[ west_herc @ 05.07.2009. 21:23 ] @
E ovako, imam na strani klijenta checkboxove i u ovisnosti koliko ih je odabrano toliko moram izvesti insert izraza u bazu. Budući da bi volio ovo rješiti na strani baze, želim proslijediti bazi neke stvari (više nekih stvari) po kojim bi radio insert. E sad, koristim transakcije, begin i end, zanima me kako da ovo rješim.

Dajem i tekst na engleskom što sam detaljno koristio za micros0oftov forum, ali nemam nikakve pomoći.

Hvala i LP.

I have checkboxes having values. Depending upon the selection of checkboxes, i need to insert multiple rows in the database. rows can be 10, 1000, 2000 any number.
Please see the below html code.
Every checkbox will have different value
Ex: value="053729,2,doc,sam,6/23/09 2:07 PM"
Selectiong on the checkbox and click submit will insert row in the database in 5 columns.
Column(name,label,category,user,date)
Selecting on the multiple checkboxes will insert multiple row in the database at once.
[ .:Marvin:. @ 06.07.2009. 07:29 ] @
Na strani SQL servera mozes da napravis jednu stored proceduru koja ce ti raditi inserte. Toj proceduri mozes da prosledis kao parametar izabrane opcije, na primer u vidu stringa (na SQLu varchar, naravno: 'opcija1, opcija3, opcija82...'.
I onda u stored proceduri napravis nekakav ciklus (while) koji ce da vrti inserte, dokle kod je neki uslov ispunjen.
Ovo ti je teoretski, ako nisam bio jasan slobodno pitaj. Mada ako malo detaljnije obrazlozis problem mozda dobijes i konkretnije resenje.
Pozdrav