Impresivno!

Slikaću i okačiti što pre.


Znaci STRASNO!!!!!!
[ bobilibob @ 17.07.2010. 14:34 ] @
moram da kazem da racun od 12 000 jos uvek nisam platio i ne naplacuju mi pretplatu za ove mesece za koje ne koristim samo neka sitna kamata. imam jos nekih 10 tak hiljada da platim
ocigledno su skapiali da ne mogu sa studentima tako kako su mislili da ce biti

inace reklamaciju sam podneo krajem marta i tek 30. 06. sam dobio reklamaciju pisanim putem da se moja reklamacija odbija a da se oniizvinjavaju zato sto kasne sa odgovorom
pretpostavljam da mi zato i pretplate u mesecima kada nisam koristio internet nisu naplacivali
[ bobilibob @ 20.07.2010. 13:41 ] @
moze li neko da mi kaze kada ce kartica biti aktivna posto sam izmirio dugovanja koja sam imao iz meseca februara. Pise da je sim kartica neaktivna. Sta to zapravo znaci?
[ snupisha @ 20.07.2010. 15:55 ] @
Zbog neizmirenog racuna mts ti je blokirao karticu, te ona nije aktivna. Ne znam koliki je vremenski period ponovne aktivacije kartice (a posto izmiris obavezu), pretpostavljam da ces to morati da pitas u poslovnici.
A sto se tice tvog prethodnog pitanja/posta - ja sam imao slicnu situaciju: neizmiren veliki racun (jer sam ga reklamirao), medjutim oni su mene nenajavljeno ugasili tj. blokirali karticu, te je pretplata za april i maj bila 0 din. Tako da to nema veze sa koriscenjem neta ili ne, vec sa tim da li ti je kartica blokirana. U mesecima kada nisam koristio net i kada kartica nije bila blokirana meni je racun bio - puna pretplata.

Poz
[ owim @ 20.07.2010. 16:59 ] @
^ To "blokirana" zapravo znaci da je kartica SUSPENDOVANA. Isto bi se
desilo kada bi i ti sam suspendovao svoju karticu (ako nisi pod paket
ugovornom obavezom) -- ne bi placao pretplatu i kartica bi bila
neaktivna.
[ bobilibob @ 22.07.2010. 11:01 ] @
Ja sam prvog februara potpisao ugovot sa MTS-om
u martu mi je deosao racun od 12 097 din.
reklamirao sam i cekao da mi se javi po reklamaciji.....
u aprilu je dosao racun od 1280 din i jos jednom u iznosu od 713 dinara ako se ne varam.
prvog maja su mi ugasili internet i jos uvek nemma
racun sam platio kada sam platio i svoj telenor racun i juce sam dobio poruku od telenora da je zaduzenje izmireno. verujem da je uplata prosla i kod MTS-a samo ko zna da li ce se smilovati da ukljuce karticu. to suspendovano sta god im znacilo valjda znaci da mogu ponovo da je ukljuce.
videcu do ponedeljka ako ne idem do poslovnice da vidim da li je sve u redu sa mojim uplatama ili im dugujem jos nesto
[ bobilibob @ 27.08.2010. 18:19 ] @
Da oscevizm temu....
Danas sam dobio opomenu pred utuzenje od strane telekoma za dug od 11 740.04 dinara. zvao sam korisnicku sluzbu i rekli su mi da je to dugovanje za mesec februar koji je bio i sporan. inace u junu ili julu mi je dosa racun od 10 i nesto hiljada koji sam platio. mislio sam da je to zaostalo dugovanje medjutim tih 10 hiljada koje sam uplatio bile su zapravo pretplate zbog raskida ugovora od strane telekoma. to sam saznao kada sam ih pozvao da vidim zato mi ne ukljucuju internet. oni su rekli da je ugovor raskinut i da nikakvih zaduzenja prema njima vise nemam gde je meni laknulo. samo da dodam pisao sam pismenu zalbu u martu a odgovor sam dobio krajem juna dakle sa zakasnjenejem od par meseci. u odgovoru stoji da mi je zalba neosnovana i da moram da platim dugovanje. izvinjavaju se sto kasne sa odgovorom. mene sada zanima da li ja mogu da trazim raskid ugovora i da ostatak rata a one iznose 10 tak hiljada ne platim jer su prekrsili ugovornu obavezu clana 13.2 ili 13.1 ne secam se tacno i da taj novac koji sam ja njima uplatio a neznajuci sta placam jer je racun kao i svaki drugi dosao prebijem za sporni mesec februar i da uplatim samo razliku od hiljadu i nesto dinara.
dobro bi mi dosla pomoc pravnika sa foruma ako je ikako moguce. rok za placanje mi je u prvoj nedelji septembra. posle toga ide tuzba nadleznom sudu.
dobro bi dosao i savet sta da cinim.....
Nadam se da ce mi neko ovde dati odgovor na moje pitanje. Svako dobro
[ snupisha @ 27.08.2010. 18:47 ] @
Moj savet je da pronadjes nekog pravnika koga znas (ili mozda u tvojoj opstini postoji besplatna pravna pomoc) i da odes da se raspitas.
Takodje, koliko god ti to mrsko bilo, moras da odes do poslovnice da vidis da li i za koje mesece imas dugovanja i naravno, da pitas da li je moguca takva vrsta transakcije gde bi ti prebacili taj novac sa placenih pretplata do raskida ugovora (sto si ti ucinio) na dug koji treba da izmiris. Cak i ako bude moguce nesto ovako, trebace im vremena, uzimajuzi u obzir njihovu brzinu resavanja sporova.


