[ Slobodan Milivojevic @ 29.06.2009. 13:03 ] @
http://www.mts.telekom.rs/index.php?ID=22403&Type=1
Citat:
Nahrani svoj Net pre nego što ga izvedeš u šetnju!
Mobilni Internet – brz i komforan način za surfovanje po Internetu sada je dostpuan i prepaid korisnicima.

Na bilo kom mestu i u bilo koje vreme možete da pristupite željenim Internet sadržajima preko svog računara, koristeći mt:s mrežu po najpovoljnijim cenama.
Svi Internet pretraživači, elektronska pošta ili sadržaji zabavnog karaktera sada su dostupni preko 3G modema koji vam omogućava brzinu konekcije do 7,2 Mb/s.
Modem uključujete preko USB porta, pa se konekcija ostvaruje na jednostavan i lak način, bez dodatnih adaptera ili drugih uređaja.

Ovaj jedinstveni prepaid paket dostupan vam je po ceni od 4.800 dinara, a sadrži:

1. modem,
2. data SIM karticu i
3. 4 GB inicijalnog kredita za prenos podataka.

Inicijalni kredit sadrži i 10 dinara, koje možete da iskoristite za prenos podataka ili slanje SMS poruka. Kredit vam je na raspolaganju u periodu od 60 dana, od dana aktivacije kartice.

AKTIVACIJA:
Paket Prepaid mobilni Net aktivirate jednostavno, prvim slanjem SMS poruke.
Pri slanju SMS poruke na broj 777 unesite sledeći tekst poruke:
Code:
Paket   Tekst poruke   Cena sa porezom
50 MB   50M            250 din.
200 MB  200M           500 din.
500 MB  200M           850 din.
1 GB    1G             1.200 din.


KORIŠĆENJE:
Kada potrošite inicijalni kredit, vašu SIM karticu za prenos podataka možete dopuniti na bilo koji od uobičajenih načina za prepaid dopune. Nakon izvršene dopune, uplaćeni iznos kredita umanjivaće se po ceni za ostvareni saobraćaj za prenos podataka.

Cena GPRS saobraćaja iznosi 9,90 dinara za 1 MB sa pripadajućim porezima, a obračunska jedinica je 10 kB.
Cena SMS poruke u nacionalnom saobraćaju iznosi 2,20 dinara (bez pripadajućih poreza). Slanje SMS poruke u međunarodnom saobraćaju, kao i slanje iz rominga tarifiraće se prema važećem cenovniku Telekoma Srbija za prepaid korisnike.

Period važenja data SIM kartice je šest meseci od datuma aktivacije, odnosno od poslednje izvršene dopune prepaid kredita.
Data SIM kartica omogućava vam prenos podataka i slanje SMS poruka, ali ne i obavljanje razgovora i slanje MMS poruka.

POSEBNA POGODNOST:
Nudimo vam i posebnu pogodnost da kupite Data plus prepaid dopune i po još povoljnijim cenama surfujete po Internetu. Dovoljno je da pošaljete besplatnu SMS poruku na broj 777 i dobićete odabranu količinu MB za prenos podataka koju možete iskoristiti u periodu od 60 dana od dana kupovine Data plus prepaid dopune.

Napomene:

* Trajanje svih paketa je vremenski ograničeno na 60 dana.
* U slučaju da ne potrošite ceo paket u ovom periodu, preostali iznos podataka će biti obrisan. Ukoliko kupite novi paket, a pre isteka prethodnog paketa, preostala količina podataka se sabira sa količinom podataka iz novokupljenog paketa, koja vam je na raspolaganju narednih 60 dana.
* Kupovina dodatnog data paketa ne produžava validnost kartice.


