[ Nedeljko @ 27.06.2009. 14:02 ] @
Ima li neka prenosiva, FOS C/C++ biblioteka za inicijalizaciju generatora pseudoslučajnih brojeva? Biblioteka GMP ima sve ostalo što mi treba, osim inicijalizacije generatora pseudoslučajnih brojeva. Seme treba da bude dovoljno dobro za kriptografiju. Dakle, ne smatram da mi je bilo kakvo seme od 32 bita širine dovoljno dobro. Ako može nešto tipa 1024 bita, bilo bi super. Palo mi je na pamet da generišem dovoljan broj GUID-a (UUID-a), ali ne znam da li je to jednostavno niz od 128 pseudoslučajnih binarnih cifara ili ima neku unutrašnju strukturu koju treba da zadovolji.

Drugo, onda kada mi ovaj forum ne pomogne, koje mi druge forume preporučujete za The Art Of Computer Programming?
[ mmix @ 27.06.2009. 23:44 ] @
ne mozes samo da spajas UUIDe, imaju pattern, cak i u najrandom varijanti (v4) ima ne-random bitova koji definisu verziju GUIDa, sve u svemu imas 6 non-random bitova. E sad, mozda bi mogao da uzmes ostalih 122 ali otvara se pitanje koliko su ti preostali bitovi pseudo slucajni.

[ stepanz @ 09.11.2010. 10:32 ] @
Googlaj Knuth pseudo-random generator source code. Knutov algoritam za generisanje pseudo-slucajnih brojeva je jedan od najboljih i njegov algoritam se u visual studiu.