Mali off topic - meni je stigao odgovor od mts-a, a povodom zalbe koju sam imao kod ratela. Poslali su pismo sa skoro identicnim tekstom kao i prethodna dva puta, nema nikakvih gresaka u listingu, provereno u dve baze itd. Da, na kraju su dodali da su mi se izvinili zbog dugog resavanja reklamacija, tj. krsenja ugovora (naravno, krsenje ugovora se nigde ne pominje). GRRRRRRRRR!
Tako ti je to, ako korisnik prekrsi ugovor, on biva kaznjen, ako operater prekrsi ugovor, nikom nista. Dok god se ovo ne promeni, ni Z od zastite potrosaca necemo imati, bez obzira na donesene zakone, akte, uredbe, otvorene centre za zastitu potrosaca i silne organizacije koje se takodje bave tim poslom.
[ ORCA 2 @ 27.08.2010. 22:36 ] @
Citat:
bobilibob: Da oscevizm temu....
Danas sam dobio opomenu pred utuzenje od strane telekoma za dug od 11 740.04 dinara. zvao sam korisnicku sluzbu i rekli su mi da je to dugovanje za mesec februar koji je bio i sporan. inace u junu ili julu mi je dosa racun od 10 i nesto hiljada koji sam platio. mislio sam da je to zaostalo dugovanje medjutim tih 10 hiljada koje sam uplatio bile su zapravo pretplate zbog raskida ugovora od strane telekoma. to sam saznao kada sam ih pozvao da vidim zato mi ne ukljucuju internet. oni su rekli da je ugovor raskinut i da nikakvih zaduzenja prema njima vise nemam gde je meni laknulo. samo da dodam pisao sam pismenu zalbu u martu a odgovor sam dobio krajem juna dakle sa zakasnjenejem od par meseci. u odgovoru stoji da mi je zalba neosnovana i da moram da platim dugovanje. izvinjavaju se sto kasne sa odgovorom. mene sada zanima da li ja mogu da trazim raskid ugovora i da ostatak rata a one iznose 10 tak hiljada ne platim jer su prekrsili ugovornu obavezu clana 13.2 ili 13.1 ne secam se tacno i da taj novac koji sam ja njima uplatio a neznajuci sta placam jer je racun kao i svaki drugi dosao prebijem za sporni mesec februar i da uplatim samo razliku od hiljadu i nesto dinara.
dobro bi mi dosla pomoc pravnika sa foruma ako je ikako moguce. rok za placanje mi je u prvoj nedelji septembra. posle toga ide tuzba nadleznom sudu.
dobro bi dosao i savet sta da cinim.....
Nadam se da ce mi neko ovde dati odgovor na moje pitanje. Svako dobro



Od ove nedelje je počelo slanje opomena pred postupak trajnog prekida pružanja usluga i utuženja prema biznis korisnicima koji imaju evidentirana neregulisana dugovanja u sistemu Telekoma Srbija. Svi korisnici su dobili tipsko pismo za koje je naveden iznos dugovanja, a koje se odnosi i na prethodne godine unazad.

U slučaju neslaganja evidencije sa iznosom duga sa evidencijom biznis korisnika, informacije o stanju se mogu proveriti na sledeće načine:

• Pozivanjem Korisničkog servisa na broj 9813 (za korisnike usluga fiksne telefonije), preko ID korisnika ili PIB-a i naziva biznis korisnika
• Pozivanjem Korisničkog servisa na broj 064/789 (za korisnike usluga mobilne telefonije), preko ID korisnika ili PIB-a i naziva biznis korisnika
• Pozivanjem Korisničkog servisa za biznis korisnike Telekoma Srbija na broj 064/785 (za sve usluge biznis korisnicima) - radno vreme Korisničkog servisa za biznis korisnike je radnim danima od 08 do 19 časova i subotom od 08 do 14:30 časova.
• Slanjem e-maila na adresu [email protected] ili [email protected], sa navedenim osnovnim podacima, pri čemu se podrazumeva naziv pravnog lica, PIB ili matični broj, pretplatnički broj sa mrežnom grupom, kako bi se pismo moglo proslediti na dalju nadlenost, a u cilju provere identifikacije korisnika i pružanja adekvatnog odgovora. U slučaju neispravnosti poslatih podataka ili nepostojanja osnovnih podataka o nosiocu pretplatničkog prava, sadržaj pisma se neće uzimati u razmatranje.
• Slanjem faksa na broj 011/3333-832, na memorandumu biznis korisnika overenim pečatom i potpisom ovlašćenog lica.
• Dolaskom ovlašćenog lica biznis korisnika u Korisnički centar za biznis korisnike na adresi Bulevar kralja Aleksandra 84, sprat II.

U slučaju prigovora ili reklamacija na iskazano stanje, korisnik može podneti žalbu na sledeće načine:

• Slanjem žalbe na faks broj 011/3333-818 ili 011/3333-832, na memorandumu biznis korisnika overenim pečatom i potpisom ovlašćenog lica, pri čemu se navode detalji žalbe i podaci o biznis korisniku.
• Dolaskom u Korisnički centar za biznis korisnike na adresi Bulevar kralja Aleksandra 84, sprat II
• Dolaskom u teritorijalno nadležnu Službu za biznis korisnike, u korisničkom centru (poslovnici) Telekom Srbija a.d, a ukoliko biznis korisnik nema registrovanu adresu u Beogradu.


Nakon prijema žalbe, pristupiće se proveri i postupanju po istoj, a biznis korisnik će odgovor dobiti u najkraćem mogućem roku.