Modem koji se dobija je ZTE MF 622 - vise info: http://www.mts.telekom.rs/index.php?ID=20811&Type=1#MF622
[ Jbyn4e @ 29.06.2009. 13:36 ] @
Citat:

200 MB 200M 500 din.
500 MB 200M 850 din.


Hehe, narucis a dobijes? 200M daje 200 ili 500 MB? ;)
[ Slobodan Milivojevic @ 29.06.2009. 14:03 ] @
Provera stanja je ogroman minus na strani mt:s prepaid internet paketa.

Provera se vrsi pomocu USSD koda *105# dobija se iznos u dinarima (po kojim cenama nemam pojma verovatno 9.90 + porezi za 1MB). Nije moguce pozvati ovaj USSD kod kroz aplikaciju za modem, vec morate vaditi karticu i pomocu mobilnog telefona proveriti pa preracunati kolko je ostalo :(

Smaranje.

Takodje, nije moguce kupiti karticu samo bez modema.

Ali nezvanicno, obratite paznju na: http://www.elitesecurity.org/t368445-Prepaid-dodatak-za-internet
[ brankos @ 29.06.2009. 20:08 ] @
Ma, super, ali zar nije bolje za svakih potrebnih 66Mb lepo otići do trafike i kuipi 066 karticu i lepo je ispucati a kao poklon dobijete da pričate za 200 dinara koliko košta kartica, sa sve pričom noću i vikendom za 85 para a tolko je i SMS. Potršite megabajte, pa po novu kerticu. Niko vam to ne brani. Jedino će za vreme surfa morati da vas zovu na staru karticu u drugom telefonu. Komfor je u stvari cena a da li se isplati sad u ovoj krizi?
[ Bockyman @ 29.06.2009. 21:44 ] @
Citat:
brankos: Ma, super, ali zar nije bolje za svakih potrebnih 66Mb lepo otići do trafike i kuipi 066 karticu i lepo je ispucati a kao poklon dobijete da pričate za 200 dinara koliko košta kartica, sa sve pričom noću i vikendom za 85 para a tolko je i SMS. Potršite megabajte, pa po novu kerticu. Niko vam to ne brani. Jedino će za vreme surfa morati da vas zovu na staru karticu u drugom telefonu. Komfor je u stvari cena a da li se isplati sad u ovoj krizi?


Ovo se isplati za niže pakete,ali već za 500MB je neisplativo... a i zamara zvanje korisničkog servisa,jer mora da vam aktiviraju GPRS. Ne mogu da verujem da se provera stanja radi onako kako je Slobodan opisao,mislim kako MTS ume da uprska neke jednostavne stvari! Da vadim karticu iz modema,da je stavljam u telefon,pa da dinare preračunavam u MB-te.... Cirkus!
Da li produžetak važenja data saobraćaja važi i za ovih početnih 4GB,ili su oni izuzeti,pošto je to inicijalni saobraćaj? (Ne bi me čudilo da je tako!)
Ako se i ovaj inicijalni data saobraćaj od 4GB može produžavati novim kupovinama saobraćaja,tj sabiranjem starog i novog saobraćaja,to uopšte nije loše!
[ agasoft @ 30.06.2009. 00:36 ] @
A čekaj, šta mu ovaj deo dođe?

> Nudimo vam i posebnu pogodnost da kupite Data plus prepaid dopune i po još
> povoljnijim cenama surfujete po Internetu. Dovoljno je da pošaljete
> besplatnu SMS poruku na broj 777 i dobićete odabranu količinu MB za prenos
> podataka koju možete iskoristiti u periodu od 60 dana od dana kupovine
> Data plus prepaid dopune.
[ rvisi @ 09.07.2009. 13:27 ] @
Zna li neko da li i kako radi ovo cudo u Loznici?
Da li je modem zakljucan i mogu li da se koriste i kartice sa ostalih mreza.(recimo u inostranstvu)?

