[ pwaper @ 04.07.2009. 09:57 ] @
Pokusavam da napravim 3D auto u Cinemi 4D ali ne znam pomocu koje opcije da pravim vanjski izgled?
dali da pravim od poligona ili nekog NURBS-a ili cega drugog???
[ MOHOK7 @ 12.07.2009. 11:28 ] @
napraviti auto u programu koji si odabrao nije lako.
Moze ali sa puno muke i vrlo nesigurnim rezultatom Cinema po mom iskustvu nije dorasla valjanoj izradi zahtjevnih modela ( auto na primer)
Mnogi su pokusali i tvrde cak i da su uspeli ali na sta to na kraju lici to je druga prica.
Pozdrav i postovanje s ove strane Alpa
MOHOK
[ abc @ 12.07.2009. 16:34 ] @
Ovaj Box-modeling pristup je univerzalan. Ako je pomogao meni u Blender-u (a tutorial je u MAX-u) pomocice i tebi u C4D (naravno ako si savladao osnove modelovanja u C4D)

http://www.abbys.hu/Tutorial-Boxmodeling/boxmodeling_a_car.pdf
http://forums.cgsociety.org/showthread.php?t=156460
[ pwaper @ 13.07.2009. 14:33 ] @
Citat:
MOHOK7: napraviti auto u programu koji si odabrao nije lako.
Moze ali sa puno muke i vrlo nesigurnim rezultatom Cinema po mom iskustvu nije dorasla valjanoj izradi zahtjevnih modela ( auto na primer)
Mnogi su pokusali i tvrde cak i da su uspeli ali na sta to na kraju lici to je druga prica.
Pozdrav i postovanje s ove strane Alpa
MOHOK



pa koji mi program ti preporucujes
[ Lacika.1991 @ 13.07.2009. 15:28 ] @
baci se na 3d max,ili na mayu,ako misliš da modeluješ automobil čisto za svoju dušu,ili za vizualizaciju
[ MOHOK7 @ 16.07.2009. 14:38 ] @
pa koji mi program ti preporucujes
:-)
Odgovorio sam vec mnogo puta i odgovor je redovito izazvao svadju na forumu ( sada mi je jasno koje je probleme imao Galileo kad je tvrdio da je zemlja okrugla)
evo ti vec postavljeni odgovor sa ovog foruma:
--------------------------------------------

Mladicu ako hoces da se bavis 3D Grafikom onda ti je najbolje sledece:
Za neorganske modele dohvati se nekog programa koji je za to uradjen uglavnom su to programi za masince:
Catia ProE SolidWorks INVENTOR Solid Edge itd
Ako hoces da radis 3D modele postojecih objekata onda se prihvati programa koji moze da odradi reverzni inzenjering iz 3D skena ( sken ti sluzi kao Blueprint i neuporedivo si brzi ) sa tim programima mozes da odradis objekat i bez skena. Ima ih masa na trzistu Rhino reverse Catia ima modul Polyworks itd.
Za finalnu fazu teksturiranja, animacija i renderinga jednostavno prebacis uradjen 3D model u bilo koji software koji to moze da odradi:
MAX MAYA CINEMA ili tako nesto tu polepis teksture odradis animacija i cica mica gotova prica.

Uradis li to na taj nacin biti ces pedeset puta brzi i kvalitetniji i moci ces da odradis vrlo kvalitetan model za kratko vreme i da ga prodajes za prihvatljivu cenu i da na kraju krajeva zivis od tog zanata.
Uradices za par sati ono sto dinosaurusi koji rade metodama iz kamenog doba ( a tu bi mogao da ubrojim i deepwhite ) nisu u stanju da odrade za vise od mesec dana.
------------------------------------

Pozdrav i postovanje s ove strane Alpa
MOHOK