[ tehnolog @ 13.12.2003. 17:40 ] @
Zanima me kako prebaciti sadrzaj diska sa jednog racunara na disk drugog racunara bez vadjenja diskova??Imam neke 2 kante od racunara pa bi htio prebaciti neke dokumente,ali nazalost jos je i problem sto imam jedan monitor a 2 kucista il 2 racunara??Da li je to moguce preko serijskog porta ili paralelnog+koristeci system comander!Nesto sam cuo o tome pa ne znam dal se to moze??Hvala na odgovorima!!!
[ sejn @ 13.12.2003. 20:44 ] @
Poshto ne znam to shto ti pominjesh, ja cu ti predlozhiti jednu metodu koja se zove "lenjivac".
Uzmesh lepo kucishte u kome se nalazi disk na koji zhelish da prebacish podatke (zvacemo ga prvo) i otvorish ga. Onda lepo uzmesh kucishte u kome se nalazi disk sa kojeg hocesh da prebacish podatke(zvacemo ga drugo).
Postavish kucishta po metodu dupe-glava. Zatim (ovde sad mozhe postojati vishe varijacija) u drugom kucishtu izvuchesh ide kabal iz ploche i utaknesh ga u ide1 slot prvog kucishta, uzmesh napajanje za hard disk prvog kucishta i utaknesh u hard disk drugog kucishta.
Palish prvo kucishte, naravno :) Setujesh bios po potrebi, i voila :)

[Ovu poruku je menjao BeastMaster dana 14.12.2003. u 01:43 GMT]
[ Vertygo @ 13.12.2003. 21:11 ] @
Ili ako imaš mrežne u oba kompa razvučeš kabl, setuješ sve i to je to...mada to ti je manje lenja varijanta, tako da kapiram da ti prva više odgovara :).
[ pctel @ 14.12.2003. 01:05 ] @
Da, posto kompletna mreza (2ISA mrezne karte+2m kabla) kosta 5 EUR-a, mislim da je bolje resenje, nego da spalis nesto ako jedno od kucista nema dobro uzemljenje.
[ sasa022 @ 14.12.2003. 01:13 ] @
Pa zar je toliki problem izvaditi jedan HDD iz kucista ???

Koliko vremena treba da se instaliraju mrezne kartice i podese svi parametri ???
[ Corleone @ 14.12.2003. 01:23 ] @
Najlakše rešenje je da izvadiš disk, staviš ga u drugo kućište i prebaciš podatke. Ta operacija traje naj,naj,najviše 10 minuta, mislim prebacivanje harda. To je i najbrža i najeftinija varijanta. Ako probaš mrežnim karticama i crossover kablom to će ti oduzeti bar pola sata vremena i opet moraš da otvaraš kućište da bi ubacio kartice.
Pozdrav
[ marko000 @ 14.12.2003. 08:49 ] @


najelegantnija varijanta je usb link cable
[ sejn @ 14.12.2003. 16:04 ] @
Jeste, al' koliko sam ja razumeo reche chovek da su u pitanju krshevi, pa sam pomislio da nema usb porta ;)

Ja ipak ostajem pri svome da je varijanta "dodavanja" hda daleko najednostavnija. Mrezha ipak mora da se podeshava.

[Nema potrebe da stalno citiraš poruku iznad svoje!]
[ cro ivica @ 15.12.2003. 18:28 ] @
Ako baš želiš tako onda pomoću NORTON GHOST-a radi što ti volja.
Prvo napravi potpuni backup pomoću GHOSTa ako imaš mjesta na HDD da nebi nesto sjebo.
Onda s tim istim programom pokreneš PEER-TO-PEER i prebaciš taj backup fail na drugi stroj pomoću LPT paralel porta, USB ili TPC preko modema i tamo napraviš restore a možda može i direktno s PEER-TO-PEER da kopira disk.
Probaj, mora da radi.
Pozdrav.
[ Iceshield @ 16.12.2003. 10:49 ] @
Ako zelish da klonirash disk Norton Ghost a ako zelish da kopirash podatke
onda LAN (Local Area Network)