[ darence @ 01.07.2009. 22:34 ] @
Pozdrav.

Zna li neko kako se podesava ovaj telefon za rad u mts mrezi ? Zvao sam korisnicki ali oni ne znaju, a automatska podesavanja nemaju . Ili bar kako se edituju postojeci nalozi za gprs i mms ? Njih sam kreirao ubacivanjem Telenor kartice, tj podesavanja su automatski stigla.
Ne mogu da verujem kakav je provajder ovaj mts. Nisu u stanju da mi omoguce gprs, sto danas ima svaki telefon

[Ovu poruku je menjao darence dana 02.07.2009. u 00:04 GMT+1]
[ djoxie @ 01.07.2009. 22:55 ] @
a koji je to telefon 6306? nikad cuo za njega?
[ darence @ 01.07.2009. 23:04 ] @
jao, izvini. greska u kucanju.
telefon je 6303 classic
[ Take 5 @ 01.07.2009. 23:13 ] @
Trebalo bi da je isto kao i za 6300...

Postavke za Nokia 6303 (Telenor / mt:s)

Uputstvo je iz 2007, pa treba samo "... co.yu" zameniti adekvatnim "... .rs"
[ darence @ 02.07.2009. 00:49 ] @
hvala na linku, ali se razlikuje. Nemam sve opcije koje se spominju u uputstvu i ne znam gde da ih nadjem :(
[ mrmilos @ 03.07.2009. 21:32 ] @
sa jednog drugog foruma preuzeto, ali meni je pomoglo, i radi, cak i opera...

Menu/setings/configuration/personal config.sett./

E sad kad ste u tom meniju idete na options/add new/access point

Sledi podesavanje "Access point-a"

Account name: To i nije bas bitno. Stavite neko ime kojeg cete se setiti u daljem toku podesavanja...

Access point settings:Otvara 2 pod menija u "data bearer" mora da stoji " packet data"

zatim udjite u 2 podmeni pod nazivom "bearer settings" U njemu treba izmeniti samo:

1.Packet data acc.pt. : u tom meniju napisati "gprsinternet"
2.User name :upisati "mts"
3.Password: upisati "064" i potvrditi sa "064"
(naravno netreba upisivati navodnike..)

Zatim se vratiti do menija Persnonal accaunts(personal config.sett.) I tu idete ponovo options/add new/ i dodate WEB. tu ne podesavate nista. (ovo je bitno uraditi da bi vam se otvorila opcija da mozete da izaberete licnu konfiguraciju)

Sada se vratite na pocetni meni "Configuration" i udjete na prvu po redu opciju(Default config.sett.) zatim izaberete "personal config" i izaberete "default".

i to bi biloto...
[ darence @ 03.07.2009. 22:50 ] @
svi ovi koraci postoje, i uneo sam podesavanja. Ali kad hocu da otvorim neki sajt, recimo Google, pojavi mi se "Subscribe to packed data first" a zatim "Link not available"

da napomenem, kartica je na prethodnom telefonu koristila GPRS, dakle aktiviran je kao usluga kod operatera

drugo, na Telekomovom sajtu stoji neka IP adresa koju treba uneti, a u ovom objasnjenju se ona nigde ne spominje


edit: Nasao sam gresku. U tvom uputstvu fali korak kojim se u web podesavanjima bira bas novokreirani nalog, i posle toga sve radi.

Ostaje jos samo MMS.

Ko zna to ?

Hvala majstore za GPRS
[ Catch 22 @ 04.07.2009. 00:23 ] @
Sve potpuno isto tako piše ti i u onom uputstvu za 6300, samo je trebalo pažljivo pročitati i slediti korak po korak...
[ ixh-blue @ 28.07.2010. 16:50 ] @
aa koji je to koraak !!!
[ Drazenko5 @ 21.02.2011. 10:04 ] @
Ja sam sve uradio kako gore pise za gprs ali mi ponovo ne moze pise pretplatite se na paketne podatke