[ ADRENALIN @ 30.06.2009. 20:32 ] @
Pravim malu aplikaciju koja treba da dozvoli ukucavanje ili prevlacenje teksta u tekst box. Aplikacija je malo komplikovanija ali cu opisati samo ono sto je bitno. Kada prevlacim tekst iz notepada ili brauzera sve je ok. Problem nastaje kada to uradim sa tekstom koji je link. Dobijem link tog html elementa, a ne tekst elementa. Koristim

Code:
string tmp = (string)e.Data.GetData(DataFormats.Text);


Probao sam da stavim da je tip podataka htm i tada bi parsovanejm mogao da dobijem sta mi treba kada je prevucen link, ali onda je za obican tekst druga prica. Da lli postoji nacin da utvrdim koji je tip podatka prevucen i da na osnovu toga odreagujem ili da mi .NET uvek izvlaci tekst. Mislim da je malo nerealno da on to uradi automatski.
[ ADRENALIN @ 02.07.2009. 18:12 ] @
Ljudi jel ovo tesko da se uradi? Bilo kakav komentar, ideja ili savet bi mi pomogao.
[ Yeremiya @ 10.09.2009. 14:31 ] @
Svi primeri za drag&drop teksta koje sam video funkcionišu sa istim kodom koji si naveo.

Code:

    private void TextBox_DragEnter(object sender, DragEventArgs e)
    {
        if (e.Data.GetDataPresent(DataFormats.Text))
        {
            e.Effect = DragDropEffects.Copy;
        }
        else
        {
            e.Effect = DragDropEffects.None;
        }
    }

    private void TextBox_DragDrop(object sender, DragEventArgs e)
    {
        TextBox txt = (TextBox)sender;
        txt.Text = (string)e.Data.GetData(DataFormats.Text);
    }



Pazi, pretpostavljam da aplikacija iz koje drag-uješ određuje koje podatke si uzeo, tj šta je to što se drag-uje. Da li si probao iz više različitih browsera da draguješ linkove? Na kraju krajeva, mislim da ćeš ipak problem rešiti preko komplikovanog parsiranja. :(