[ dj.dragan @ 10.07.2009. 01:28 ] @
Ako je MT622 onda nije zakljucan.Crven,usb.
[ miksixxx @ 04.09.2009. 22:10 ] @
Što se tiče ovog prepaid internet paketa moje iskustvo je ovakvo:
Kupio sam paket i aktivirao 6.07.2009.god. i intenzivno koristio dok nisam bio kod kuće pošto imam ADSL.
Za mesec dana sam ubio nekih 1,5GB a onda otišao U Grčku. Poneo sam modem (ZTE),
uzeo Wind prepaid karticu i za 14 evra kupio paket 7 dana - 7GB ...ali o tome malo kasnije ...
Kada sam se vratio u našu zemlju Srbiju, otišo sam na teren (okolina Negotina) i pokušao da skinem poštu,
ali jednostavno nije bilo protoka iako u aplikaciji piše HSDPA, postoji 3G mreža...pokušavao sam tako
skoro cele večeri ali bezuspešno...proverio koliko je ostalo od paketa...2,26GB do 6.09.2009. i onih desetak dinara.
Sutradan predveče sam ponovo pokušao da se "ukačim" i za divno čudo nekako je išlo ali samo kojih 5-6 min,
kada me je mreža isključila...uopšte više nisam imao pristupa.
Restartovao sam laptop par puta, isključivao i priključivao modem takođe više puta...
Na kraju sam prebacio karticu u telefon, možda će u telefonu proraditi...nema šanse.
Čisto reda radi proverim stanje i onih 2,26GB ...pojela maca... a takođe i onih
desetak dinara su mi skinuli pa mi je ostalo 2 pare, najverovatnije je to tih 5-6min na netu.
I naravno sledi poziv ..... oni tamo uopšte ne mogu da uđu u neku aplikaciju i šalju me u poslovnicu ...
Pozovem i sutradan, opet nemaju mogućnosti da uđu u aplikaciju i jedino što mogu da urade je
da napišu reklamaciju... i to će rešiti u roku od 48 sati i pozvaće me na kontakt telefon...
Naravno prošlo je deset dana, a verovatno će proći i tri puta toliko vremena ... ne znam kako će se završiti, za mene
je već nepovoljno ma kako bilo, ali nije u tome stvar...zna se kako oni rade - apsolutno za pripejd nemate NIKAKAV uvid u neku istoriju
poziva, mesečni pregled baš iz ovih razloga da bi moglo da se kr.de. Pre nego što sam prešao na postpejd nekoliko puta mi se dešavalo da mi kredit ispari.
U poslednje vreme sam proveravao i listinge za postpejd mada nisam primetio ništa sumnjivo, za sada.

Ah, da, ... Grčka...
Protok se uglavnom kretao oko 300-400 kB/s, pa sve do nekih 580-600kB/s ... šta drugo da kažem... i to nije bilo u Atini ili Solunu.

Pozdrav
[ DR83 @ 05.09.2009. 00:01 ] @
Pa meni stvarno nije jasno kako ikom padne na pamet da u ovom trenutku kada je mts u rasulu uzima bilo sta od njih ....

ccc.
[ zderavko @ 05.09.2009. 08:05 ] @
Jednostavno zato što ima i korisnika kojima (i dalje) sve funkcioniše bez problema ili koji su imali možda lošije iskustvo kod drugih operatora. Stvar je izbora, a i navike. Ne verujem da će Telekom da pusti baš sve niz vodu i dozvoli da se ovo reši stihijski samo do sebe. Ipak, njegov profit znači dosta ovoj državi, a ne samo pojedincima.




P.S.

