[ šiznilend @ 01.07.2009. 06:54 ] @
Alternativni help fajlovi za Office 2007



- Kada otvorite arhivu dobićete jedan MNK fajl. Morate imati program "My Notes Keeper" kako biste otvorili taj fajl. (www.mynoteskeeper.com)
- Ovi help fajlovi su napravljeni na osnovu Lynda.com, Total Training, CBT Nuggets i VTC tutorijala.
- Ovi help fajlovi sadrže greške. Sve što je napisano je većinom tačno, ali sigurno postoji mnogo stvari koje su nejasne, netačne ili dvosmislene.
- Help fajlove sam napisao za sebe i oni mi služe samo kao podsetnik. Ovo nije tutorijal za učenje Offica 2007. Za učenje koristite gorenavedene tutorijale. Ovi help fajlovi mogu samo da poluže kao podsetnik ljudima koji su već upoznati sa načinom rada Offica 2007.
- Ako na poslu ne možete da instalirate ovaj program ("My Notes Keeper") onda idite na File>Export and Import>Make a EXE ebook. Na taj način ćete napraviti samostalni e-book koji je po sadržaj jednak ovom dokumentu. Ovako napravljen ebook nećete moći da editujete već samo da čitate.
- Pretraživenje dokumenta radite preko Edit>Global search ili klikćete na prečicu Shift+Ctrl+F. Otvoriće se dodatni tab u kome možete vršiti pretrage.
- Da bih sebi olakšao pisanje ovih help fajlova koristio sam neke izmišljene reči kako bih zamenio engleske reči koje mi je bilo mrsko da kucam i koristim. Te reči su:
view - "vigled"
highlight - "uosvetljen"
layout - "raspoložaj"
textbox (ili sve što liči na text box, tj. beli pravougaonik) - "etong"

MNK fajl:
Code:

http://rapidshare.com/files/250497326/OFFICE.part1.rar.html
http://rapidshare.com/files/250476344/OFFICE.part2.rar.html
[ timmy @ 01.07.2009. 13:47 ] @
Pretpostavljam da si dosta truda ulozio (pre svega za svoje potrebe, kao sto si i naveo),
postavljam ti samo dva pitanja

1. Legalnost, da li si koristio ScreenShot-ove ili tekstove iz pomenutih zasticenih materijala?
Ako je ovo slucaj - tema ce biti brisana zbog piraterije

2. Gde ti samo padose na pamet ovi prevodi koje si naveo???? Decenijama unazad ljudi na
ovim prostorima imaju potrebu da izmisljaju svoj 'pojmovnik' - ocigledno da ovome jos
nema kraja!!!!


Da si malo konsultovao priznate recnike ili pogledao koji su odomaceni termini (pod uslovom
da si se odlucio da moraju da se prevode pojmovi) tada bi pronasao sledece predloge

View - prikaz, pogled
Highlight - istaknuti, istaci
Layout - raspored
Textbox - okvir za tekst

Pozdrav
[ šiznilend @ 03.07.2009. 05:15 ] @
1) Sve sam ja napravio.

2) Zvanični termini mi se ne sviđaju. Nisu dovoljno asocijativni i unikatni. Moji termini su takvi kakvi su.