[ virtualx @ 12.12.2003. 19:31 ] @
registrirao sam prostor na www.dot.tk
pokusao sam sa total commander da se konektujem na ftp server ali nece.
pise connect call failed
pokusao sam bez veze sa netom (disconektovan) i tad je pisalo host not found.
upisao sam user name i password i adresu ftp.dot.tk
sta je problem
[ MMX @ 12.12.2003. 23:45 ] @
Pa koliko ja znam na dot.tk registruješ samo domen-redirekciju a ne i hosting...
[ virtualx @ 13.12.2003. 11:06 ] @
na nekoj stranici sam procitao da na www.dot.tk ima besplatni host.
izgleda da nije istina.
na kojoj stranici mogu besplatno registrovati prostor za svoju web stranicu,ali da je registracija jednostavna.
[ Corleone @ 13.12.2003. 12:24 ] @
Imaš na www.netfirms.com izuzetno laku registraciju i podržavaju FTP upload. Dobijaš www.imesajta.netfirms.com i podržavaju PHP, Perl, CGI skripte itd.
Kada tu završiš registraciju onda odeš na www.dot.tk i tamo se registruješ odnosno upišeš ime sajta pa posetioci onda upisuju www.imesajta.tk

Pozdrav
[ virtualx @ 13.12.2003. 16:27 ] @
napravio sam stranicu www.imesajta.netfirms.com
ali opet nece da se konektuje na ftp.netfirms.com
upisem username i password ali nista.
pokusavao sam sa 2 ftp alata ali nista.
da li je login u ftp klijentu user name koji sam stavio na www.netfirms.com
login sam uzeo kao user name ,a password sam uzeo onaj koji su mi posali na mail.
poslali su mi ID:broj ali ne kontam sta trebam sa njim.
da li on sluzi za aktivaciju web stranice.
nisu mi dali link za aktivaciju stranice.
[ bzero @ 16.12.2003. 09:34 ] @
Ako si vec uzeo hosting na Netfirms-u, ne bi bilo lose da odes lepo na njihov sajt, znaci http://www.netfirms.com pa kliknes na support i tamo u gomili clanaka nadjes kako se konektuje na ftp server i sve ostalo sto te zanima. Veruj mi da ces sigurno naci sve sto moze da ti zatreba.
Inace na ftp.netfirms.com i ne mozes da se konektujes. Koliko ja znam, ako je ime tvog sajta, npr www.imesajta.nefirms.com, treba da se logujes na ftp server otprilike ovako:

FTP server: imesajta.netfirms.com
Username: imesajta
Password: tvoj password (poslali su ti ovo)

itd, itd...
[ virtualx @ 18.12.2003. 22:45 ] @
konektovao sam se ali ne znam kako da prebacim fajl svoje web stranice u www fajl na serveru.
svoju web stranicu sam stavio u jedan foulder.
kako da sad taj foulder prebacim u onaj www na serveru.
[ Corleone @ 18.12.2003. 23:52 ] @
Koliko se sećam na netfirms FTP serveru, odnosno na svom FTP serveru imaš dva foldera, jedan se zove CGI-BIN ili CGI (ne sećam se) i još jedan koji se zove WWW.
E, sada sve fajlove koje imaš u svom folderu prebaci u taj WWW folder. Znači, odeš sa nekim FTP programom, uđeš u WWW folder onda sve fajlove koji su u tvom folderu na kompjuteru prebaciš u taj WWW folder.
Ako u svom folderu na kompjuteru imaš i nekih podfoldera i njih prebaci u taj WWW folder na serveru.

Javi šta si uradio

Pozdrav
[ Free_Sex @ 19.12.2003. 10:25 ] @
E a kako da ih prebacis.... pa uzmi windows comander-a.

Podesis ftp parametre, kazes connect. I odatle ti se rad svodi na kopiranje iz direktorijuma u direktorijum .... dakle on ti napravi "kao" dir koji je ustvari tvoj ftp prostor na serveru, i ti na njega kopiras kao da kopiras sve lokalno na tvom hardisku.