Napomena:
Zbog izuzetno velikog broja poziva prema servisima 9813, 064/785 i 064/789, čekanje na javljanje agenta je duže nego uobičajno.
[ bobilibob @ 30.08.2010. 13:34 ] @
Bio sam u poslovnicu telekoma. Izneo sam im svoj problem po pitanju novca koji sam uplatio i opomene koju sam dobio. Ne mogu da verujem da nastupaju kako nastupaju. Naime ja sam pismenu zalbu podneo polovinom marta za sporni mesec februar. Zalba je resena sa zakasnjenjem od mesec i nesto dana. Kada sam prvog maja pozvao korisnicki centar da vidim zasto mi internet ne radi receno mi je da je to zbog neplacenog racuna i da je moja pismena zalba neosnovana tj da moram da izmirim racun. Ja ih pitao zasto me niko nije obavestio oni su se cudili msm ovi iz call centra. Sve u svemu racuni su do nekle stizali i kasnije prestali da stizu i onda je dosao racun na iznos 10 300 gde su moji mislili da je to racun za februar i da je to neka razlika jer sam platio nesporni deo pretplate. medjutim taj novac je zapravo bio unapred nepotrosene mesecne pretplate zbog raskida ugovora. receno mi je da to sto sam zvao tada prvog maja da vidim zasto nemam net i kada mi je receno da mi je zalba odbijena je zapravo kao pisani dokument i da sam usao tada u proces za raskidanje ugovora. naravno to mi niko nije rekao ali kod nih se tako radi. kada sam rekao da sam pismeni odgovor dobio 28. 06. i da se izvinjavaju sto kasne sa odgovorom receno mi je da se on ne racuna i da je relevantno obavestenje kada sam zvao. medjutim kada sam pitao kada je zalba resena ona je rekla datum ali sve jedno kasnilo se je sa odgovorom iz zakona. Sve u svemu kada sam danas otisao i rekao kako stoje stvari receno mi je da taj novac od 10 300 din je proknjizen i da ne mogu da ga prebace na mesec februar a da meni ponovo obnove ugovor. kada sam se pozvao na clan 13.2 o reklamacijama odmah je rekla da mi telekom srbija tj MTS smo prekrsili zakon i ti mozes da nas tuzis ali sta ce biti dalje ne znam. uputili su me na pravnu sluzbu telekoma i pravno misljenje njihovog advokata. danas ga nisam nasao jer je u sudu. jedna zena iz hodnika mi je rekla da je najbolje da idem rano ujutru.
sta ce dalje biti pisacu jer kako sam video ovde niko nije do kraja rekao sta je bilo sa racunima i tuzbama.
za nauk drugima. nemojte da zovete i da vidite sta se desava sa zalbom jer moze da vas usmeno obaveste o pismenoj zalbi i da se to racuna kao pisani odgovor. najbolje je cekati da dodje koverta adresirana na vase ime a adresu dostave racuna i da se taj datum racuna. ne prihvatajte usmeno obavestenje jer ste vi podneli pismeno i trazite da vas pismeno obaveste i obrazloze problem.
Toliko od mene za sada. Pisemo se uskoro :-)
[ snupisha @ 30.08.2010. 16:27 ] @
@ bobilibob - Ovako, ja sam svoj slucaj opisao od pocetka do kraja i slucaj je resen svaki put u njihovu korist. I veoma sam se zalagao da novoprevarene forumase obavestim sta i kako mogu da urade, procitao sam dosta tema na ovom i na drugom forumu u vezi sa mts-ovim internettom, tako da tvoja tvrdnja da niko nije napisao kako je prosao sa zalbama ne stoji. Izvini sto to ovako kazem, nemoj ovo smatrati kao napad na tebe, ja samo zelim da konstatujem da sam napisao na forumu sve o svakoj zalbi koju sam njima pisao kao i to kakve sam odgovore dobio. To mozes proveriti citajuci svaki moj post na ovoj temi.

Zelim ti srecu sa daljim ganjanjem, mislim da je neki uspeh to sto su te poslali kod njihovog advokata (ja dotle nisam uspeo da dodjem) i insistiraj na tome da su morali pismeno da ti odgovore na reklamaciju (clan 92, stav 5 Zakona o telekomunikacijama). Takodje, nisu ispostovali ni stav 4 istog clana, da te obaveste o prekidu pruzanja usluge, ali vidi kako ces to da dokazes (trazenjem listinga operatera?,....). Ako te zezaju, zapreti im Ratel-om, nekom inspekcijom, svojim (izmisljenim) advokatom... nemam pojma.

Puno srece!

Pozdrav
[ bobilibob @ 31.08.2010. 00:21 ] @
Citat:
snupisha: @ bobilibob - Ovako, ja sam svoj slucaj opisao od pocetka do kraja i slucaj je resen svaki put u njihovu korist. I veoma sam se zalagao da novoprevarene forumase obavestim sta i kako mogu da urade, procitao sam dosta tema na ovom i na drugom forumu u vezi sa mts-ovim internettom, tako da tvoja tvrdnja da niko nije napisao kako je prosao sa zalbama ne stoji. Izvini sto to ovako kazem, nemoj ovo smatrati kao napad na tebe, ja samo zelim da konstatujem da sam napisao na forumu sve o svakoj zalbi koju sam njima pisao kao i to kakve sam odgovore dobio. To mozes proveriti citajuci svaki moj post na ovoj temi.

Zelim ti srecu sa daljim ganjanjem, mislim da je neki uspeh to sto su te poslali kod njihovog advokata (ja dotle nisam uspeo da dodjem) i insistiraj na tome da su morali pismeno da ti odgovore na reklamaciju (clan 92, stav 5 Zakona o telekomunikacijama). Takodje, nisu ispostovali ni stav 4 istog clana, da te obaveste o prekidu pruzanja usluge, ali vidi kako ces to da dokazes (trazenjem listinga operatera?,....). Ako te zezaju, zapreti im Ratel-om, nekom inspekcijom, svojim (izmisljenim) advokatom... nemam pojma.

Puno srece!

