[ mist @ 30.06.2009. 21:28 ] @
Danas bio u pošti da pošaljem neko pismo, kad tamo iznenađenje:



Voleo bih da mi neko pojasni da li ima ikakvih pravnih osnova za ovako nešto? Da li javno preduzeće može da donese odluku o taksiranju svih usluga UPS (unutrašnjeg poštanskog saobraćaja) radi nekog priloga za nešto što svakako svi građani Srbije niti žele da finansiraju, niti ih je ko pitao?

Da li je ovo posao za ombudsmana? Da li je ovo ustavno? Je l' bio neki referendum o samodoprinosu, a ja možda nisam obavešten?

Srbija(TM) među šljivama(R).
[ Marko Medojević @ 30.06.2009. 21:32 ] @
Lopovluk.
[ flylord @ 30.06.2009. 21:35 ] @
pa to cesto rade sa crvenim krstom, i onda su se dosetili da mogu za jos po nesto. Pitam se da li bi mogli skupe prilog da ja kupim novu jahtu :(
[ Isak666 @ 30.06.2009. 21:42 ] @
To me podseca na onu vojnu - "Ti i ti - vi ste dobrovoljci!" :)

Posle ce se Vlada pohvaliti kako su dovrslili hram.
[ vladd @ 30.06.2009. 22:37 ] @
Citat:
Isak666: To me podseca na onu vojnu - "Ti i ti - vi ste dobrovoljci!"

Posle ce se Vlada pohvaliti kako su dovrslili hram.


Uz dodatak "neki cete da poginete, a neki cemo da se vratimo"

I necu se hvaliti, ovom pljackom.

Sve me ovo vise podseca na "dobrovoljnu radnu akciju obaveznog karaktera"

Poz
[ Horvat @ 01.07.2009. 10:16 ] @
nije to ona vel'ka crkva u sred beograda? pa to je sazidano koliko aj znam,i u funckiji

a je l' postoji mogucnost da NE KUPIS tu markicu i da ti posalju?
[ pitikovski @ 01.07.2009. 10:40 ] @
Postoji mogucnost da posaljes preko neke druge firme.
[ Srđan Pavlović @ 01.07.2009. 17:22 ] @
Lopovluk. Naravno, nemam nista protiv DOBROVOLJNOG skupljanja priloga za necije ciljeve.

Ovo nije dobrovoljno, jer ako ne kupis doplatnu markicu, ne mozes poslati postu, koliko je meni poznato.

To se zove ucena. To je valjda greh...
[ acaradio @ 01.07.2009. 23:04 ] @
Popovluk-lopovluk

Ima ova zemlja neceg teokratskog u sebi, ja vam kazem.
A i taj hram, je8ote grade ga i lickaju vec sto godina, hoce li ga vec jednom zavrsiti.
[ hemarikon @ 02.07.2009. 00:27 ] @
Citat:
Da li je ovo posao za ombudsmana? Da li je ovo ustavno? Je l' bio neki referendum o samodoprinosu, a ja možda nisam obavešten?

Prijavi to i gradjanskom braniocu i inspekciji. Kad predaješ pošiljku reci da nećeš da platiš. Oni će reći da moraš. Ti plati ali reci da ti je oteto.

Citat:
To je valjda greh...

Ne ustručavaju se popovi od greha. Sve će to iskajati jedan oče naš. A ako ne bude dovoljno onda će dovući nekog sludjenog i raspaliti mu 25 ašova po turu.

[ a1200 @ 02.07.2009. 11:44 ] @
Jbg, stvarno su preterali - ovo jeste iznuda. Jedna stvar je da se to organizuje na dobrovoljnoj bazi, a totalno druga da se uslovljava pruzanjem usluge za koju se isto tako placa.

Ja sam par puta uplatio na one priznanice sto stizu uz racun za struju, za gladne na kosovu, zato sto stvarno mislim da za tako nesto treba dati pare (sad ce mnogi ovde da umru od smeha)... ali davati pare za izgradnju crkve na ovaj nacin je pljacka, posebno sto se ti isti popovi (a najvishe ovi po Beogradu) ponasaju kao da su privatni preduzetnici - i frljaju tarifama za razne usluge, iako bi to trebalo da bude totalno na dobrovoljnoj osnovi. Pred bogom smo svi isti - zar ne - pa ne bi trebalo da se, recimo, krstenje ili sahrana uslovljava placanjem (ko ima, dace, a ko nema - valjda ima pravo da se krsti, ozeni, sahrani u duhu svoje religije).
[ mrle 011 @ 02.07.2009. 13:04 ] @
da parafraziram predsednika ES foruma:
nisu vam valjali crveni komesari, sad uzivajte sa crnima.
[ Isak666 @ 02.07.2009. 13:41 ] @
Citat:
mrle 011: da parafraziram predsednika ES foruma:
nisu vam valjali crveni komesari, sad uzivajte sa crnima.


Isti su - vole udoban auto, vole pojesti/popiti, a svi su proleteri - da l' boziji ili titovi.

Nego, ako hoce pare, neka organizuju akcije za skupljanje. Nego lakse ovako.
Ili neka uvedu lepo porez za crkvu, kao Nemci, pa ko je vernik neka placa svaki mesec, a ko nije - ne placa porez. I finis.

Samo nista od toga, jer znaju popovi kakvo im je stado i da nece dobiti ni pincike :)
[ Horvat @ 02.07.2009. 16:17 ] @
Citat:
pitikovski: Postoji mogucnost da posaljes preko neke druge firme.


nisam upucen,da li dhl,ups,daily express i slicni, salju obicno postansko pismo?
[ bachi @ 02.07.2009. 20:46 ] @
Citat:
Isak666: Nego, ako hoce pare, neka organizuju akcije za skupljanje. Nego lakse ovako.
Ili neka uvedu lepo porez za crkvu, kao Nemci, pa ko je vernik neka placa svaki mesec, a ko nije - ne placa porez. I finis.

Nešto mi se čini da u Srbiji ne bi bilo vernika više. :D