[ ® marsal ® @ 01.07.2009. 08:58 ] @
Pozdrav svima...

Razvijam neku aplikaciju za windows mobile i javio mi se sledeci problem. Kada ucitam referencu System.ServiceModel; u prazan WM projekat dobija gresku iz naslova:

unable to start program :CSIDL_PROGRAM_FILES....

Da li neko mozda zna koja je zamena u Windows Mobile -u za referencu System.ServiceModel ili da li je moguce pomocu svcutil.exe generisati klasu za windows mobile.
Naime, meni je ta referenca (System.ServiceModel) potrebna zato sto treba da ucitam neku klasu koja je koristi.

Hvala
[ Manny @ 06.07.2009. 23:30 ] @
CSIDL_PROGRAM_FILES ti je samo identifikator "Program Files" direktorijuma na WM. Tako da ti taj deo greske ne govori nista.

Sto se tice drugog dela - koji .Net CF koristis? Koja verzija? Da li je ta klasa podrzana tom verzijom CF?
Da li to isprobavas na emulatoru ili na samom uredjaju?
[ ® marsal ® @ 08.07.2009. 15:20 ] @
Znas kako. Onaj problem se vise ne javlja. Kao sto znas pokusavam da povezem service na desktop racunaru i client na windows mobile. Koristim CF 3.5 i Visual Studio 2008. Da li mozda ne znas gde bih mogao da nadjem neki najjednostavniji primer (tipa da posaljem jedan proj i da mi se vrati broj uvecan za 1). Napravio sam sa PC-a na PC, i to radi al sa ovim emulatorom se ubih. Skinuo sam brdo primera al mi ni jedan ne radi, za svaki se javlja neka greksa. Ako imas iskustva sa ovim, mogao bih ti poslati ovaj moj kod, dosta je mali, pa da pogledas.


Hvala
[ Manny @ 11.07.2009. 22:54 ] @
Pogledaj ovaj primer, mozda ti moze pomoci:
http://www.codeproject.com/KB/mobile/MobilePositionTracker.aspx

Ako imas i dalje problema, opisi ih ovde na forumu.