Pozdrav


Samo da se ispravim. Nisam uspeo da procitam da je neko posle njihove zalbe nastavio dalje da se ganja sa njima iako sam citao na forumu da se kasnilo sa pisanim zalbama. Ljudi su u principu placali racune iako im je kasnila pisana zalba ma da li je dobili pisano ma da li im je receno kao meni usmeno a opet sa zakasnjenjem. Cim sam se pozvao na clan 13.2 zena u poslovnici mi je prebacila loptu na pravnika. TO savetujem i svima buducim forumasima i onima koji ovo citaju a da nisu clanovi foruma. Sve u svemu nisam mislio nista lose rekavsi ono u predjasnoj poruci. Ja samo kazem da nisam citao jer nije pisano barem ne vidim kako si ti rekao da je neko isao i dosao do njihovog pravnika sto ja eto pokusavam da postignem. Verujem da je bilo prostora za tako nesto. Nadam se da je sada ok. IZvinjavam se jos jednom ako sam rekao nesto pogresno.

Sto se tice ovih clanova zakona veliko Ti hvala. Sutra tj. vec danas cu da vidim sta cu uciniti sa njihovim advokatom ako uspem da ga nahvatam u kancelariji mada cisto sumnajm ali od rane zore cu pokusati pa kako bude.
Gledacu da istrajem u tome.
Sto se tice raskida ugovora sa njihove strane to mi je receno tek kada sam ih pozvao i kada sam ih pitao zasto nemam internet. Oni su rekli parafraziram "a pa mi smo raskinuli ugovor sa vama".
Sve u svemu idem do kraja pa kako bude. BAndi mora da se stane na put. Postovace se zakon u ovoj drzavi. DOsta je bilo lova u mutno od strane "velikih".
[ owim @ 31.08.2010. 01:12 ] @
"nemojte da zovete i da vidite sta se desava sa zalbom jer moze da vas
usmeno obaveste o pismenoj zalbi i da se to racuna kao pisani odgovor"

Sluzbenica te je zbrzala jer nije mogla da nadje bolje objasnjenje a
ti si "progutao". Usmeno obavestenje je NEOBAVEZUJUCE, jer nema traga
i nije dokazivo (ni sa snimanjem razgovora jer NISI UNAPRED OBAVESTEN
DA SE RAZGVORI SNIMAJU, a po nasem zakonu morao bi biti). Jedino sto
je cinjenichno su dokumenta-dopisi koje si dobio na kucnu adresu, kao
kopije zalbi koje si pismeno ulagao (sve sa datumima, hronoloski).

Sve to sto imas fotokopiraj, poredjaj redosledno i napisi pismo u
kojem zakljucujes _____ (da si obavesten da je ugovor raskinut X dana
NAKON sto je raskinut, ili sta vec, cime je prekrseno clan Y). Dakle,
nabrojis cinjenice, napises zakljucke i izneses ono sto trazis, vrlo
bitno: KRATKO i JASNO. Posaljes kao pismeni dopis zalbe na pravnu
sluzbu Direkcije za komercijalne poslove u Cara Dusana. Komuniciras
samo pismeno. Nista vise ne placas.
[ ORCA 2 @ 31.08.2010. 14:46 ] @
Po Opštim uslovima za pružanje usluga u fiksnoj telekomunikacionoj mreži Telekom Srbija a.d, Korišćenje usluge i mere za sprečavanje zloupotreba, korisnik je odgovoran za zakonito i ugovorno korišćenje svog priključka na mrežu, pri čemu će se u svemu pridržavati Pravila ponašanja na mreži. U cilju poboljšanja kvaliteta korisničkog servisa, Telekom može snimati pozive upućena ka Kontakt centru Telekoma (uključujući sve Call centre fiksne telefonije).


Snimanje poziva ka Call centrima mobilne telefonije Telekoma Srbija podrazumeva snimanje isključivo razgovora sa agentima Kontakt centra (servisi 789, 788, 790 i 785) i isto je propisano procedurom rada svakog od tih servisa, a u cilju efikasnije kontrole rada agenata, pruženih informacija i podrške i kvalitetnije usluge korisničkog servisa.

U skladu sa istom procedurom, snimak razgovora agenta Kontakt centra sa korisnikom se može, osim u svrhe interne kontrole kvaliteta, koristiti i u svrhe obuke, treninga i edukacije agenata.
[ owim @ 31.08.2010. 15:28 ] @
Bio sam dokon u ovom trenu, bio sam na sajtu telekom.rs i
mts.telekom.rs -- nema Pravila ponašanja na mreži!

Pozvao 789, pitao za isti -- ne znaju sta su Pravila ponašanja na mreži!

Pozvao 9813 i trazio da me upute na Pravila ponašanja na mreži -- nema.

Nema ni u Ugovoru, ni u Opstim odredbama ugovora.

Na stranu sto sada i po zakonu Srbije korisnik mora da bude obavesten
da se razgovor snima i koliko poziv kosta (za pozive na 042, 0900, i
to vec vise od 5 godina).

Lepo zvuci, al' je kao hleb od 3 dinara.
[ bobilibob @ 31.08.2010. 15:41 ] @
Citat:
owim: "nemojte da zovete i da vidite sta se desava sa zalbom jer moze da vas
usmeno obaveste o pismenoj zalbi i da se to racuna kao pisani odgovor"

Sluzbenica te je zbrzala jer nije mogla da nadje bolje objasnjenje a
ti si "progutao". Usmeno obavestenje je NEOBAVEZUJUCE, jer nema traga
i nije dokazivo (ni sa snimanjem razgovora jer NISI UNAPRED OBAVESTEN
DA SE RAZGVORI SNIMAJU, a po nasem zakonu morao bi biti). Jedino sto
je cinjenichno su dokumenta-dopisi koje si dobio na kucnu adresu, kao
kopije zalbi koje si pismeno ulagao (sve sa datumima, hronoloski).

