[ KaRRaN @ 12.12.2003. 00:16 ] @
kao sto sam rekao imam ozbiljan problem u flashu, zanima me kako bih mogao da napravim kao online cjenovnik tipa:
da imas nekoliko combo box-ova u koji ma ce biti eto za primjer komponente racunara i da posle izabiranja komponenti a i ne mora svih da prikaze cijenu
s tim da fajl sa cijenama bude exteran znaci neki poseban .txt falj u kojem ce biti komponente i cijene to svrha problema ako neko ima potpunu drugacije vidjenje rjesenja problema neka javi cao i unaprijed hvala

Ocekujem brz odgovor


[Ovu poruku je menjao bluesman dana 12.12.2003. u 13:18 GMT]
[ Free_Sex @ 12.12.2003. 10:34 ] @
E ja sam radio nesto slicno. Ali bez Flash-a. JAvascript + Perl/Cgi koji cita tekstualni fajl i generise stranicu (zbog cena) ....

www.techcode.net
pa primeri (www.techcode.net/primeir.html) i tu izaberi vec videcs. I onda tft monitor klikni ....

"Samo" fali da se ubaci provera, tipa, da li moze ta placo i taj procesor, sa tom memorijom ....i sl.
[ KaRRaN @ 12.12.2003. 14:29 ] @
e u principu to je ono sto bih ja trebao da dobijem kao konacni rezulat
samo sto bih volio da to bude u flashu i po mogucnost neki externi fajl radi lakseg i brzeg azuriranja cijena
pa ako je neko radio nesto slicno i ima rjesenje neka se javi ja i dalje cekam.
ili ne mora da bude uopste ovakvog izgleda sa cijenama komponenti,
nego moze da bude obicni digitron gdje izabiras dva broja iz dva combo boxa koji uzimaju podatke tj. vrijednosti (combo boxa) iz nekog externog fajla .txt .xsl .doc ...
nije nitno samo da radi
P.S.
hvala Free_Sex
[ axa @ 12.12.2003. 15:18 ] @
Ako koristih Flash od 6-ice (cini mi se od 5-ice u stvari) na gore onda pogledaj help za LoadVars klasu, mada bi za tvoj slucaj mozda jos zanimljivija bila XML.load() metoda.