[ cubaka @ 13.12.2003. 19:03 ] @
Imam modem Intel 536ep V92 i Linux RH9. Instalirao sam drajvere, ali ne mogu da pokrenem modem. Ne znam da podesim ppp (kada unesem podatke za moj modem i restartujem komp, Linux nece ponovi da se podigne, zaglavi se kod podzanja ppp)

Kako se resava ovaj problem i gde da nadjem uputstvo za podesavanje?
[ VRider @ 13.12.2003. 20:22 ] @
PPP se dize prilikom dizanja sistema? Gde si to namestio? Nisi rekao koji program koristis. Najverovatnije ces morati da editujes /etc/sysconfig/networking/devices/ifcfg-xyz i da stavis za ONBOOT "no". Ako ne znas kako da to editujes, kazi.
Za pocetak uradi to, digni sistem, pa probaj rucno da se zakacis na net.
[ cubaka @ 18.12.2003. 14:50 ] @
Ja sam totalni pocetnik u Linuxu, pa ce mi trebati neko opsirnije objasnjenje kako da se zakacim na net. Jel postoji neki Dial Up kao u Win, ili se sve to radi preko minicoma? Pozdrav!
[ VRider @ 18.12.2003. 22:26 ] @
KPPP ako si instalirao KDE, wvdial se koristi iz konzole (gotivan je kad ga podesis), ali ti ja preporucujem da koristis Network Device Control (u System Tools podmeniju). Ovo poslednje je vrlo intuitivno, i lako ces se snaci.
[ forum @ 07.01.2004. 17:18 ] @
Mozda jednostavno taj glupi modem ne reaguje pod linux-om. Cuo sam da za njega mora da se kompajlira kernel.
[ tdjokic @ 07.01.2004. 18:07 ] @
Citat:
forum:
Mozda jednostavno taj glupi modem ne reaguje pod linux-om. Cuo sam da za njega mora da se kompajlira kernel.

Postoje neke distribucije kod kojih kernel mora da se kompajlira, jer su tako namestili: Libranet, Yoper, Vector, mozda jos koja. Ali, to se radi samo zato da bi dobio kernel source koji je potreban za kompajliranje drajvera. Kod nekih distribucija (Knoppix) to nije potrebno, jer je kernel source vec instaliran kako treba. Dakle, nije modem uzrok kompajliranja kernela, to moras da uradis bilo sta da krenes da kompajliras i instaliras kod tih distribucija.

Nakon kompajliranja kernela, instaliras (kompajliras) drajver sa tri komande - make clean, make 536ep, make install. Ponekad treba jos nesto da se podesi, ALI TU NA ES-u SU DOBRI LJUDI pa pomognu.

Mogu ti reci da radi super - na mojoj relativno losoj, hajde da kazem srednje kvalitetnoj centrali, se dobro povezuje (na raznim brzinama, sta je trenutno na raspolaganju), dobro drzi vezu, protok je odlican, 4 - 5k, sa povremenim skokovima i preko 10k. Tako da ja licno ne bih rekao bas da je glup.

Sa druge strane, imam neki eksterni, seriski, hardverski, moderan, V92, taj je strasno probirljiv, ceka i ceka i ceka da linija bude besprekorna i povezuje se samo na 50666k, veza cesto puca itd., a on bi trebalo da bude pojam za Intel 536ep. Citao sam da V92 zna da pravi probleme, da tu postoje neke metode da se to popravi, ali i Intel 536ep radi pod istim uslovima a bolje. (Izvinjavam se - nisam bas precizno pisao jedinice kb/sec ili sta vec, trenutno jednostavno ne znam sta je sta, ali me verovatno razumete)
[ vladab @ 07.01.2004. 20:27 ] @
Citat:
forum:
Mozda jednostavno taj glupi modem ne reaguje pod linux-om. Cuo sam da za njega mora da se kompajlira kernel.

Radi i ne treba nikakva kompilacija! Meni je radio dok nisam ubacio nov kernel, a sada nemam vremena da ga sredjujem.