[ DJDRILL @ 05.07.2009. 01:21 ] @
Gledam cene i pitam se - sto je bre korg PA800 pao na 1650e,PA500 na 1000e,zvucne kutije,rasvete,mixeri,svuda neke akcije snizenja,te ovo te ono.Jel to pala prodaja,SEKA ili nesto drugo...Video sam rasprave o PA800 i njegovim kvarovima,mada jedan pouzdan lik je meni reko da serija PA800 koja je stigla kod nas ne valja,sta ja znam tacno sta je reko,pucaju boje,problemi sa RAMom ROMom,neki bagovi...Da nismo stvarno preplavljeni kinezima ili nekom skart robom,pa zato sve cene idu dole,ljudi se opekli pa sada niko ne kupuje...Da znam ako ne iz Japana da mi doteraju korga posto hocu da ga pazarim...nego treba mi jos sto sta od opreme.Bez zezanja ako neko moze da me razuveri da idem ja u skumusic ili player,mitros,mega ili da iskuliram malo
[ Kovacevic Vladimir @ 05.07.2009. 11:37 ] @
1. Korg (i ostali "Japanci") se prave u Italiji.
2. Pravilo, da cena modela pada onog momenta, kada se iz Serije pojavi novi model, ili kada prestaje proizvodnja tog modela, važi već odavno, ali kod nas se nije primenjivalo, pa je Tebi sada čudno i sumnjivo

3. Postoji opravdana sumnja u ispravnost nekih modela Korga, jer se pojavila serija sastavljana/proizvedena u Rumuniji?!
Navodno prepoznatljiva je po tome što se farba na plastici lako skida...

4. Podudara se SEKA sa poplavom ponude proizvoda za koje se više ne može pouzdano utvrditi od kojih se komponenti sastoji. Tek otvaranjem i proverom nekih pečata, oznaka ili šta već...saznajemo za kopiju originala, a i pojam originala je sada relativna kategorija.
Možda je to uzrok zastoju u kupovini, a agresivnijoj ponudi u prodaji (kao i sa automobilima, uostalom).

Pozdrav
[ Petar Djurdjevic @ 05.07.2009. 19:22 ] @
sve znas ;)
[ Mačak debelog Fredija @ 06.07.2009. 21:56 ] @
PA500 se pravi u Kini, ne u Italiji, iako je PA serija proizvod Korg Italy.

poz