Sve to sto imas fotokopiraj, poredjaj redosledno i napisi pismo u
kojem zakljucujes _____ (da si obavesten da je ugovor raskinut X dana
NAKON sto je raskinut, ili sta vec, cime je prekrseno clan Y). Dakle,
nabrojis cinjenice, napises zakljucke i izneses ono sto trazis, vrlo
bitno: KRATKO i JASNO. Posaljes kao pismeni dopis zalbe na pravnu
sluzbu Direkcije za komercijalne poslove u Cara Dusana. Komuniciras
samo pismeno. Nista vise ne placas.


Sto se tice toga da je usmeno obavestenej relevantno znate kako ja joj pricam jedno ona meni drugo. kazem joj da pisana zalba mora iamti pisani odgovor ona ne i na kraju sam rekao dobro a clan 13.2 gde je me ona poslala pravniku. mozda je videla da mi ne moze nista. sto se tice pravnika ni danas nisam mogao da ga nadjem. iako sam otisao u 8h i koji minut pre portir me je vratio. srecom imam poznanicu ciji otac radi kao pravnik u telekomu pa sam mu prosledio pismo sledeceg sadrzaja:

Postovani,
Moje ime je Sjekloca slobodan JMBG xxxxxxxxxxx br.lk. xxxxxxx. Dana 03. 02. 2010. godine sam sklopio ugovor sa MTS-om o koriscenju usluge 3G mobilnog interneta za pretplatnicki broj 064xxxxxxx na period od godinu dana. Tarifni paket za koji sam potpisao ugovor je Apsolvent na period od 12 meseci sa mogucnoscu produzenja koriscenja na neodredjeno. Za prvi mesec koriscenja dosao mi je racun od 12 i nesto hiljada. Obrazlozenje je da sam prekoracio od 4,5 GB u prenosu podataka. Nemam sada tacne podatke ali govorim okvirno. Ulozio sam usmenu zalbu i zahtevao proveru stanja jer program koji sam koristio a koji ide u sklopu MTS internet aplikacije je pokazivao 14.6GB penos. U zakonskom roku sam u Novom Sadu (jer sam se tada tamo nalazio) podneo usmenu zalbu i zelju da se proveri listing. Dobio sam usmeni odgovor od strane sluzbe za informacije da je moja usmena zalba neosnovana i da imam pravo da podnesem pismenu zalbu. Tako sam i postupio. Dana 17. 03. 2010. godine sam podneo pismenu zalbu da se izvrsi provera listinga za moj pretplatnicki broj. Odgovor nisam dobio u zakonski za to predvidjenom roku. Clan 13.2 opsteg ugovora o pretplati na usluge javne GSM idigitalne mobilne telefonske mreze TELEKOM SRBIJA a.d kaze da ce Telekom Srbija ispitati reklamaciju i obavestiti Korisnika o istoj u roku od osam dana, a ako su potrebne slozenije provere u roku od 15 dana od datuma prijema reklamacije. Samo da napomenem da sam postovajuci clan 13.1 pomenutog zakona izvrsio uplatu nespornog dela reklamacije koja je iznosila negde oko 356 dinara (platio sam 3g SIM karticu i 3G modem). Odgovora kako sam rekao nije bilo u zakonskom roku. Jedino sto mi je preostalo je da cekam jer po predaji pisane zalbe mi je receno da cu o njoj biti blagovremeno obavesten. Internet mi je iskljucen 01. 05. 2010. godine. Nisam siguran za datum ali tada kada sam zeleo da koristim internet (posto sam student u nisu) a bio na vikend u Vucju odakle sam rodom nisam mogao da uspostavim vezu tako da za datum da li je neki dan pre toga prestao odlazni saobracaj nisam siguran. Kada sam u vecernjim satima pozvao korisnicku sluzbu MTS-a receno mi je da je meni internet ugasen jer nisam platio racun za mesec februar. Na moju konstataciju da racun nisam platio jer nisam dobio odgovor na pisanu zalbu je receno da je zalbaresena i da je neosnovana. Na pitanje zasto nisam dobio zalbu u pisanoj varijanti na adresu dostave racuna nisam dobio odgovor. Uzeti su mi licni podaci i receno mi je da cu zalbu da dobijem. U medjuvremenu su dosla jos dva racuna za usluge telekom interneta tj dosao je racun za mart u iznosu za visinu pretplate i ja mislim jos jedan racun u visini pola pretplate. Zasto je jedan racun bio oko 1400 din a drugi oko 700 din nisam upucen. Takodje u poslovnici u leskovcu nisam dobio relevantan odgovor na moje pitanje zasto su pristigli racuni sa tim iznosima. Bunio me je taj u iznosu od oko 700din ali sve jedno. Nesto kasnije, mislim da je to bilo za mesec jun ali nisam siguran, mi je na adresu stanovanja i prijema racuna dosao racun na iznos od oko 10 300 din. Neznajuci moji roditelji posto ja ne zivim sa njima za vreme studiranja o cemu se zapravo radi i misleci da je to racun za mesec februar umanjen za deo koji sam platio izvrsili su uplatu istog na racun MTS-a. Sve vreme sam i ja iz njihove price mislio da su sada izmirena dugovanja prema MTS-u iako sam video neslaganje u visini racuna za mesec februar i razlike koju sam platio ali sam ipak smatrao da je sve izmireno. Smatrao sam da sam izmirio sve racune i cekajuci da mi se omoguci koriscenje interneta i da mi se pusti odlazni saobracaj a do toga nije doslo pozvao sam korisnicki servis da vidim u cemu je problem. Na moje pitanje zasto se za pretplatnicki broj 064xxxxxxx ne pusta internet receno mi je da je ugovor raskinut i ad nikakvih obaveza prema njima nemam. Ja sam ih pitao da li imam jos neka dugovanja prema vama dobio sam odgovor da nikakvih vise dugovanaj nemam i da je ugovor raskinut. Razlog zasto je ugovor raskinut nisam dobio. Nisam napomenuo da sam se pozvao na pismenu zalbu koju sam u medjuvremenu dobio dana 30. 06. 2010. godine a nacinjenju dva dana pre toga i da cim sam dobio zalbu u pisanoj varijanti da sam izvrsio uplatu racuna od 10 300 misleci da je to za mesec februar a to je zapravo bila razlika za pretplate zbog jednostranog raskida ugovora od strane MTS-a. Nas razgovor se je tu zavrsio. Dana 28. 08. sam dobio opomenu zavedenu pod identifikacionim brojem xxxxxxxx da imam dugovanje prema Telekomu Srbija u iznosu od 11740.04 dinara. Ako uplatu ne izvrsim do 04. 09. 2010. godine bice mi trajno oduzeta mogucnost pruzanja telekomunikacionih usluga i da ce protiv mene biti pokrenut sudski spor u nadleznom sudu radi regulisanja dugovanja koja potrazuje Telekom Srbija od mene.
Kako nisam znao sta je zapravo dug 11 740.04 dinara istog dana po prijemu opomene sam nekako uspeo da dobijem korisnicki centar na broju 064789 i da se raspitam sta predstavlja dug od 11740.04 din. Ljubazni gospodin mi je rekao da je to dugovanje iz meseca februara. Kada sam se pozvao na 13.2 zakona jedino sto je mgao da mi kaze da nema zakon ispred sebe i da moram do poslovnice. U ponedeljak 30. 08. sam otisao do poslovnice u Leskovac i u razgovoru sa zaposlenom sam dobio obrazlozenje da je ugovor sa mnom raskinut pre dobijanja pismene zalbe jer sam ja 01. 05. 2010. godine pozvao korisnicku sluzbu i dobio obavestenje o reklamaciji kao i da sam tada usao u proceduru za raskid ugovora. Na pitanje da li je moguce izvrsiti prebacivanje novca od 10 300 din radi regulisanja dugovanja od 11740.04 din a da razliku doplatim i da mi se omoguci koriscenje interneta. Na to sam dobio odgovor da je to nemoguce jer je novac proknjizen i da preknjizavanja nema. Dugovanje stoji i mora da se plati. Takodje mi je receno da se moje usmeno obavestenje koje sam dobio 01. 05. 2010. godine racuna kao pismeno jer njima u racunaru stoji da sam ja primio obavestenje. Kada sam rekao da na pismenu zalbu jedino validan odgovor moze biti pisani receno mi je da nije tacno. Na pitanje kada je resena moja pisana zalba dobio sam odgovor da se je sa resavanjem iste kasnilo. DAtuma se ne mogu setiti ali jasno stoji u racunaru datum. Pozivajuci se na clan 13.2 i rekavsi da je MTS PRVI prekrsio zakon jedino su mi rekli da mogu sa pravnikom videti i da li mi se isplati da tuzim MTS.
Pokusao sam da u ponedeljak 30. i u utorak 31. 08. 2010. godine nadjem pravnika telekom Srbija u leskovcu ali nisam imao srece jer je isti bio sluzbeno odsutan. Prvi put sam i imao mogucnost da se popnem do kancelarije br 11 na prvom spratu a drugi put kada sam u utorak 31. 08. 2010. godine dosao tacno u 8h dosao do ulaza portir me je vratio sa recima da je Dobrica izasla na uvidjaj jer su preseceni kablovi. Na pitanje od koliko sati radi dobio sam odgovor da je dosla raniej na psoao i odmah izasla.
Inace kasnije sam saznao odredbe zakona o telekomunikacijama po clanu 92 stav 5 da se je moralo pismeno odgovoriti i da usmeno obavestenje ne vazi kao i po clanu 92 stav 4 da je MTS morao da me obavesti o prekidu pruzanja usluge.
Kako vidim MTS je u par navrata na najpresudnijim mestima prekrsio zakon. Nisam dobio obavestenje o reklamaciji u zakonski predvidjenom roku, nisam dobio pisanu zalbu kako je trebalo i ugovor je samim tim raskinut za mene na neregularan nacin.
Na osnovu svega recenog me zanima Vase pravno misljenje i da li ima osnova da resenje o pomenutom dugovanju resavam na sudu ili moram izvrsiti uplatu odredjenih sredstava na racun MTS-a.
Svako dobro. S postovanjem Slobodan.


