[ spezia @ 02.07.2009. 23:18 ] @
Jel radio neko oba jezika... Zanima me koji je tezi - ako uzmemo za posao->
1. PHP - sve sto profi programer mora da zna od framework-a, Java Script, Ajax, ...
2. C# - isto full

Meni se cini po tezini generalno gledano isto. Pocetnik sam od nekoliko meseci u oba, i red bi bio da se fokusiram samo na jedan, a nikako da odlucim...
[ Sapphire @ 03.07.2009. 01:28 ] @
Na način na koji si postavio pitanje to je kao da porediš kruške i jabuke ...

Generalno, svaki programski jezik / framework / područje programiranja je priča za sebe. Koliko je "nešto" teško zavisi od problema koji pokušavaš rješiti, i primjene pravog alata za posao. Ovako prvi utisak mi je da pod PHP-om podrazumjevaš web programiranje, a pod C#-om desktop aplikacije. Ako si mislio tako, onda poređenje ima još manje smisla. Ti pitaš nekoga da odluči za tebe u čemu ćeš "raditi" u budućnosti, i to jedino prema kriteriju isplativosti :). Programer nećeš postati gledajući to kao zvanje gdje pare rastu na drvetu.

Fokusiraj se na ono što želiš više raditi. Programiranje je puno malih detalja koji nekad život znače, tako da radio ti cijeli život na web-u ili na desktop aplikacijama, opet nećeš naučiti ni približno sve da bi na kraju mogao reći šta je "teže".
[ spezia @ 03.07.2009. 08:36 ] @
Pa da u pravu si...Nego citao sam ,mislim cak ovde na forumu, da PHP spada u lakse jezike a da je Java , C# dosta tezi. Pitanje se odosilo na sledece: nije bitno sta se pravi web ili desktop aplikacija-> vec nacin pisanja koda...
Vidim da u C# ima Visual Studio, pa su neke stvari olaksane za razliku od PHP koji mora sve rucno... Znaci gledam kod kao kod,nije bitno sta je...
Mislio sam da je C# tezi ali kada vidim razne framework-e za PHP, neka napredna programiranja, onda shvatim i da nema neke pretezno veliki razlike sa C# i .NET . Jel uvek vazi neko pravilo-> ako nisi za komplikovane stvari uzmi PHP ( i manja plata jer se manje mucis) a ako si talenat da se mucis i potencijal za dobrog programera onda uzmi ( C++. C#, Java...) i vecu platu jer je TEZI posao. E ove kontatacije mene bune...
[ Mister_rap @ 03.07.2009. 12:42 ] @
Ovako...

Velika je verovatnoca da ces recimo u Javi poceti da pises "kvalitetan kod" i da razmisljas "objektno".
Sa druge strane ako pocinjes u PHP-u misljenja sam da se to nece dogoditi, vec ides logikom ajde da napravimo da radi...

Iz tog ugla ces brze doci do nekog "resenja" u PHP-u nego u Javi.
Ali ako planiras da radis ozbiljan PHP trebace ti dosta vremena da dodjes do tog nivoa. I u Javi ces ako se budes bavio webom o5 koristiti mappere frejmworke, a isto ti se desava i u PHP-u.

Ako poredimo ove dve tehnologije mozemo reci da je razvoj u PHP-u brzi ali to nikako ne znaci da je laksi (premda je ovo subjektivno), ali sam misljenja da je bezbolniji.

Sto se tice plate i mucenja, bitno je da si dobar u tome sto radis ma sta to bilo.
To ti omogucava da budes "dobro" placen i da se manje mucis :)