[ kelja @ 03.07.2009. 13:54 ] @
Sta mislite o ovome? Kako bih mogao da poboljsam izgled sajta?

http://www.beaslocation.com/

Hvala!
[ madcama @ 03.07.2009. 15:28 ] @
Smanji visinu hedera. Ogroman je.
[ speceps1 @ 03.07.2009. 20:15 ] @
Meni je extra, mada sam ja operisan od dizajna.
[ madcama @ 03.07.2009. 21:01 ] @
Pazi ja cak nisam ni pogledao sta je na njemu, ali covece morao sam da skrolojum da bih njega sklonio sa ekrana i dosao do sadrzaja.
[ kelja @ 03.07.2009. 23:14 ] @
E, hvala na pohvalama i preimedbama. :)
Otkad sam na 1680x1650 nemam bas dobru predstavu o velicinama... :)
A jedno vreme su i bili popularni ti mega-headeri... Smanjicu visinu verovatno.
[ cozi @ 04.07.2009. 10:52 ] @
Ja bih radio sve iz pocetka. Sajt nije los, ok izgleda, ali ako mozes da uradis ovakav sajt, mozes i bolji, dosta bolji.

No, mozes i ovakav sajt da ucinis boljim. Prvo boje, ova bledo siva i tamno crvena i nisu bas najbolja kombinacija, igraj se malo, menjaj.
Zatim pozadina, koja ti cini vise od 50% dizajna sajta i dominira, moze biti bolja, probaj sa drugim bojama, oblicima, mozda patern...

Sto se tice hedera, po w3c 90% ljudi koristi 1024 i vecu rezoluciju, tako da heder mozes smanjiti ali ne znacajno.

Unknown - 3%
640x480 - 0%
800x600 - 4%
1024x768 - 36%
Higher - 57%
[ kelja @ 04.07.2009. 14:28 ] @
Uh, vidi, ja nisam dizajner, pa tesko da bih mogao nesto znatno bolje da uradim. :)
Takodje, ne verujem da cu radikalno menjati sajt, klijent je zadovoljan, ali razmisljao sam o sitnim grafickim elementima koji bi ucinili stvar ''modernijom'', koji bi popunili ''praznine''.

Pozadina je besplatna, pozajmljena sa: http://www.sxc.hu/, nisam je ja iscrtao...

A mozda bi moglo nesto bolje, tu si u pravu, ali nisam tad nasao...

Hvala na komentaru!
[ vatri @ 05.07.2009. 16:49 ] @
ako nisi dizajner, onda nemoj previse da se opterecujes time da bude moderan i graficki bogat sajt. Potrudi se da bude pregledan i jednostavan za upotrebu jer je prvenstveno namjenjen posjetiocima. Kad dodju na sajt potrebno je da im omogucis da nadju sta traze...

Sto se tice trenutnog sajta:
- meni ova pozadina smeta i skrece paznju sa glavnog sadrzaja
- kad kliknes na sliku apartmana za detalje: tu stranicu bi mogao malo bolje da organizujes, formatiraj vazne/kljucne informacije, odnosno rijeci. I recimo organizovati cjene u neku fino obojenu tabelu i slicno.

Eto to je moje misljenje kao posjetioca sajt (doduse ne tazim smjestaj al` ajd` :) ). Inace i ja sam operisan od dizajna, kao i vecina posjetilaca koji ti dodju na sajt :))
[ kelja @ 06.07.2009. 09:05 ] @
U pravu si (ste) glede pozadine... Sad sam malo ''umirio'' boje, ucinio je manje napadnom, videcu sta jos moze da se uradi.

A sto se tice stranice sa detaljima - nju u admin panelu uredjuje administrator. I ja bih je drugacije organizaovao, verovatno...
Ma, bice jos promena, sigurno, hvala na zapazanjima. :)
[ websurfer @ 06.07.2009. 13:01 ] @
Citat:
kelja
Takodje, ne verujem da cu radikalno menjati sajt, klijent je zadovoljan


To je najbitnije..
[ Stranger2 @ 12.07.2009. 16:42 ] @
Kada sam otvorio sajt zasvirao mi je Avast antivirus. ili se slucajno potrefilo ili je sa toga sajta neki virus.
[ m.stojanov @ 12.07.2009. 19:07 ] @
A meni se zakucao Firefox (napomenuo bih da je pre tvog sajta otvoren bio samo jedan tab - FB)! :-)
[ kelja @ 18.07.2009. 01:03 ] @
Sajt je pod iframe opsadom, otud problemi...
Kad se rese, link ce opet raditi...
[ websurfer @ 20.07.2009. 12:34 ] @
Pod kakvom opsadom?!
[ kelja @ 01.08.2009. 12:30 ] @
Sad vise nije...
Ma imao sam probleme sa malicioznim ifrejmom...
[ Stranger2 @ 04.08.2009. 00:34 ] @
OK je sada. inace i jas sam imao taj iframe problem.

Pogledao sam sajt. Lepo izgleda i mislim da je dizajn sasvim u skladu sa namenom sajta.

- naslov koji je na slicu u zaglavlju je mozda previse neupadljiv. Mislim, OK izgleda ali druge boje na stranici su dosta upadljive pa taj natpis nekako deluje pozadinski, kao manje vazan od ostalog...

- tekst koji se pojavii na stranici nakon sto odaberes jezik je mozda napisan previse sitnim fontom. dobro izgleda ali pretpostavljam da je znacajno da ga posetioci procitaju pa bi mozda bilo dobro da malo ukrupnis font ...da im vise privuce paznju...
[ kelja @ 04.08.2009. 13:24 ] @
Hvala!

Mozda si u pravu za tekst, ne bi skodilo povecanje za 1-2 piksela...

Pozdrav!
[ websurfer @ 04.08.2009. 15:29 ] @
Citat:
Stranger2: OK je sada. inace i jas sam imao taj iframe problem.


Ako moze samo malo objasnjenje kako dolazi do tog problema sa iframe?
[ Tudfa @ 08.08.2009. 22:46 ] @
Citat:
websurfer: Ako moze samo malo objasnjenje kako dolazi do tog problema sa iframe?

http://www.elitesecurity.org/t369508-0#2330114
[ Stranger2 @ 10.08.2009. 17:29 ] @
Citat:
Ako moze samo malo objasnjenje kako dolazi do tog problema sa iframe?

Evo u ovoj temi je bio opisan problem i resenje: http://www.elitesecurity.org/t...a-nadole-verovatno-CSS-problem

...radi se o tome da neko ili neki virus hakuje sajt i ubaci (skriveni) iframe tag u tvoj HTML kod. Kroz taj iframe doziva neku malicioznu stranicu koja moze da ostavi neki virus posetiocima ili da sajt bude blokiran u nekim programima zbog povezanosti sa sumnjivim stranicama...