Imacu na uvid ono sto ste mi rekli o snimanju arzgovora kao i to da sve ovo prosledim pravnoj sluzbi. VIdecu sta ce mi covek nezvanicno reci.

Pozdrav i pisemo se nadam se uskoro.
[ ORCA 2 @ 31.08.2010. 20:30 ] @
Citat:
owim: Bio sam dokon u ovom trenu, bio sam na sajtu telekom.rs i
mts.telekom.rs -- nema Pravila ponašanja na mreži!

Pozvao 789, pitao za isti -- ne znaju sta su Pravila ponašanja na mreži!

Pozvao 9813 i trazio da me upute na Pravila ponašanja na mreži -- nema.

Nema ni u Ugovoru, ni u Opstim odredbama ugovora.

Na stranu sto sada i po zakonu Srbije korisnik mora da bude obavesten
da se razgovor snima i koliko poziv kosta (za pozive na 042, 0900, i
to vec vise od 5 godina).

Lepo zvuci, al' je kao hleb od 3 dinara.


Pravila ponašanja na mreži su sastavni deo Opštih uslova za pružanje usluga u fiksnoj telekomunikacionoj mreži Telekom Srbija a.d. Svi korisnici mogu pronaći i pročitati Opšte uslove dolaskom u bilo koju od poslovnica (korisničkih centara) Telekoma Srbija ili putem web sajta na adresi http://www.telekom.nadlanu.com/docs/opstiuslovi.pdf.