Obzirom da se u ovoj zemlji izbor uvek svodio na to da biraš manje od dva zla, ne bi me čudilo da Telekom izgubi baš dobar deo korisnika trenutnim načinom poslovanja ako u dogledno vreme ne poprave nešto. Takođe, po onoj staroj, kud svi Turci ... moguće je i da ono malo zadovoljnih korisnika promeni mrežu zato što, eto, svi ostali koriste neku drugu...
[ espresso @ 05.09.2009. 20:58 ] @
Ja mislim da im je ovo odličan način da rasterete mrežu od korisnika i konačno počnu da pružaju kvalitetne usluge. Šteta što nema stručnih ljudi u upravi (da se razumemo, diploma ne znači da je neko stručan).
[ owim @ 07.09.2009. 07:32 ] @
Citat:
rasterete mrežu od korisnika

Iako utopijski zvuči kao dobar povratak na Point Zero, sem u šali, najgora je opcija (kao u filmu Fight Club). Da bi ponovo dobio korisnike, mora da se uradi re-branding, ili napravi sasvim novi, pseudo-nezavisni brend (npr. Mreza 066). To jako puno košta.

Bolja opcija je kresanje usluga (downsizing): sve što nije "core business" treba da bude izmešteno iz MTS-a (GPS praćenje vozila, npr). Ako je profitni biznis, Telekom može da osnuje svoje kompanije koje će time da se bave, sa drugim bankovnim računom. Stop sa izbacivanjem novih ponuda i usluga koje zahtevaju prekrajanje (nestabilnog) sistema. Još gore, stop sa lažnim uslugama!

Čuveno "ne mogu da uđem u aplikaciju", što postoji od kad postoji MTS -- mora da bude prioritet #1 u rešavanju. Ako MTS ne može da uđe u aplikaciju to nije moj problem, jer trpim finansijsku štetu. Njima plaćam "mesečno održavanje", dakle da MOGU da uđu u aplikaciju, te je održavanje tehničkog sistema njihov posao. Ako to ne rade, naplaćuju mi uslugu koju ne pružaju, pride. Nikome to ne ide u korist.

Druga stvar je da ne donose odluke preko noći, koje se sa kašnjenjem zvanično pojave. Ne može odjednom da se prekroji usluga da izgubi smisao. U današnje konkurentsko vreme oportuno je da se nešto doda, ne oduzme (čerupanje 066: ukinuti mesečni video pozivi, smanjeni megabajti = "mi smo izgubili kompas jer ne kapiramo zahteve mobilnog tržišta"). Da li takvi ljudi mogu da proizvedu dobre usluge? Ne mogu, jer ih ne razumeju.

Za 12 meseci od MTS-a napravio bih lidera u SRB-BiH-CG regionu, za 24 meseca MTS imao bi najveći profit pre odbitka poreza. Broj zaposlenih smanjio bi se za 30%. Al' eto, ne radim za MTS :).
[ Catch 22 @ 07.09.2009. 07:50 ] @
Citat:
owim:...Za 12 meseci od MTS-a napravio bih lidera u SRB-BiH-CG regionu...

Ne treba ti 12 meseci, dovoljno je 12 sekundi, pošto MTS i u ovakvom stanju raspadanja još uvek drži tu poziciju
[ owim @ 07.09.2009. 08:26 ] @
^ Nisam verovao da ćeš priznati da je u "stanju raspadanja"! :-) WOw.
[ Catch 22 @ 07.09.2009. 09:36 ] @
^ Moraš revnosnije pratiti moje poruke

PS
Ako pogledaš moj profil, uočićeš da su mobilna telefonija i operateri veoma nisko kotirani na listi mojih interesovanja ovde na forumu
(teme su uglavnom jednolične i dosadne... zeeev!)
[ scylerx @ 07.09.2009. 19:13 ] @
Ma 'ajte, kao da ne znate da je Telekom firma koju stranke na vlasti maximalno expoatišu zbog svojih privatnih interesa koje nemaju veze sa zdravom logikom poslovanja. Znate i sami koliko je Bogi kinte maznuo, a šta mislite ovde koliki je tek keš u pitanju, nema nijednog javnog tendera koji je vezan za telekom a da je čist.
[ espresso @ 07.09.2009. 20:00 ] @
Hajdemo nadalje da se držimo teme. Počeli smo da skrećemo malo više.
[ zALFex @ 28.11.2009. 22:31 ] @
Nova cena prepaid paketa!

