[ MortDread @ 07.07.2009. 14:50 ] @
Ovako ukratko me zanima,sta treba da napravim televiziju tipa:

Da imam npr.studio za gradove:
Vlasotince,Leskovac,Babusnica,Pirot,Nis,Kragujevac,Beograd i jos neki...
Ovako zanima me sta treba da se uzme od opreme da ta televizija moze da funkcionise normalno...
Hocu da mi svi studiji iz svih gradova budu medjusobno povezani,tj.da ako se snima neka emisija ili se vrsi direktno prenos iste bude u svim gradovima,jedna ista emisija,tj.ja cu da uzmem da mi ta televizija ide preko lokalnih kablovskih operatera u svakom tom gradu...
Da li mogu ti studiji da budu povezani medjusobno preko interneta i ili da se signal salje internetom do lokalnih kablovskih operatera,ali ocu da mi se jedna emisija koja se vodi npr.u Beogradu prikazuje na moju televiziju u drugim gradovima koje sam gore naveo...


Nadam se da sam koliko toliko pokusao da objasnim sta me zanima...
Znaci necu da mi televizija ide preko nekih predajnika i da ljudi moraju da imaju antene da je gledaju...

Unapred HVALA...

[ Cileinteractiv @ 07.07.2009. 21:48 ] @
Pregledaj forum, već ima nekih tema na kojima se pisalo o tome šta je potrebno za televiziju.
Što se tiče povezivanja studija međusobno tu mora postojati sopstvena infrastruktura odnosno bežični linkovi, samo tako od nikoga ne bi zavisio a ka gledaocima ideš preko kablovskih operatera i njima šalješ "izlaz".
[ Fac Ut Vivas @ 08.07.2009. 23:30 ] @
Pitanje ti je malo nejasno...

Nisam siguran da li želiš da imaš studije u svim ovim gradovima koje si nabrojao. Kada kažem studije mislim na bar jednu kameru, režiju i prostoriju u kojoj bi se snimale emisije, pa da njih povezuješ međusobno ili želiš da sliku sa tvoje televizije koja se nalazi npr. u Nišu distribuiraš kablovskim operaterima po raznim gradovima.

Za ovo prvo ti treba samo jedna stvar a to je mnogo para.

Ovo što si naveo daleko prevazilazi okvire lokalne televizije. Studije u tolikom broju gradova nemaju ni naše najveće televizije, jednostavno preskupo je. Može da se uradi i verovatno bi moralo preko nekih radio relejnih linkova ili satelita. Može i preko interneta tj. Telekoma (optika ili parice) ali ne znam šta bi bilo skuplje.

Druga opcija je malo jednostavnija i svodi se na to da svoj program pošalješ na neki način kablovskom operateru i onda kablovski operater distribuira tvoj signal do gledalaca kroz svoju mrežu. za ovako nešto uglavnom kablovski operater obezbeđuje opremu.