Ocigledno je da samo mnogo duze traje :)
[ virtualx @ 19.12.2003. 10:54 ] @
instalirao sam filezilla posto sam ga nasao na netfirms.com
sve sam sredio.
prebacio sam foulder u kojem je moja web stranica u www foulder na serveru i pocelo je prebacivanje.
ali poslije 30-ak sekundi pojavi se crvena poruka "timeout detected"i zatim se program ponovo konektuje na server ali neuspjesno.
web stranica zauzima oko 3MB.
iskljucim filezilla i zablokira mi veza.pokusao sam otici na neku stranicu ali nece da otvori ni jednu.
probavao sam nekoliko puta sa novom konekcijom ali opet isto.
---------------------------------------------------------------------------
rjesio sam problem djelimicno.
na www.cybcity.com imam prostor.na taj server ne mogu prebaciti foulder u kojem je stranica vec svaku ikonu moram posebno prebaciti.tad se javio problem jer htm dokumenti se tad nisu povezali sa slikama i animacijama.
zbog toga sam svu web stranica stavio u jedan foulder i sad radi.
-------------------------------------------------------------------------

ako zelite pogledati moju prvu web stranicu otidjite na www.cybcity.com/elektrobihac/index.htm
to je skolska web stranica.
sporije ucitava jer sam stavio jednu vecu animaciju.
to vam je i prilika da se malo ismijete mojoj amaterskoj web stranici.
radio sam je u frontpage ,pa dizajn nista ne valja.
u svakom slucaju mozete pogledati.
[ ADRENALIN @ 23.12.2003. 02:45 ] @
Ja sam takodje aktivirao site na www.cybcity.com i Upload mi normalno radi ali imam problem sto kad odem na moj site www.cybcity.com/barabe ne otvara se strana koju ja zelim.Kako se odredjuje sta ce se otvoriti pri pristupu site-u?
Molim vas pomozite .!!!
[ virtualx @ 23.12.2003. 22:41 ] @
tvoja home stranica je start.htm. stavi je u glavni foulder na web stranici.
stranicu otvaras ovako:
www.cybcity.com/barabe/Start.html
citavu web stranicu stavis u glavni foulder na web stranici.
izbrisi sve i ubaci ponovo,ali...
nemoj ubacivati svoje fouldere jer tada stranica nece biti povezana.
sve html dokumente,slike,animacije ubaci u glavni foulder na serveru.
nemoj praviti nove fouldere jer tada stranica nece biti povezana.
ne znam kako si prebacivao podatke,ali ja nisam koristio ftp program,vec sam preko www.cybcity.com prebacio web .
samo udji u svoj account i ubacuj podatke.
[ gagy03 @ 07.07.2007. 01:35 ] @
Citat:
Corleone: Imaš na www.netfirms.com izuzetno laku registraciju i podržavaju FTP upload. Dobijaš www.imesajta.netfirms.com i podržavaju PHP, Perl, CGI skripte itd.
Kada tu završiš registraciju onda odeš na www.dot.tk i tamo se registruješ odnosno upišeš ime sajta pa posetioci onda upisuju www.imesajta.tk

Pozdrav


Da li to sajt "www.netfirms.com" nema vise opciju za free domain?
[ anel_np @ 11.07.2007. 22:21 ] @
PoZzz

Moze li neko da mi da neki domen gde cu moci da koristim ftp a da nije cybcity jer nece da mi otvori tu stranicu...

Da li je dobar program ftp explorer ( hocu uskoro da kupim neki moj sajt pa bi voleo da se malo ucim na ovim free..)

Hvala Unapred
[ gagy03 @ 12.07.2007. 13:54 ] @
Ako ce ti nesto pomoci ja koristim http://www.100webspace.com/ konektujem se preko Total Commandera i saljem podatke na taj server...