Ovaj jedinstveni prepaid paket dostupan vam je po ceni od 3.600 dinara, a sadrži:

1. MODEM Modem HUAWEI E1550,
2. data SIM karticu i
3. 4 GB inicijalnog kredita za prenos podataka.



[ DR83 @ 29.11.2009. 20:29 ] @
Dzabe im, dok ne konsoliduju mrezu mogu da daju i 10gb za iste pare ...
[ max82 @ 12.12.2009. 09:41 ] @
Od skoro net na 3G mrezi u Krusevcu radi fenomenalno, do skoro je bio katastrofa! Popravili su se! ;)
[ MirosIav @ 27.02.2010. 16:29 ] @
Citat:
zALFex: Nova cena prepaid paketa!

Ovaj jedinstveni prepaid paket dostupan vam je po ceni od 3.600 dinara, a sadrži:

1. MODEM Modem HUAWEI E1550,
2. data SIM karticu i
3. 4 GB inicijalnog kredita za prenos podataka.


Cena ovog paketa je spustena na 2.999 dinara: http://www.mts.telekom.rs/inde...paket-prepaid-mobilni-net.html , ali nigde ne pise koliko traje "4 GB inicijalnog kredita". Navedeno je samo: "Period vazenja data SIM kartice je 11 meseci". Ako i kredit vazi toliko, onda je to OK za nekog ko trazi zamenu za dial-up.
Da li je neko probao ili zna koliko traje tih pocetnih 4GB ?
[ MaxPowerBG @ 22.04.2010. 14:18 ] @
I men zanima da li postoji neko vremensko ogranicenje (npr telenorov prepaid internet je ogranicen na 2 meseca + treci mesec u kom moras da dopunis a takva varijanta mi ne odgovara)
[ kmecalo @ 03.05.2010. 14:27 ] @
Evo informacije sa MTSa direkt
mt:s Standard Data plus
[ X Files @ 19.05.2010. 07:27 ] @
Nakon 6 meseci korisnjecanja Mts Interneta u prepaid varijanti, konstantno sa dve lokacije i povremeno sa vise razlicitih, dosao sam do sledecih zapazanja, u koja me niko ne moze razuveriti:

1. Nece da 'upali' iz prve. Ovo se desava stalno, bas kao sto sam opisao. Sa svih lokacija u gradu i okolini. Price o losem ili promenljivom signalu vise ne shvatam ozbiljno.

2. YouTube, maps.google.com, GoogleEarth i ostali po TCP/IP stream-ingu zahtevnijiji servisi zacas Mts Internet izbace u EDGE mod, koji je skoro neupotrebljiv, jer i pored deklarisanih 236kbps protok najcesce pada na NULU i tako stoji duze periode. Torrente nisam testirao, jer sam ogranicen protokom, pa to nema puno smisla.

3. SMS servis 777:STANJE daje neke informacije tipa "Preostalo vam je 470.86 din. koje mozete da iskoristite do 19.01.2038 godine..." sto mislim da nije tacno, jer kartica ima svoju validnost. U proslosti je bilo jos netacnih podataka ovog servisa, sto sam reklamirao.

4. Sto se tice merenja protoka, nemam zamerki, mislim da se uredno beleze stvari.

[ owim @ 19.05.2010. 08:24 ] @
Drugim rečima, 2 godine od kako MTS ima brzi Net u ponudi kao pripejd
i postpejd (GPRS, EDGE, W-CDMA, HSDPA), to i dalje nije opcija koja
bez "zezanja" radi za običnog korisnika, već je uglavnom mučenje?
Recimo, ja sa kablovskim (SBB) netom nemam nikakvih problema šta god
da radim na netu, ili sa WIFi netom kad se zakačim i na nepoznati
ruter (recimo, na aerodromu) -- sve radi.

