[ AMD guy @ 01.07.2009. 21:37 ] @
Sta je lakse za rad sa Sql express bazom, Listview ili Datagrid?
Jel lakse unos u bazu iz Listview-a ili DataGrid-a?
[ Shadowed @ 01.07.2009. 22:11 ] @
Zavisi od konkretnih potreba.
[ AMD guy @ 01.07.2009. 23:26 ] @
Interesuju me vasa iskustva.
[ logic_rabbit @ 02.07.2009. 08:35 ] @
Inace direktan unos u nijednu od tih kontrola se ne preporucuje zbog teskog hvatanja i handlovanja eventa.
Ako vec moras da biras bolje je naravno uzeti DataGridView jer je kontrola bogatija od ListView-a.
Najbolje je da napravis posebnu formu za unos sa textBoxovima i ostalim kontrolama a grid da koristis samo za pregled i prikaz podataka...
[ Djoks @ 02.07.2009. 09:48 ] @
Ne bih se složio sa logic_rabbit-om.

Obrada događaja pri radu nad podacima jednaka je bilo da se radi o TextBox-ovima ili DataGridView kontroli iz razloga što se događaji hvataju na strani DataSet-a, a ne iz korisničkih kontrola.
Naravno - DataGridView je kontrola mnogo pogodnija za prikaz i rad sa setom podataka od ListView kontrole koja nema ni ugrađeni data binding mehanizam.

Preporučio bih ovaj link: http://windowsclient.net/learn/videos.aspx
[ logic_rabbit @ 02.07.2009. 10:53 ] @
To je jako diskutabilno... Ne samo da handlovanje raznih eventa moze biti zeznuto (ne eventi za validacije) nego i vjerovatno cete se dobrano napatiti
praveci direktan unos u grid. Recimo ako dodajete neke custom kontrole tipa lookup kontrole, hadlovanje eventa recimo kad korisnik pukne enter da predje u iducu kontrolu u tom redu i sl...



[ Djoks @ 02.07.2009. 11:10 ] @
Ako koristiš Data Binding - naprosto ne možeš pratiti veći broj događaja od onoga što nudi sam Data Binding mehanizam bez obzira da li radio sa podacima kroz pojedinačne kontrole ili DataGridView. "Direktan unos u grid" je u tom slučaju JEDNAK "direktnom unosu u kontrole." Ti, u bilo kojem slučaju, NE pristupaš podacima neposrednije u slučaju da koristiš Grid, u odnosu na kontrole...

Međutim - ako ne koristiš Data Binding već jednačiš vrijednosti manuelno i trebaju ti OnFocus, OnLeave, OnKeyPress isl. događaji - to je druga stvar... ali to je već problematika na strani samih kontrola (a ne izvora podataka).
[ AMD guy @ 02.07.2009. 12:27 ] @
Djoks hvala na linku. Koristim listview i datagrid za ucitavanje iz baze(imam vise formi), samo mi jos treba obrnuto, upis u bazu.