[ Sinopsis @ 13.12.2003. 23:34 ] @
Dali je to uopste moguce?
Ako neko zna, nek pise.
[ morlic @ 14.12.2003. 00:24 ] @
Treba u Windows-u (XP ili 2000) podesiti za nasu zemlju (jezik i ostalo) i podesiti Serbian (Latin) za sve ne-unicode programe. Posle toga bi sve trebalo da se lepo vidi i u menijima i na drugim mestima.

Na XP-u podesiti -> Control Panel -> Regional and Language options -> Advanced tab -> Language for non-Unicode programs na Serbian (Latin)
[ Ruka @ 27.12.2003. 19:15 ] @
Na windowsu 2000 je malo drugačije:
Control Panel - Regional Options, pa na kartici General kliknuti na dugme Set Default... pa izabrati naš jezik. Na starijim windows-ima se ništa ne može osim ako nije instaliran sa našim encoding-om.
[ [email protected] @ 05.01.2004. 19:34 ] @
Moze, potrebno je da inicijalizujes sledece:
MainMenu1.Font.Charset := EASTEUROPE_CHARSET;

To vazi isto za svaku komponentu...

Pozdrav
Milan
[ goblin @ 07.01.2004. 22:01 ] @
Mislim da ne moze ovo poslednje. Sistemski font ostaje u meniju, ne znam da'l moze da se menja na aplikativnom nivou.
Preporucio bih ti da u najgorem mogucem slucaju, ako zelis da podrzis sve platforme Windowsa radis sledecu stvar, posto sam ja tako vise puta uradio i znam da je upalilo: napravi svoje evente OnMeasureItem i OnDrawItem. Malo cimanja, ali mozes da utices na font u potpunosti (pa i da mu promenis kodnu stranicu). Ako imas teskoca pogledaj kako je to uradjeno u Menus.pas

Pozdrav