Ne želim da ubacim USB 3G modem i da moram da vodim računa da mi neka
aplikacij održava vezu (npr. radio, što je neko naveo), pa da neki
servisi seckaju, neki sajtovi ne mogu da se otvore zbog IP adrese, pa
da se mreža izgubi bez razloga, pa padne sa HSDPA na WCDMA, pa EDGE
ili nulu. Posle 2 godine to nije prihvatljivo. Drug je bio kod mene sa
3G modemom u centru Beograda i njegov laptop je radio brzo kao dial-up
modem i to samo u W-CDMA modu, nije hteo u HSDPA.

Koliko vidim, Telenor 3G Net korisnici su zadovoljniji?
[ X Files @ 19.05.2010. 09:14 ] @
Ja bih bio srecniji i sa manjom ali zagarantovanom brzinom. Ako bas ne mogu da odgledam neki YouTube klip u realnom vremenu, nema veze, sacekacu par minuta da se ceo bufferise, pa cu ga odgledati tada.

Ali ovako, krene i bukvalno se UGUSI od nekakvog ...cega?, opterecenja?.
[ X Files @ 08.06.2010. 15:37 ] @
Ispašće da imam nešto protiv MTS Interneta, ali ovo je stvarno obeshrabrujuće - čim se pojavi potreba za nekim download protokom koji je iole zahtevniji (recimo: automatski download Opere, pretraga Google images, YouTube, ...) protok bukvalno iz WCDMA sklizne u odvratni, nepouzdani, spori EDGE. Zapravo, kamo sreće da jeste konstantni EDGE, i to bi bilo dobro... U praksi taj EDGE se zaglavljuje, sporiji je o bilo kog modema od pre 20 godina.

Takodje, kada pokazuje da je signal EDGE kvaliteta, dovoljno je izvući modem i vratiti ga. Odmah je WCDMA signal.

Sada će neko reći kako je možda do lošeg signala sa lokacije. Ne verujem, jer su simptomi isti sa dve lokacije, a na jednoj je stanica u neposrednoj blizini.


Signal je bio FANTASTICAN pre nekih 5 meseci. Ovo mi govori da je verovatno do nekakve preopterecenosti.
[ Slobodan Milivojevic @ 08.06.2010. 23:44 ] @
Podesi na WCDMA only modem pa probaj.
[ kana @ 13.06.2010. 12:47 ] @
Na koju foru da saznam stanje na data kartici? Pokusavao sam sa STANJE na 777
na desetine puta.
Pokusao sam i preko podrske, odgovorili su mi da u tom trenutku ni oni nisu bili
u mogucnosti da vide i da ce mi javiti telefonom na drugi broj koji sam ostavio.
Naravno nista nisu javili a meni se iz principa ne placa ponovo 10 dinara podrsci
od koje se u stvari (na ovom primeru se vidi) ne moze ocekivati sigurna pomoc.
[ ekof9 @ 21.08.2010. 20:35 ] @
Zna li neko koje je trajanje onih inicijalnih 4GB?
[ X Files @ 21.08.2010. 21:01 ] @
Koliko znam, 60 dana. Ako koristis net samo za lagani surf, forume, moze se desiti i da ne uspes da utrosis svih 4GB. Tada mozes da pred kraj validnosti paketa uplatis neki manji i jeftiniji paket, koji se sabira sa prethodnim i produzava za narednih 60 dana.
[ ekof9 @ 21.08.2010. 22:56 ] @
Zato sam i pitao,jer ce mi dosta ostati.Znaci sigurno se sabira ako jos nesto malo doplatim?
Bio sam i do poslovnice mts-a da to pitam,ali tamo me doceka crnkinja radnica!Niti ona mene razume,niti ja nju i odoh ja,a da nisam dobio info.
[ X Files @ 22.08.2010. 07:25 ] @
Data plus prepaid dopuna

--- Provera stanja ---

Citat:

