[ DJDRILL @ 05.07.2009. 01:11 ] @
jel neko svira ili pusta ziku na kutijama FBT HIMAXX 60 ili 40,kako rade,posto razmisljam da ih uzmem.Mada u jednom clubu u kojem radim je 4 Behringera neke 15ice,ne znam oznaku sa dva bas bina rucne izrade,moram reci da odlicno rade.Necemo da raspravljamo na kojoj mixeti,samo ako ih neko koristi neka napise koji je mixer u pitanju.Nebitno DJ ili BAnd,ziva svirka.I da ne zna neko nesto o kutijama Martin ART500?Trebaju mi kutije za manje rabote do 100 - 150 ljudi,uzeo bih par,imam neke 12 kuci.Jel radi ovaj FBT bolje od EV ili RCF,posto ih mnogo hvale kolege koje ih koriste,ja ih jos nisam cuo,ni FBT,ni MArtin.Hvaala unapred...PozZ
[ Kovacevic Vladimir @ 05.07.2009. 18:16 ] @
Citat:
DJDRILL: jel neko svira ili pusta ziku na kutijama FBT HIMAXX 60 ili 40,kako rade....Jel radi ovaj FBT bolje od EV ili RCF,posto ih mnogo hvale kolege koje ih koriste,ja ih jos nisam cuo,ni FBT,ni MArtin.


Jednostavan savet: moraš to dobro čuti/slušati i ako je moguće probati zvučne kutije sa svojom mixetom.

Sve ostalo je teoretska mogućnost i "padanje" na izgled i napisane specifikacije.

Moj kolega je bio u Italiji u fabrici FBT (poznaje vlasnika) i kupio razglas.
Proba u fabričkom izložbenom salonu je jedno, a kada se postavi na binu i kada dođe tih 100-nak ljudi, onda je to drugo!
Posle prve svirke je to prodao...

Dilemu ćeš uvek imati, jer zvuk na izlazu iz kutije ne zavisi samo od kvaliteta kutije.

Pozdrav