[ luka5800 @ 27.06.2009. 01:24 ] @
Poz! E ovako, skoro sam kupio telefon Nokia 5800 XM. Ja sam video da ona ima GPS, i npr ja ako hocu da to koristim [valjda je to navigacija] jel to trosi kredit ili ne ? Hvala unapred
[ Catch 22 @ 27.06.2009. 07:53 ] @
^ Svakako, ako postoji bilo kakav protok podataka između mreže i tvog telefona.
Za cenovnik i sistem tarifiranja proveri na sajtu operatera za svoj tarifni profil.
[ bobiska @ 27.06.2009. 08:20 ] @
Troši/ne troši kredit u zavisnosti od podešavanja GPS u tvom telefonu. Treba da isključiš u fonu opciju Assisted GPS (ili sl.), onda neće da troši. U principu, sve se svodi na update mape (provera update-a) i slične gluposti. Sve to poisključuj i slobodno koristi GPS nezavisno od mreže.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 27.06.2009. 10:18 ] @
Ne troši se kredit, ukoliko ne koristiš mobilnu mrežu za brže
lociranje. Kad isključiš upotrebu mobilne mreže ili kad ne dozvoliš
telefonu/programu da se konektuju na mrežu, imaćeš potpuno besplatnu
upotrebu GPS-a.
[ lakipn @ 05.11.2009. 14:01 ] @
Sve zavisi od toga da li ides preko mreze ili imas instaliran software za GPS recimo Garming. Ja mislim da Garming ima najbolje mape zato njega uzimam za primer. Postoje GPS Navigacioni programi preko kojih ti komuniciraju samo sateliti i telefon u cemu mobilna mreza nema sta da trazi tu. Googlaj malo pa ces naci pakete. Pozdrav.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 05.11.2009. 14:16 ] @
Lazare, pročitaj moju prethodnu poruku. Ukoliko je uključen aGPS, kontaktira se i mobilna mreža, što povlači kakav takav trošak. Ako je isključen, onda ne košta ništa.
Za različite platforme su bolji različiti programi. Na iPhoneu je recimo trenutno iGO najbolji, jer jedini ima i kućne brojeve pri navigaciji :)
[ popvladimir @ 11.11.2009. 05:51 ] @
Tako je, prebacis telefon u offline mode i mozes GPSovati do mile volje bez bojazni da ces ista platiti.
[ miki069 @ 11.11.2009. 07:15 ] @
Izvadiš sim karticu iz telefona.
I onda se navigiraš a ne košta ništa 100%.