Količinu kupljenu putem Data plus prepaid dopune možete iskoristiti u periodu od 60 dana. Po isteku ovog perioda, preostala količina biće obrisana. Ukoliko kupite novi paket za prenos podataka pre isteka roka za korišćenje prethodnog, preostala količina podataka se sabira sa novom količinom, koja Vam je na raspolaganju narednih 60 dana.
[ ekof9 @ 06.09.2010. 22:03 ] @
Citat:
X Files: Koliko znam, 60 dana. Ako koristis net samo za lagani surf, forume, moze se desiti i da ne uspes da utrosis svih 4GB. Tada mozes da pred kraj validnosti paketa uplatis neki manji i jeftiniji paket, koji se sabira sa prethodnim i produzava za narednih 60 dana.


Bio sam do poslovnice mts-a i ona kaze da se ne sabira,tj.nakon 60 dana se stanje resetuje.
[ MP3MP3 @ 01.11.2010. 15:41 ] @
Citat:
Novina u Control mobilnom Net-u

01.11.2010
SMS u pretplati!

Korisnici usluge Control mobilni Net sada na raspolaganju imaju i dodatnu pogodnost. Svakog meseca, pored GB za surfovanje po Internetu, dobijaće i određenu količinu SMS poruka u okviru pretplate za odabrani paket.

Tako, mesečna pretplata za Paket 1, pored 1 GB za prenos podataka, sada uključuje i 200 SMS poruka, dok za Paket 3 pretplata uključuje 3 GB i 600 SMS poruka.

Novina u vidu SMS poruka u okviru pretplate za uslugu Control mobilni Net odnosi se i na pakete namenjene poslovnim korisnicima. Tako paketi sa 1, 3 i 6 GB sadrže 200, 600 i 1200 SMS poruka u okviru mesečne pretplate.

Svaki paket u okviru usluge Control mobilni Net podrazumeva inicijalnih 4 GB za prenos podataka, a uz ugovornu obavezu na 6 meseci i mogućnost kupovine modema i SIM kartice po ceni od samo 1 dinar, sa porezima.


http://www.mts.telekom.rs/inde...-u-control-mobilnom-net-u.html
[ freeworld @ 11.11.2010. 16:58 ] @
A bilo je ekstra do danas sa brzinama od 0,8 do 2,2 mb\s a sad
http://www.speedtest.net/result/1026282160.png
[ Slobodan Milivojevic @ 11.11.2010. 18:18 ] @
Na 3G si ili na EDGE?
[ freeworld @ 11.11.2010. 21:07 ] @
Popravilo se,verovatno neka trenutna greska,HSDPA tj 3G i tada i sada.Ponekad prebaci na wcdma.Nego jedno pitanje kupio sam karticu uz magazin vodic za zivot uz 1 gb interneta stavio karticu u modem i namestio profil i internet mi radi ali fejs nece.Izbacuje mi:
Network Error
A temporary network error occurred while trying to retrieve the requested URL.

Please try the following:

* Please click the
Refresh button, or try again later.
Interesantna stvar je da slicne greske ima i kad ukljucim my space i Twiter.Da li neko zna kako da namestim ovo.
[ nexus1 @ 26.12.2010. 16:10 ] @
Citat:
ekof9: Bio sam do poslovnice mts-a i ona kaze da se ne sabira,tj.nakon 60 dana se stanje resetuje.


Pa sta je onda tacno, mozda za tih 4GB se ne produzava, a inace da?
[ freeworld @ 26.12.2010. 22:24 ] @
Ma produzava se,nemaju oni pojma,nego nemoj da cekas zadnji dan,meni trajalo do 13.12,i iako bi trebaloda vazi do tog dana uvece oni mi iskljucili ranije,tako da uplati neki dan ranije.
[ freeworld @ 01.05.2011. 10:30 ] @
Osvezenje u mobilnom internetu
http://www.mts.telekom.rs/inde...surfujte-vise-i-jeftinije.html
[ kapa @ 06.05.2011. 19:23 ] @
ovo je super i bolja od prepaid neta...ali da li ima neka dodatna parica da se da ili je samo ovih 400din?i da li je neko ovo uzeo?
[ owim @ 06.05.2011. 23:34 ] @
Surt Start -- 400 din sa PDV-om. Ako prekoračiš 2 GB -- dranje.
[ freeworld @ 07.05.2011. 22:52 ] @
^ne znam sto je dranje,nekada je 1 mb bo 9 din a sada je 1 din.
[ owim @ 08.05.2011. 07:21 ] @
Cena 1MB untar paketa od 2G: 0,195 din
Cena 1MB nakon potrošenog paketa: 1 din.

