[ Prika @ 07.07.2009. 09:56 ] @
Pokusavam da se konektujem na Wireless ciji je AP udaljen oko 900m od mene. Otezavajuca okolnost je to sto mi se u blizini nalazi crkva sa limenim krovom, koja se nalazi oko 30m od idealne putanje antena - AP.
Za pokusaj konektovanja sam koristio Ovislink wl-5460ap v2 i grid antenu 14db. Prilikom pretrage signala uspevam da 'uhvatim' signal jacine 40.
Da li ce i koliko jaca antena poboljsati signal?
Koju antenu preporucujete?
Kolikog uticaja ima taj limeni krov na prijem signala uzimajuci u obzir razdaljinu (idealne) putanje?
[ tox master @ 15.07.2009. 22:49 ] @
Koliko sam shvatio tebi je ta crkva 30m levo/desno od idealne putanje sto znaci da imas cistu opticku vidljivost?
5460 sam imao i ako pokazuje signal od 40 to bi trebalo da radi a pogotovo sa jos jacom antenom.
Ja sam se konektovao sa signalom od oko 20,doduse tesko ali je radilo nekako kroz par zgrada na daljini od oko 300-400m.

Pozdrav
[ Prika @ 16.07.2009. 13:07 ] @
Postoje tu neke krosnje drveca, ali u sustini to mi je manji problem od tog limenog krova.
Sad za vikend cu pokusati sa antenom od 24dB pa cemo videti.
PoZ
[ Slobodan Milivojevic @ 16.07.2009. 13:17 ] @
Ako ti AP pokazuje signal 40 to znaci da imas oko -56dB signal sa AP-a na tvojoj strani, proveri samo kakav je signal na drugoj strani ali sa -56dB treba da radi sasvim ok veza. Ja na jednom P-t-P linku kroz neko drvece imam na obe strane yagi od 18dB antene i signal -58 do -60 dB i protok mi je oko 2.5MB/s na linku i radi odlicno vec dve ipo godine :) razdaljina je oko 800m ali nije cista opticka vidljivost, tako da se i ja cudim kako to radi, ali eto radi i necu nistra da diram :D

U svakom slucaju jaca antena ce ti pomoci sigurno za jos kvalitetniji link. Na drugom P-t-P linku ovde na mojoj mrezi imam oluk od susedne kuce na 5-6 m od linije izmedju dve antene i tu mi je signal za 2-3 dB slabiji ali je tu i daljina veca, oko 1.3km, ali i to radi sa protokom od oko 2.2 MB/s sto je meni sasvim dovoljno pa se nisam trudio nesto da menjam antene i da se trudim da izvucem max od linka.