Agentima servisa 9813 će biti skrenuta pažnja da korisnicima ubuduće moraju upućivati na sajt Telekoma Srbija ili najbližu poslovnicu ukoliko je korisnik zainteresovan za Opšte uslove.
[ bobibob @ 31.08.2010. 21:28 ] @
Citat:
ORCA 2: Pravila ponašanja na mreži su sastavni deo Opštih uslova za pružanje usluga u fiksnoj telekomunikacionoj mreži Telekom Srbija a.d. Svi korisnici mogu pronaći i pročitati Opšte uslove dolaskom u bilo koju od poslovnica (korisničkih centara) Telekoma Srbija ili putem web sajta na adresi http://www.telekom.nadlanu.com/docs/opstiuslovi.pdf.

Agentima servisa 9813 će biti skrenuta pažnja da korisnicima ubuduće moraju upućivati na sajt Telekoma Srbija ili najbližu poslovnicu ukoliko je korisnik zainteresovan za Opšte uslove.


Postovani ima jedan problem. Ovde je rec o mobilnoj telefoniji a vi ste dali opste uslove za fixnu. Ja recimo nisam potpisao ovakav dokument.
Verujem da nije ni korisnik koga ste citirali.
On kada je spomenuo da na broju 9813 ne zanju za Pravila ponašanja na mreži zelo je da zaokruzi celinu telekoma. Inace za mobilnu telefoniju je 064 789 pricam o privatnim korisnicima.
[ snupisha @ 31.08.2010. 22:53 ] @
Malo skretanje sa teme
@ ORCA 2 - Postovani, cini mi se da istupate ovde na forumu kao zvanicnik telekomunikacione firme na koju su svi ovde besni i koja svoje korisnike tretira kao masu bez mozga kojoj ce uzeti pare (za dokaze ove tvrdnje iscitajte sve postove na ovoj temi).
Molim Vas da mi odgovorite na pitanje kako to da kada Telekom prekrsi potpisani ugovor sa korisnikom (i brojne druge zakone), nema nikakvog obestecenja za korisnika?
Zasto?
Da li zaista zelite takvim postupanjem da nastavite i da odrzite tu politiku i pravila Divljeg zapada?
Da li jedino angazovanjem advokata i pokretanjem sudskog postupka, mi, korisnici, mozemo dobiti neko obestecenje za krsenje ugovora i zakona?
U vecini sporova, nama kao korisnicima se vise isplati da platimo sporne racune nego da angazujemo advokata), a Vasa firma dobro zaradjuje na tome. Pred svaku Novu godinu Vasa firma ponosno objavi koliko je zaradila. Na koji nacin, to je pitanje o kome je ovde napisano hiljade i hiljade reci.
Podseticu Vas da je ovo zemlja u kojoj ~30 % ljudi nema zaposlenje, ~30 % su penzioneri, a stepen siromastva je veoma veliki te mnogo njih nema dovoljno novca ni za osnovne namirnice, a kamoli za angazovanje advokata... Da ne pricam o otvorenom obmanjivanju korisnika koje non-stop sprovodite u svojim reklamama i poslovnicama (vecina zaposlenih koja radi u poslovnicama ne informise dovoljno jasno buduce korisnike o vrlinama i manama usluge (paketa) koju(i) uzimaju/ugovora koji potpisuju).
To samo pokazuje koliko Vasa firma postuje nas, korisnike.
Izvinjenje koje nam saljete u odgovoru na nasu zalbu ne prihvatam(o), jer ni firma u kojoj radite ne bi prihvatila nase izvinjenje da npr. nemamo para da platimo racun, vec nas tuzite, prinudno naplacujete potrazivanja i eventualno trpate u zatvor.

Zakoni moraju biti isti za sve, zvao se on Pera, Mika, Zika ili Telekom. Medjutim, za Vasu firmu, posto je drzavna, to ovde ne vazi.
[ bobilibob @ 31.08.2010. 23:25 ] @
@ORCA 2

Ako ne znate svoj posao pitajte bolje od vas. U prilogu posta vam postavljam svoje izvode iz racuna i iz listinga gde se jasno i nedvosmisleno moze videti ko je koliko i kada koristio internet i naravno koliko mu je zaduzenje....
U pitanju je 3G Telenor internet. Kada dostignete ovaj nivo poslovanja mozda bude fer igre. Izvinjavam se na off topicu.

[ sphere @ 01.09.2010. 00:17 ] @
Ah pa i ti ga pretera.. takva aplikacija kosta bar milion modernih... nema telekom te pare. Mukice ce i da prodaju sad jer su u stecaju :P
Najbolje da se opet sastanu u jednom sobicku braca Rusi i ts-ovi astronauti pa da sklepaju jos neku mukotvorinu za proveru stanja na racunu. Sanjam dan kada cu moci da ukucam *797# i da vidim stanje od pre nedelju dana. Ovako vidim na pocetku meseca da imam 2000min i na kraju meseca da imam 1500min Kao da imam Prenesi profil
[ majce22 @ 02.09.2010. 10:56 ] @
Ne znam da li sam ovde procitala ili gde nesto oko pozivanja na ugovor i rupa u ugovoru. Mislim da je mnogo tesko naci ih jer se mahom svi zastite. U firmi u kojoj radim kupcu mozete da pustite menicu za neki idug i pored toga sto nemate sa njim potpisan ugovor za 2009.niti za 2010. jer u svim ugovorima stoji klauzula da je vaznost ugovora i posle isteka tekuce godine, do daljnjeg ili do potpisivanja novog ugovora. Pa vi vidite.
[ bobilibob @ 02.09.2010. 17:11 ] @
Osnovna je činjenica da je Vaša reklamacija na račun za 02/10 rešena kao neosnovana, da je Vama pružena usluga i da je račun ispravan.

