[ 1vi @ 04.07.2009. 10:22 ] @
Jun 2009.godine - Izvor: http://www.koznazna.com/drzave/tajvan.html
Državljanima Tajvana neće se više izdavati vize u pasošima. Oni će u Ambasadama (GK i Konzulatima) dobijati dva primerka A-4 formata "odobrenje" za ulaz u R Srbiju. Granična policija će navedena odobrenja overavati i puštati ih da uđu. Odobrenje su dužni da čuvaju uz sebe i da ga na izlazu iz Srbije daju graničnoj policiji.
[ Ivan Dimkovic @ 04.07.2009. 10:25 ] @
Drzavljani Tajvana? Nisam znao da je Srbija priznala Tajvan :-)

Ako jeste, mislim da to nece da joj se isplati na duge staze - do sada nije nikom ;-)
[ 1vi @ 04.07.2009. 10:31 ] @
Pa u tome i jeste izgleda problem. Do sada su im DKP Srbije izdavali vize za ulaz u Srbiju, ali eto više ne, već će u Srbiju ulaziti na pomenuti način. Izgleda da su Kinezi zapretili da se ne igra sa takvim stvarima i da se vrh Srbije uozbilji. Naravno logično je ako smo im zahvalni na nepriznavanju KiM.
[ Ivan Dimkovic @ 04.07.2009. 10:36 ] @
To je sasvim u redu - i ostale zemlje u Evropi imaju specijalan tretman ljudi iz Tajvana - ni jedan ne sme biti "oficijelni" u smislu diplomatskog ili konzularnog tretmana, vec se sve vodi kroz neke ne-diplomatske organizacije i mere, kao recimo pomenuti papiri.

Isto vazi i u obrnutom smeru - Tajvan generalno nema ambasade, vec su u pitanju kulturno-ekonomska predstavnistva koja izdaju vize za ulaz u Tajvan kome treba.

Citat:

Naravno logično je ako smo im zahvalni na nepriznavanju KiM.


Zahvalni ili ne, guranje prsta u oko Kini generalno nije preporucljiva stvar - cak i za mnogo vece i mocnije drzave od Srbije :-)
[ 1vi @ 04.07.2009. 10:49 ] @
Naravno.
[ Ivan Dimkovic @ 04.07.2009. 10:57 ] @
Uzgred, kada se vec pomenu Kosovo i Kina - ne treba zaboraviti da je Albanija jedna od zasluznih zemalja za fakat da je Tajvan danas van UN.

Tako da Kinezi takodje imaju mali dug i prema njima ;-)
[ ventura @ 04.07.2009. 11:02 ] @
Ja sam pre par godina vizu za Tajvan vadio u Kineskom konzulatu u Beogradu... Pa su mi ljubazni domaćini umirali od smeha kad su videli vizu i pojasnili da meni ipak treba Tajvanska viza da bi ušao iako mi je zvaničan Kineski kontulat izdao vizu... Sa komentarom "ma pusti Kineze - budale"... Pa onda aj u Hong Kong po vizu, pizdarije, i sve ostalo...
[ Ivan Dimkovic @ 04.07.2009. 11:09 ] @
Hahaha ja sam isto imao problem u DE - seo u taxi, trazio da me odvezu do "tajvanske ambasade" - na sta su hteli da me odvezu do tajlandske. Kada sam im rekao da nije to to - onda je zena na razglasu rekla da pojma nema, jer toga nema u adresaru :-)
[ 1vi @ 12.07.2009. 10:29 ] @
Pogledajte kako izgleda potvrda:
[ Ivan Dimkovic @ 12.07.2009. 10:32 ] @
Jel bar ljudi u Tajvanu ne moraju da idu u Peking po tu potvrdu? Mislim... posto je put do Tajvana do Pekinga i nazad malo komplikovaniji... ukljucuje Hong Kong ;-)
[ ddjura @ 08.03.2010. 15:11 ] @
dajte bre neke informacije kako da dobijem vizu za tajvan , tamo mi zivi devojka sa kojom sam u vezi i ziveo sam s njom dok sam radio u Americi i sad treba da idem tamo kod nje, ali ne izdaju turisticke vize drzavljanima Srbije , izdaju neke business vise ali ja to ne mogu nikako da dobijem, jel moze neko da pomogne ?
[ 1vi @ 21.03.2010. 20:15 ] @
Trebao bi ovaj link da ti pomogne: http://www.boca.gov.tw/mp.asp?mp=2
[ lelorinel @ 25.03.2010. 14:13 ] @
Citat:
ddjura: dajte bre neke informacije kako da dobijem vizu za tajvan , tamo mi zivi devojka sa kojom sam u vezi i ziveo sam s njom dok sam radio u Americi i sad treba da idem tamo kod nje, ali ne izdaju turisticke vize drzavljanima Srbije , izdaju neke business vise ali ja to ne mogu nikako da dobijem, jel moze neko da pomogne ?


Ne bih da te obesharabrujem, ali kako stvari stoje, mrka kapa da mozes da dobijes turisticku vizu. Ovo ti govorim iz licnog iskustva, jer mi je zena sa Tajvana. Na zalost, vracaju nam reciprocno, sto i sami kazu, zbog odnosa nase vlade prema njiihovim gradjanima. Tit for tat. Hrvatima npr. ne treba viza. Ali ako si u Srbiji, najbliza "ambasada" odnosno tzv. ekonomsko predstavnistvo je u Budimpesti, i ono je zaduzeno i za Srbiju. Doduse ne izdaju turisticke vize osim u ekstremno retkim slucajevima (citaj: imas nekog ko ima neku vezu na Tajvanu). Znam jednog naseg lika koji je sad tamo, i kome je zena Tajvanka. Njemu u Madjarskoj nisu hteli da daju vizu iako je bio vec ozenjen, ali je na srecu ona imala neku vezu u Taipeiju pa je sve proslo ok. Toliko od mene. Btw, malo je paradoksalno da mi njima izdajemo nekakve potvrde, ne priznajuci njihov pasos, dok im na primer ne treba viza za UK, Irsku, N.Zeland itd. a americku dobijaju na dobar dan. Iste ove zemlje bi Kinezima koji claimuju njihovu teritoriju za vizu trazili uzorak stolice.