Treba li da napišem u % koliko je to uvećanje? Da li mogu da kažem da je "dranje" ako je nešto odjednom skuplje 100%, 300%?
[ freeworld @ 08.05.2011. 11:49 ] @
Pa to jeste tako ali seti se samo pocetaka,jednom liku sto stiglo 99 i kusur hiljada racun,sada treba biti lud pa napraviti taj racun i prekoraciti skoro 100 gb protoka.Ako se zeznes onda ces mnogo manje da se zeznes.Ako cemo tako minut u mix 3500 vredi 1.0325 din a nakon toga 11.56 sto mu dodje ne 4 puta nego 11 puta skuplje :D
[ nidza_nis @ 06.01.2012. 22:50 ] @
Evo programa za otkljucavanje mts-ovih modema sa njihove mreze (da mogu da se koriste sa bilo kojom drugom karticom):

http://rapidshare.com/files/372609851/Universal_MasterCode.zip

http://rapidshare.com/files/372614912/Huawei_Unloker.zip
[ zzviktor @ 06.01.2012. 23:39 ] @
Da li se sa ovim programima moze odkljucati
zte mf 622?
[ nidza_nis @ 07.01.2012. 00:12 ] @
Citat:
zzviktor: Da li se sa ovim programima moze odkljucati
zte mf 622?


Ovaj Universal Master ima i algoritme za ZTE, samo mu izaberi tu karticu u podopcijama. Trebalo bi da moze.
Pravilno ukucaj IMEI kod, zapisi Unlock brojku, ubaci karticu drugog provajdera u modem i gurni ga u USB.
Zatrazice ti taj Unlocking kod, ukucaj... i to je to... Trebalo bi da imas 10 pokusaja unosa.

Javi jel sve OK.

[Ovu poruku je menjao nidza_nis dana 07.01.2012. u 12:24 GMT+1]
[ X Files @ 22.03.2012. 20:17 ] @
Danas uplatim 1200 din na SIM karticu i nakon par minuta posaljem poruku 2G na 777. To je trebalo da mi realizuje novih 2GB protoka u roku od 60 dana. Pocnem da surfujem, medjutim, setim se da nisam dobio povratnu poruku od SMS servisa da je tih 2GB aktivirano. Pogledam stanje, kad ono 1100 din. Pojelo mi 100 din za minut, dva... :)

Sad valjda moram da ponovo uplatim 100-200 din, pa ponovo da saljem 2G na 777.


Kasnije, ni jedan serivis nije radio, ni provera stanja ni aktivacija paketa.
[ sasa063 @ 23.03.2012. 16:14 ] @
Nije to nista meni 2000 din skinuli za 10 min na internetu huawei e1552 i mts prepaid kartica.
[ Slobodan Milivojevic @ 23.03.2012. 17:35 ] @
sasa063 da li si koristio obicnu ili prepaid data karticu? I da li si pokusao pre toga da aktiviras dodatak za internet?
[ X Files @ 23.03.2012. 19:32 ] @
Citat:
sasa063: Nije to nista meni 2000 din skinuli za 10 min na internetu huawei e1552 i mts prepaid kartica.

Dogodilo mi se to jednom. Pojelo mi je upravo tu sumu, jer nisam bio aktivirao 2G. Sada sam se na vreme 'trgao'.