Ukoliko obavezu po istom ne izmirite- ne opravdava Vas to što ste „ mislili „ da je račun plaćen- biće pokrenut sudski spor, a što će Vam samo povećati izdatke.Moja preporuka je da račun platite , a što se tiče ponovnog zasnivanja pretplatničkog odnosa (budući da je sadašnji ugovor raskinut) moraćete da se obratite nekoj od naših poslovnica.

Dugovanje od 11 740.04 din cu da izmirim.
[ bobilibob @ 02.09.2010. 17:15 ] @
gore navedeno je odgovor koji sam dobio od pravnika telekoma.
[ snupisha @ 02.09.2010. 19:13 ] @
Kad procitam saopstenja njihovih zaposlenih, odmah pocne da mi skace pritisak...

Moj savet ti je da ne potpisujes novi ugovor sa njima, vec da sto pre pobegnes iz tog pakla ;)
[ bobilibob @ 02.09.2010. 21:32 ] @
Citat:
snupisha: Kad procitam saopstenja njihovih zaposlenih, odmah pocne da mi skace pritisak...

Moj savet ti je da ne potpisujes novi ugovor sa njima, vec da sto pre pobegnes iz tog pakla ;)


Svakako da vise necu da potpisujem ugovor sa mts-om. vec sam im platio za raskid ugovora. Inace moje tromesecno koriscenje 3G interneta je 350 eura....

Pricu sam zaokruzio. jos jedan slucaj da je ovo pravna drzava pada u vodu.
[ gotti88 @ 06.10.2010. 17:00 ] @
Cao. Dali neko zna ukoliko u mozilli menjam IP adresu i ubacim neku americku IP adresu i ako preko nje posecujem normalno sajtove kao i obicno.
Dali se to moze odraziti na moj mesecni racun. Napominjem da sam korisnik MTS 3G interneta i do sada nisam imao nikakvih problema s njima.

Pozdrav.
[ dakipro @ 06.10.2010. 17:21 ] @
Sta god da stavis u mozilli kao proxy, naplatice ti, jer i dalje ides preko tog modema na internet. Isto kao i kad ides preko telefonske dial-up konekcije, sta god da ti bude proxy normalno ti se tarifira internet.
[ gotti88 @ 06.10.2010. 17:41 ] @
>

--000e0cd1e30880fe8b0491f573ac
Content-Type: text/html; charset=ISO-8859-1
Content-Transfer-Encoding: quoted-printable

Hvala na brzom odgovoru. Nisam mislio da mi se smanji racun nego samo da mi se ne poveca.<br>Hvala jos jednom. Ziv bio.<br><br><div class="gmail_quote">2010/10/6 dakipro <span dir="ltr">&lt;<a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a>&gt;</span><br>
<blockquote class="gmail_quote" style="border-left: 1px solid rgb(204, 204, 204); margin: 0pt 0pt 0pt 0.8ex; padding-left: 1ex;">Sta god da stavis u mozilli kao proxy, naplatice ti, jer i dalje ides preko tog modema na internet. Isto kao i kad ides preko telefonske dial-up konekcije, sta god da ti bude proxy normalno ti se tarifira internet.<br>

<font color="#888888"><br>
<br>
--<br>
<a href="http://www.elitesecurity.org/p2710291" target="_blank">http://www.elitesecurity.org/p2710291</a><br>
</font><div><div></div><div class="h5"><br>
Prijave/odjave: <a href="http://www.elitesecurity.org/pracenje#368121" target="_blank">http://www.elitesecurity.org/pracenje#368121</a><br>
<br>
Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!<br>
esauth:368121:a4664c05ab7e79cb3fc21cac0dfbaad9<br>
[ jusufijusufi @ 21.08.2011. 09:14 ] @
Svaka konekcija se tarifira sa 2Mb, sto se ne belezi u ukupno potrosenim Mb. Sto u najblazem slucaju iznosi 5konekcija dnevno= 10mb x 30 dana =300Mb. To je priblizno 1000dinara.
Takve racune sam dobijao u pocetku (vece za hiljadu dinara od ugovorenog), al sada ostavim uvek 300Mb neiskorisceno i sve OK. A sto se tice 50000 i 90000 din. tu ili vam neko koristi uredjaj na drugom racunaru pa nemate uvid u pravo stanje potrosnje (na svakom PC-u je poseban "brojac"), ili MTS ima problema sa "opremom-softverima"(sto na kraju vi platite u vecini slucajeva).
[ bobibob @ 21.08.2011. 19:55 ] @
Citat:
jusufijusufi: Svaka konekcija se tarifira sa 2Mb, sto se ne belezi u ukupno potrosenim Mb. Sto u najblazem slucaju iznosi 5konekcija dnevno= 10mb x 30 dana =300Mb. To je priblizno 1000dinara.
Takve racune sam dobijao u pocetku (vece za hiljadu dinara od ugovorenog), al sada ostavim uvek 300Mb neiskorisceno i sve OK. A sto se tice 50000 i 90000 din. tu ili vam neko koristi uredjaj na drugom racunaru pa nemate uvid u pravo stanje potrosnje (na svakom PC-u je poseban "brojac"), ili MTS ima problema sa "opremom-softverima"(sto na kraju vi platite u vecini slucajeva).


problem kod brojaca koji ide uz telekomov modem je u tome da NE radi. naime kada racunar malo zakuca tj procesor ode u 100 procenata ili je pod duzim opterecenjem a da glavi brojac ne broji. isto tako moras se diskonektovati pa gasiti racunar odnosno program. u protivnom brojac ti nece zabeleziti poslednju konekciju i ode mast u propast. tako da pazljivo sa koriscenjem programa. moja topla preporuka je bwmeter i svi zadovoljni. program meri odlicno protok... :)
[ Zeleni zub @ 19.10.2011. 12:24 ] @
Video sam ovu vest pa se setih ove teme...