[ AlexGTI @ 29.06.2009. 14:48 ] @
Pozdrav svima.
Imam jedan veliki problem. Na jednom AP mestu imam problem, kad god zagrmi, crkne mi AC/DC adapter.
Da pojasnim...
AP se nalazi na antenskomstubu koji se koristio za usmeravanje aviona prema aerodromu, sada vise ne sluzi svrsi, ali to nije bitno. Posto je stub visok 40m na njegovom 20-om metru postavio sam AP sistem sa RB433 u plasticnoj kutiji, prijem na 2.4GHz i slanje ALFA 8dBi omni.
E sada, jedan vremenski period AC kabal koji je nosrio struju gore bio je priljubljen za antenski stub (da ga nebi setao vetar) i pocelo je ovo da mi se desava, tj. da mi, prilikom udara groma na naj stub strada AC/DC adapter. Bilo da je AP antena pod naponom ili ugasena.
Kasnije sam odvojio strujni kabal od stuba (cisto da se ne desava zakon fizike - kretanje struje u jednom pravcu uslovljava kteranje elektrona drugog kabla u suprotnom pravcu), medjutim problem je isti. Stavio sam i osigurac sa najtanjom zicom koju sam nasao, ali opet nista. Adapter crkava.

Ima li neko neki predlog za rasavanje ovog problema (izuzimajuci promenu AP mesta)????