[ bokini @ 13.12.2003. 18:36 ] @
Pozdrav

Citao sam postove u ovo grupi o visa karticama i vecina nazalost datira iz 2002 godine.

Ja se dvoumim oko 3 banke i njihovih VISA kartica, pa ako moze neko da mi kaze koja je najbolja (za internet)

- Od Continental banke
- Od Vojvodjanske
- Od Reifeisen (ako sam lepo napisao)

Dakle kartica mi je potrebna za placanje preko Interneta i da bude Debitna (ako je pojam tacan), dakle da moram da imam novac na njoj da bi je koristio.

Pozdrav i hvala
Bojan
[ Neflernis @ 21.12.2003. 15:03 ] @
ja sam uzeo obe kod Raiffeisen-a i to:

Visa Virtuon (zuta) za placanje interneta. Depozit 20€ vraca se po otkazu + mesecna clanarina 35din, na koliko ti vec odobre. Probao sam i funkcionise ali budi oprezan na netu.

Visa Electron (svetloplava) za placanje osim na internetu. Depozit 20 € vraca se po otkazu + mesecna clanarina 50din, na koliko ti vec odobre. Imas dva racuna dinarski za placanje u zemlji moras imati min 300 din na racunu i za dizanje love na bankomatima. U inostranstvu uzimaju 1% po transkacije, a za dizanje cash-a na ATM aparatima 1% po sumi plus 2.2$ fixno po transakciji.

U principu ja nisam mnogo mozgao o ovome jer tek pocinjem. Ipak ovo je serious business i kad potpuno zazivi sistem valja paziti gde sta. Vidi na www.howstuffworks.com